Kvarovi na traktorima

To je McCormick XTX 200 2007. godiste a kvar se desio u oranju.
 
Iza ove "akcije" svratim još kod jednog drugara, i nađemo ga kako leži pod svojim AGRI-em koji ima opasan kvar na desnoj strani diferecijala. Ima li neko od vas kakvo rešenje, prvenstveno nabavka drugog kućišta za ovako malobrojne traktore. Evo šta je sve polomio...
dscn4092.jpg
[/IMG]

dscn4092.jpg
 
Po meni moguce je to zavariti ali se mora kompletno rasklopiti fiksirati i odneti u neku masinsku radionicu da se to sve lepo obradi.
 
Ljudi meni na R65 crko' lezaj u menjacu.to je lezaj prvi do spojnicke(iza druk lezaja).danas sam traktor pocepao na pola i skinuo plocu sa biraca na menjacu.video sam da se lezaj vadi prema spojnickoj,al' nisam kuzno' moze li da se skine preko spojnicke ili mora da se odvoji i zvono od menjca?Eto to je pitanje moze li lezaj preko spojnicke ili se mora odvajati i zvono?
 
Kvalitena masinska radionica koja ima adekvatnu opremu sasvim sigurno ce to uraditi bez problema.
 
daj ljudi nemojte biti smesni sta da zavari , pa nece on to voziti po jajima , a i isto i on nemogu da razumeme kupovati traktor za koji nema delova.
 
daj ljudi nemojte biti smesni sta da zavari , pa nece on to voziti po jajima , a i isto i on nemogu da razumeme kupovati traktor za koji nema delova.

Ovo je sigurno jedini traktor u Žičkom srezu, a ne znam šta ga je privuklo da ga kupi, možda cena, možda to što je Fiat, ili nešto treće, uglavnom to je to. Delovi nisu problem, ali odlivci kućišta menjača i diferencijala jesu. Ja čak ne znam ni ko proizvodi ovaj traktor, ima drugačije menjačke komande i od UTB i od Štore-a, jedino mi "truba" ili "čizma" kako je ko zove, liči na neki Štore, po obliku kućišta bočnih reduktora, ali nisam imao to gde na brzinu da uporedim.
 
tacno @ panonstib,i molim vas ako mozete brisite nepotrebne postove! Izgleda da tema ima i pod temu a to je chat! Ljudi molim vas,tema je kvarovi na traktorima i zamisljeno je da eventualno pomogne ljudima u odabiru traktora pri kupnji. Znaci sto manje cetovanja a sto vise slika ili iskustava kako bismo lakse pregledali stranice i imali uvid u mane ili vrline traktora..... HVALA!
 
Iza ove "akcije" svratim još kod jednog drugara, i nađemo ga kako leži pod svojim AGRI-em koji ima opasan kvar na desnoj strani diferecijala. Ima li neko od vas kakvo rešenje, prvenstveno nabavka drugog kućišta za ovako malobrojne traktore. Evo šta je sve polomio...
dscn4092.jpg
[/IMG]

Smatram da se ovdje nema šta zavarivati, oštećenja su ogromna. Ne znam jel se meni čini ili se na nekoliko mjesta vide varovi, jel to on pokušavao da zavaruje ili je neko nekad polomio pa skrpio i prodao tom tvom prijatelju? Oštećenja su katastrofalna, tu samo može pokušati da nadje drugi dio, nek ne daje pare djaba na zavarivanje.
 
Evo izvinjenja, i moderatoru i Siniši, ali dogodio se kvar na traktoru, zato sam i ovo smestio u temu kvarovi. I hvala ljudima koji daju mišljenje kako da se reši ovaj problem, svejedno što problem nije direktno moj, već mog dobrog druga i našeg saborca. Recite mi da li treba on da se registruje na forumu, pa da pita za pomoć u svoje ime, ili to može i neko drugi ? Pratim teme o subvencijama i nedavnim protestima, tu ne učestvujem jer nisam za to kompetentan sa 80 ari obradive zemlje, ali čega sve tamo nije bilo u pisanju, pa su "packe" uredništva stizale samo za psovke i ni za šta drugo, i @Matke je popio privremenu zabranu obraćanja. Prihvatam grešku u smeštanju teme, ili što sam uopšte i ovaj problem sa traktorom nakačio na ovo mesto, ali za drugo nisam znao, ili nisam dovoljno prelistao forum. Još jednom, hvala kolegama na pomoći, umeću to da cenim, a uredništvu i @Siniši, još jednom iskreno izvinjenje.
 
Na dobro mesto si postavio sliku i problem,ali resenje si trebao traziti u temi traktora-modela. U ovom slucaju fiat-agri ako sam dobro shvatio. Svaki traktor ima svoju temu a ako je nema nije problem da je otvoris. A ako slucajno i pogresis u nekom otvaranju nove teme ili necemu slicnom moderatori ce to prebaciti na odgovarajuce mesto. Nikakav problem nebi bio da si i tamo postavio slike i pozalio se,sta vise tamo ces pre pronaci resenje.... Sankcije se zasluzuje jedino ne postovanjem pravila foruma i ni zbog ceg drugog. Barem mislim da je tako... Tako da u ovoj temi bi bilo pozeljno da se nalaze slike i opis problema eventualno otklanjanje kvara(ali na nas domaci nacin) mada i za to imamo zanimljivu temu.... sustina je sto brzi pregled kvarova (jer ne mozemo za svaki model traktora otvarati temu) kako bi nam necija muka otvorila oci. Pa i sopstvena nekom drugom. Da se tako moram izraziti..... Sto se tice izvinjenjenja,svaka cast! Ljudski je gresiti ali i prastati! Izvinjenje prihvaceno! I ja se isto tako izvinjavam svima ako nisam bio jasan pri otvaranju teme pa smo za rezultat dobili chat! Pozz!
 
imt 539 lezaj na donjem snopu zupcanika navodno na nekih 1600rs. Kazem navodno jer je traktor kupljen polovan pa cifra na satu ne mora biti tacna. Na slici se vidi nov lezaj jer nisam slikao sa starim raspadnutim.
21343zo.jpg
 
105w7fd.jpg
mtz 1025 na 1000rs zveknio tri zuba na velikom zupcaniku. Zbog onog jednog sto se ne vidi iz ovog ugla necu ubacivati jos jednu sliku. I ova jedna sve govori...
 
yto x1204 155rs volan tesko ide-pumpa oslabila. Majstor tvrdi da je usla neka prljavstina pod ventil u pumpu ali misterija ostaje jer je nisam mogao rastaviti da se uverim. Sve u svemu u garantnom roku je zamenjena novom i sad je volan ok.
 
Nazad
Vrh