Kvarovi na traktorima

@lisnik

Jel mozes da slikas kuciste menjaca i diferencijala na tom 561? Koliko vidim on je nesto duzi od redovnog 560 i 577 tj. ako se ne varam ima dodatak izmedju pomenutih kucista..?
 
IMT 540 kupljen 82,15000 radnih sati,upravo je rastavljen na pola jer mu radim trecu generalnu.I napokon sam mu spustio volan na normalnu visinu tako sto sam ubacio vreteno volana od 539.Da samo spomenem da sam ubacio Petar Drapsin hilzne od kojih druga sutra ide napolje jer je porozna(trebao sam ubaciti indijske hilzne kad sam vec kupio idijske lisnate karike)nasa roba je postala totalna beda.
 
Ima dodatak nekih 20- cm.Uslikaću za dan dva.

Vazi drugar, hvala ti. Traktor sam jednom video uzivo i video sam taj dodatak ali ni na kraj pameti mi nije bilo da je to 561 jer je imao nalepnicu 577. Koliko sam video i kabina je cela duza tj produzena je u delu gde su vrata. Na sajmu u Novom Sadu je pre par godina bio izloze IMT 570 sa Perkins motorom koji je imao takav produzetak.
 
mozda bolje dati nesto vise i nabaviti kolbenschmidt sklop, jer onaj 533 na prethodnoj stranici ima 8000 sati poslije generalke ali su ugradjeni kolbenschmidt sklopovi i jos uvijek pali bez greske jedino je sve ostalo za qrac jer je jednostavno izradjen. problem je jedino cijena jer su oni kod nas duplo skuplji od indijskih koji su najjeftiniji dok su motinsovi 10% skuplji od indijskih.
 
Najčesći uzrok takvog kvara.

page0027.jpg


Promašio si za par milimetara kvar je ovome - rascjepka je pukla na mjestu gdje je bila svinuta i ispala

3ec4c431.jpg
 
Naravno da je kolbenschmidt odlican ali kod nas je to skupo,a dzepovi prazni pa kupujemo sta se moze.Proslu generalnu su kupljeni Motins sklopovi i pokazali su se katastrofalno lose,konstantna potrosnja ulja od prvog dana(ne samo kod mene,kod mnogih).Posto stalno radim te motore najbolje su se pokazali svi,ali bas svi indijski delovi.Neznam sta mi bi da uzmem ove petar drapsin hilzne,kao da probam na svom traktoru i kad ono u startu nevaljaju.Samo da dodam da sam pre tri godine na jednoj rakovici 65 tri puta se setao od prodavnice do masinske obrade zbog napukle hilzne(motins),poludeo sam dok nisu upakovane citave hilzne u blok.Mnogo skart robe.
Ako budem stigao slikacu sutra sklapanje motora,sada je rastavljen u detalje i opran.Ceka sklapanje.
 
@ Mirko 015
Kod koga nosis na obradu u Sapcu?
Sve sto sam radio do sada, oko motora nosio sam kod Markovica.
Ravnanje glave, bloka, hilznovanje, obrade radilica.
Znas li cije oni sklopove ubacuju?
Dali Drapsin ili je neka muvacina. Oni vrde Drapsin.
Nisam imao nikada problema, po ugradnji oko potrosnje ulja.
Ali uvek ubacujem Nemacke karike.
 
Nosim kod Markovica,mislim da su odlicni.Bas sam danas pricao sa njima dok su mi menjali jednu poroznu hilznu,kazu da za zadnjih 10 godina nisu imali reklamaciju na indijske sklopove(hilzne i klipove pre svega)ali bas nijednu,a da u proseku svaka 5-6 drapsinova i motinsova hilzna naleti sa nekom greskom,ili je napukla ili porozna.Motins pravi malo mekse hilzne i karike pa zna da bude problema.Hilzne donosi musterija i oni ubacuju i razbuse na meru,a mozes da kupis i kod njih.Preporucuju Indija Pistons robu(IPL)za traktore,a za auta rade drapsinove hilzne(ja se za zadnjih 10 god. moga rada nisam pozalio na njihov rad i hilzne).3050dinara njihov rad ubacivanja hilzni za 539.
 
Radili su mi oni neke obrade, ne mogu se pozaliti.
Mnogi idu kod Kodica i ovog drugog, zaboravio sam ime.
I ja sam zadovoljan sa Markovicem.
Dali si bas, iz Sa ili okolina?
 
Kod Kodica vise ni za zivu glavu,imam neprijatna iskustva sa njim.Nemoze da se radi obrada i da majstor pored masine drzi dvolitru piva.Mnogi idu kod njega jer ima i delove,pa kao sve zavrse na jednom mestu.Da dodam,burazer i ja smo rasturili venta jer je poceo nekontrolisano da duva kojem je radjena generalna pre 10 000km,obradu radio kodic i njegove hilzne(burazer saradjuje sa njim)da vidite taj haos unutra,hilzne kao da je presao 300 000km.Sad sve izpocetka.
@Kurkela ja sam iz Pocerine
 
Na IMT 539 '88 mi otkazao volan skroz ,malopre sam dovezao traktor nogama ,sve sa sunce grabljama.
4km od sela ,noge ne osecam ::lose::...
Slikam kad ga otvorimo ...
 
@Sremac88

Koji je ovo traktor, kako se ovo moglo desiti, pa cijeli zupčanici a i ono vratilo su okrunjeni?? Jel to neko zaglavljivanje bilo?
 
Nazad
Vrh