Kupus -- opšta tema

Zahvaljujem jos jednom odradjeno sve sem tecnosti za sudje to sam zaboravio u zurbi i sada sta mu bog da .
 
Ok . drugi put cu to imati na umu. A tecnost za sudje- bilo koja- moze da ga zamene. Ja mislim da ce i ovako biti dobro jer je bio veliki pritisak na diznama bacale su u vidu magle.Pozdrav .
 
sto ce kupus da bude jeftin na jesen,pa to nece biti normalno...Mnogo se posejalo !
Ako ruse malo ne otkupe bacacemo ga u dunav!
 
Postoji nepisano pravilo da ako je leto suvo jesenje povrce bude jeftino jer svako ko ga posadi zna da ga mora navodnjavati,a onaj ko nema vodu nece ga ni sejati...
 
Poštovani forumaši dali je kod vas kupus pri kraju kod mene ove godine ništa neide kako treba kupus polako dolazi za skidanje ali vjerovatno neću imati šta skidati dok "dobri ljudi" završe svoj posao. Dali netko ima kakvu ideju kako sačuvati kupus od "dobrih ljudi" možda ga ošpricat sa nečim pa da se useru ko grlice. Nemogu stalno biti na njivi a kad se okrenem oni počmu svoj posao. Hoću reći da nije za vjerovat koliko mi kradu kupus dali toga ima i kod vas.
 
Kod mene se sve krade kupus obicno najvece glavice.
Ja obrao mojih 150 korena imao sam dosta glavica koje su pukle kazu stariji ljudi po selu mnogo sam ga zalivao pa zbog toga, juce stavljena kaca od 200l i za mesec dana bice kiselog kupusa:)
 
Kod mene nema ne znam za ostale,jbg kada je dospelo da se i kupus krade.......


Kod nas ti je to normalna pojava kad sadiš kupus,a pogotovo zimski karfiol računaš da će nešto biti pokradeno nešto neće da uspije itd. ali ove godine su skroz preterali pokradoše sve ništa mi neće ostati. Previše je gospode koja neće da sadi ali oće da bere.
 
jel radi neko rani kupus?kakva je situacija,hoce li ga biti puno ove godine?prosla godina je bila katastrofalna

---------- Poruka napisana 18-02-12 u 12:54 ---------- Prethodna poruka je 16-02-12 at 13:47 ----------

da li je moguce da nema povrtara koji gaje rani kupus,gde ste
 
Evo ja imam kupus za prodaju( cca 100t). Ali nije rani!!! To je neka od ranije pominjanih sorti sa vegetaciom 140 dana.
 
Ja radim rani kupus, vegetacija 45-50 dana. Upravo je iznikao. Nemam predstavu kakva ce cena biti, ali se nadam da ce biti lepa cena jer kod mene u okolini skoro niko ga ne radi.
 
Nazad
Vrh