Kupoprodajni i drugi ugovori u poljorivredi

pa mnogo je lakse da napisem u ugovoru koliko je u m2, jer posle to moram da pisem i u eagrar, e sad to je moja logika, da li je ta logika ista i ovih operatera sto rade u eagraru,,,da ne ispadne 1/2 pise u katastry a ja pretvorio u m2,, a da onda oni kazu da se ne slaze, mada eagrar ne poznaje razlomke sto ih pisu u katastru.
vrlo zamrseno.
Obavezno unesite kao razlomak. Kad unesete u m2 ispada da se zna sta je cije a zakon kaze drugacije da do god stvarno ne razgranice i vise ne budu np. 1/2 vec kao dve parcele sa podbrojevima. Do tada je svaka cestica zemlje 1/2.
 
Obavezno unesite kao razlomak. Kad unesete u m2 ispada da se zna sta je cije a zakon kaze drugacije da do god stvarno ne razgranice i vise ne budu np. 1/2 vec kao dve parcele sa podbrojevima. Do tada je svaka cestica zemlje 1/2.
Mislio sam o tome, ali na jednoj parceli u Katastry pise u m2, a na drugoj parceli u katastry u razlomcima. Da li je jos neko imao takav slucaj u katastru>?
E tu je dilema, da li da pisem u razlomcima, pa onda ja moram da pretvaram u razlomke,, ili da pisem u m2 pa sve preracunavam u m2.
A onda na kraju u eagraru mora da se pise u m2.
 
Ima li neko Izjavu pod krivicnom i materijalnom odgovornoscu za dodate parcele Prijava obrade zemljista po drugom osnovu bez ugovora o zakupu
 
Ima li neko primerak ugovora gde opunomoceno lice(cerka)daje zemlju na koriscenje-zakup?

Послато са SM-A145M помоћу Тапатока
 
Nadam se da nisam promasio temu, potrebna mi je mala pomoc.
Hteo bih da otvorim gazdinstvo na svoje ime, trenutno se vodi na oca.Nisam clan gazdinstva, zato sto zivim u drugom gradu.
Pre nekih 10 godina smo otac i ja napravili ugovor o poklonu gde mi prepisuje kompletnu zemlju i kucu.Ugovor je overen kod advokata, ali u katastru se i dalje vodi na oca.
Koji su dalji koraci da prevedem svu zemlju na svoje ime i da ugasim ocevo gazdinstvo i otvorim svoje?
Hvala unapred.
 
Nadam se da nisam promasio temu, potrebna mi je mala pomoc.
Hteo bih da otvorim gazdinstvo na svoje ime, trenutno se vodi na oca.Nisam clan gazdinstva, zato sto zivim u drugom gradu.
Pre nekih 10 godina smo otac i ja napravili ugovor o poklonu gde mi prepisuje kompletnu zemlju i kucu.Ugovor je overen kod advokata, ali u katastru se i dalje vodi na oca.
Koji su dalji koraci da prevedem svu zemlju na svoje ime i da ugasim ocevo gazdinstvo i otvorim svoje?
Hvala unapred.
Prvo treba preko advokata ili geometara da podneses zahtev za provodjenje izmene u katastru, po tom ugovoru.Zatim da sa ocevog gazdinstva izbrises parcele i podneses preko eRpg-a zahtev za brisanje gazdinstva(mada brisanjem parcela posle odredjenog vremena gazdinstvo ce biti prebaceno u pasivu i izbrisano).Kada se u katastru preknjizi sve na tebe prijavljujes se na e agrar i pokreces proceduru za otvaranje novog gazdinstva.
 
Prvo treba preko advokata ili geometara da podneses zahtev za provodjenje izmene u katastru, po tom ugovoru.Zatim da sa ocevog gazdinstva izbrises parcele i podneses preko eRpg-a zahtev za brisanje gazdinstva(mada brisanjem parcela posle odredjenog vremena gazdinstvo ce biti prebaceno u pasivu i izbrisano).Kada se u katastru preknjizi sve na tebe prijavljujes se na e agrar i pokreces proceduru za otvaranje novog gazdinstva.

Taj ugovor je pretpostavljam vazeci i dalje?
Ako sam dobro razumeo sto su mi objasnjavali, gazdinstvo otvaram u gradu gde mi je prebivaliste iako se zemlja koju bih obradjivao nalazi u skroz drugom gradu?
 
Taj ugovor je pretpostavljam vazeci i dalje?
Ako sam dobro razumeo sto su mi objasnjavali, gazdinstvo otvaram u gradu gde mi je prebivaliste iako se zemlja koju bih obradjivao nalazi u skroz drugom gradu?
Ako je overen u sudu i potpisan od strane vas i vaseg oca onda je vazeci.Gazdinstvo otvarate sami ili u pss-u u mestu u kojem zivite.
 
Ne može advokat da overava ugovor, to može ili sud ili notar. Vi ste kod advokata samo sačinili ugovor, i potpisali se na njega. Nisam siguran, možda može i kod advokata da se overava ugovor, ali ja za to do sad nisam čuo...
 
To je bilo pre ere notara? Mislim da ste tad posle overe u sudu trebali odneti taj ugovor u katastar i podneti zahtev da se nekretnine iz ugovora uknjiže na tvoje ime. Nije kasno ni sada, ali sad to mora preko advokata ili geometra da ide, što nije problem (osim ::novac:: ), ali problem je što se dosta čeka da katastar to posle uknjiži na tvoje ime. Nemoj da se iznenadiš ako potraje i godinu dana... Ako ti je hitno da otvoriš gazdinstvo na tvoje ime, možeš u međuvremenu dok katastar ne uknjiži imovinu na tvoje ime da napraviš ugovor sa ocem da ti daje zemlju na korišćenje bez naknade i da po tom osnovu uneseš zemlju u tvoje gazdinstvo. Kako otvoriti novo gazdinstvo na tvoje ime i ugasiti očevo imaš negde u Srđanovoj temi najčešće postavljana pitanja...
 
To je bilo pre ere notara? Mislim da ste tad posle overe u sudu trebali odneti taj ugovor u katastar i podneti zahtev da se nekretnine iz ugovora uknjiže na tvoje ime. Nije kasno ni sada, ali sad to mora preko advokata ili geometra da ide, što nije problem (osim ::novac:: ), ali problem je što se dosta čeka da katastar to posle uknjiži na tvoje ime. Nemoj da se iznenadiš ako potraje i godinu dana... Ako ti je hitno da otvoriš gazdinstvo na tvoje ime, možeš u međuvremenu dok katastar ne uknjiži imovinu na tvoje ime da napraviš ugovor sa ocem da ti daje zemlju na korišćenje bez naknade i da po tom osnovu uneseš zemlju u tvoje gazdinstvo. Kako otvoriti novo gazdinstvo na tvoje ime i ugasiti očevo imaš negde u Srđanovoj temi najčešće postavljana pitanja...
Da, bilo je pre notara, sta da radim, kosta koliko kosta.
Hteo bih to svakako da resim, nije da je hitno.
Samo mi nije jasno kako da napravim sa ocem ugovor o koriscenju, ako nemam svoje gazdinstvo, jer nemam ar zemlje na svom imenu da bih uopste mogao da otvorim gazdinstvo?
 
Pa možeš ti da imaš ugovor o zakupu/korišćenju i bez gazdinstva. I onda ti taj ugovor posluži da otvoriš gazdinstvo. Bar mislim da je tako...
 
Izgleda da je tako, jer pise u pravilniku da nije neophodna zemlja u vlasnistvu.
 
То у преводу значи да ћеш земљу која је твоја, а ниси спровео папире до краја, сада морати да је узмеш у закуп.
 
Да сам на татином месту, сад би тражио и аренду. ;)
 
Nazad
Vrh