Kupoprodajni i drugi ugovori u poljorivredi

Poslednja izmena:

Ugovor sa više vlasnika

Link za preuzimanje .doc (Word) fajla:: https://drive.google.com/drive/folders/1VsV0iMC2Tz1ipVtf3KEyn3-fI-eUd1V_


e4c562eb18c9d8e8e04bc4cb5bcb01ad-0.jpeg
e4c562eb18c9d8e8e04bc4cb5bcb01ad-1.jpeg
e4c562eb18c9d8e8e04bc4cb5bcb01ad-2.jpeg
e4c562eb18c9d8e8e04bc4cb5bcb01ad-3.jpeg
e4c562eb18c9d8e8e04bc4cb5bcb01ad-4.jpeg



Rečeno napravljeno :)
Kliknete na prvi fajl Ugovor o davanju poljoprivrednog zemljišta na korišćenje (Bez naknade) (Ugovor sa više vlasnika).docx




Ako vam nije teško pročitajte ova najčešća pitanja na forumu i njihove odgovore
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

 
Srdjane, nema potrebe da korisnik potpisuje vise puta. Jednom je dovoljno, tako sam radio i nije pravio problem ni notar ni e agrar.
 
Srdjane, nema potrebe da korisnik potpisuje vise puta. Jednom je dovoljno, tako sam radio i nije pravio problem ni notar ni e agrar.
➡️ Ovo je Ugovor sa Više vlasnika i nećete sigurno da potpišete samo jednom i to je to ❗❗❗⬅️


Ovo je bila moja dobra volja da napravim i takav ugovor (E sada na vama je da ga prihvatite ili ne >Tu sada već ne zalazim :haha:<)

Zbog toga sam i stavio .docx fajl da vi sami ispravite XXX XXXX sa pravim podacima.

 
Poslednja izmena:
Kako napraviti ugovor ako na parceli ima i plodouživalac?
Ili sa kim ustvari treba praviti ugovor?
 
Interesuje me ovaj prvi ugovor bez nadoknade,,, kad je neko suvlasnik, da li ja pisem broj parcele i u povrsini pisem samo koliko je njegov deo ili celu povrsinu ?
 
Ako je parcela 1ha napises na pimer 1/2 parcele br. xxxxx i u povrsini 5000 m2
kako bi to trebalo da glasi,,mozda nesto slicno kao na KNWEBy?

Zakupodavac daje u zakup poljoprivredno zemljiste u katastarskoj opstini XXXX , broj parcele XXX , povrsine XXX, sa udelom 1/2 .

A onda ja u e-agraru izracunam koliko je to u Hektarima i m2?
 
nemogu da editujem, da dodam jos dva tehnicka pitanja:
1.Da li se kod notara zakazuje overavanje ugovora o zakupu .
2. Da li moze bilo koji notar da overi ugovor nevezano u kojoj se opstini nalaze parcele.
 
Kod nas se ne zakazuje, nema velike guzve. Moze bilo koji notar. On ni ne kontrolise sadrzinu ugovora, samo overi u dva ili vise primeraka, naplati i to je to.
 
ja sam nesto iskombinovao gledaju ci vise raylicitih ugovora, nesto sam i izbacio pa reko da vidite jel valja:


UGOVOR O ZAKUPU POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA NA KORIŠĆENJE

BEZ NAKNADE


Zaključen dana XXX god između zakupodavca ----------- JMBG , s jedne i zakupca --------------------JMBG, s druge strane, a na sledeći način:

Član 1.​

Zakupodavac ------------- daje pod zakup zakupcu ---------------------- svoje poljoprivredno zemljište, i to sledeće parcele:

Broj parcele ---- , K.O. -----, površine 19738 m2, sa udelom 13802/19738 m2 .

Broj parcele----, K.O. -----, površine 3534 m2, sa udelom 1178/3534 m2.

Broj parcele ----, K.O. -----, površine 11089 m2, sa udelom 4620/11089 m2.

Član 2.​

Zakupac je individualni poljoprivredni proizvođač koji se bavi ratarskom proizvodnjom.

Član 3.​

Zakupodavac daje svoje poljoprivredno zemljište opisano u članu 1ovog ugovora na korišćenje bez nadoknade, a zakupac uzima na korišćenje opisano zemljište, sve u cilju da zakupac na poljoprivrednom zemljištu koje je predmet ovog ugovora radi ostvarenja dobiti organizuje ratarsku proizvodnju.

Član 4.​

Poljoprivredno zemljište opisano u članu 1 ovog ugovora se daje bez nadoknade na period on 10 godina, počev od dana zaključenja ovog ugovora. Vlasnik zemljišta zadržava pravo prevremenog raskida ovog ugovora.

Član 5.

U slučaju spora stranke ugovaraju nadležnost opštinskog suda u --------------------.

Član 6.

Ovaj ugovor je sačinjen na osnovu saglasnih izjava volja ugovornih strana, te ga stranke u znak prihvatanja i odobrenja svojeručno potpisuju.







Zakupodavac Zakupac

 
U članu 4 si napisao on 10 godina a treba od.
Ovo zakupodavac/zakupac razdvoji i to tako da ispod možeš upisati lične podatke istih.
Za lične podatke osim standardnih podataka uvrsti i jmbg, trebaće ti.
Ovo je što ja vidim, a možda treba još nešto. Nzm.
 
U članu 4 si napisao on 10 godina a treba od.
Ovo zakupodavac/zakupac razdvoji i to tako da ispod možeš upisati lične podatke istih.
Za lične podatke osim standardnih podataka uvrsti i jmbg, trebaće ti.
Ovo je što ja vidim, a možda treba još nešto. Nzm.
razdvoiji sam ali kad sam postovao komentar on ga spojio ponovo.
Pa ima na pocetku,, samo sam zaboravio da udarim crtice posle JMBG,, prve crtice su za ime i prezime.
Dobro si zapazio slovne greske, hvala.
Generalno na crtice ide ime i prezime i odakle je, pa ide JMBG .
Nadam se da ce jos neko da da komentar .
Ja sam izbacio onu tacku gde se pise placanje poreza od zakupa, posto je ovo zakup bez naknade.
 
primetio sam da u katastru negdi pise udeo u razlomku, a negdi pise u m2,, e sad s obzirom da mora da se prilozi i onaj list iz katastra, da li ja u ugovor moram da pisem isto kao sto pise u listi nepokretnosti ili ja mogu sve da pretvorim u m2?
I taj list nepokretnosti iz katastra kad se dodajew u eagrar, da li mora biti dan azuriranja isti kao i dan kad se dodaje u eagrar?
 
Mislim da moraš pretvoriti u m2.
-------
Ustvari, možda i ne moraš u ugovoru..... E jbm ga ja. Nisam siguran.
 
Mislim da moraš pretvoriti u m2.
-------
Ustvari, možda i ne moraš u ugovoru..... E jbm ga ja. Nisam siguran.
pa mnogo je lakse da napisem u ugovoru koliko je u m2, jer posle to moram da pisem i u eagrar, e sad to je moja logika, da li je ta logika ista i ovih operatera sto rade u eagraru,,,da ne ispadne 1/2 pise u katastry a ja pretvorio u m2,, a da onda oni kazu da se ne slaze, mada eagrar ne poznaje razlomke sto ih pisu u katastru.
vrlo zamrseno.
 
Možda i nije zamršeno, samo što mi ne znamo te neke detalje a prete nam pasivnim.... Pretvori ti to u m2 u ugovoru pa će biti isto kao i u E agraru. Neće verifikovati ako nije u redu.
 
Nazad
Vrh