Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To bi bilo lepo

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Oterao sam jagodu na otkup i pitao za cenu kupine posto imam i to. Oni pominju cenu za kupinu od 70 do 90 dinara ove godine, ali naravno nista sigurno.
 
Za Užice nisam čuo,ali u Brusu valjda,nisam siguran,plaćana je 60 dinara ali samo za ljude iz kraja. To je proverena inf.
 
Za Brus je tacno,ali toliko je placana samo na 4 mesta u celoj opstini,i to je bila takozvana organika.
Ali to sto je otkupljeno po toj ceni, ne predstavlja ni 2 posto od celokupne kolicine.
Na svim ostalim mestima je krenulo od 40 pa nanize,ali najveci deo je otkupljen po 30 dinara.
 
Pa ovo je konkretno mesto Sevojno, kaze mi covek 70din, ja nmg.da verujem jer kod mene je bilo od 20-50din zavisno od sorte i perioda ... Ali drago mi je ako je neko i imao nesto od svog rada... Nadam se da ce ove godine svima biti bolje...
 
Po cvetanju moze se videti da ce biti negde oko trecine proslogodisnjeg roda. Ne znam kako je kod drugih, ali kod mene je tako. Nadam se da ce cena biti onda tri puta veca od proslogodisnje.
 
Prošle godine je bila 25-30,malo je da se naplate muke.još ako i rod podbaci onda će najisplativije biti grejanje na suvim kocima iz špalira...
 
Prica se o ceni od 80 do cak 170 dinara,iz vise izvora,mada jos uvek svi nagadjaju,ali sam od vise ptoizvodjaca i otkupljivaca cuo da ce kupina ove godine imati "dobru" cenu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh