kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne vidim razloga za pesimizam i depresiju pre pojave prve cene. Bolje je cutati nego nagadjati. Ili da otvorimo stranicu sa prognozama cene. :osmeh:
 
Kod mene tek po neka zrela.Sto se cene tice i prosle godine je krenula sa 60,verujem da niko ne bi imao nista protiv da se ponovi prosla godina,samo kada bi nas vreme posluzilo,tj. da bude sto manje kise.
 
Sad sam se vratila iz kupina, pojela sam sve što je bilo, čak je i Xsale dobio par komada. :osmeh: Znači, u velikoj njivi branje počinje za desetak dana, a iza kuće sutra.
 
Glupo mi da pišem cene ja sam malo dalje od Vas,malina mi ide po 350 a kupina 280,sve mi ode na kvantaš ili u susedno selo ali tamo primaju samo ako imaš potpis zaštitara i papire a na kvantaš možeš bez ičega,znam da je tamo dole katastrofa sa cenama.Nego neznam jel ima neki način da kupinu ili malinu doterate do su ili ns ,da li se isplati.Evo link sa cenama u Su.

http://www.subotica.com/vesti/cene-na-subotickim-pijacama-5.-jul-id19849.html

Malo lažu ali je bolje nego dole.
 
I ja sam jučeo pojeo sve što je bilo :haha:. Ma prva klasa

- - - - - - - - - -

Jaš neki dan i počinje žurka :osmeh:
 
Kupine su nikad bolje, i zelene su krupne a vec zrele kao stenlej sliva. Mi cemo ih brati ali mi se cini , kakvo je cutanje , da ce se neko drugi radovati. Hajd srecno nam bilo.
 
Ja sam i dalje optimista po pitanju cene. Ne vidim razloga za lošu cenu,po onome što je bilo prošle godine. Činjenica je da u hladnjačama nema zaliha kupine od prošle godine. Prošle godine, pri kraju berbe, otkupljivali su polu-zrele, čak i zelene i ne može niko da me ubedi da ove godine nema razloga za dobru cenu. Možda nam i hladnjačari ispipavaju puls plasiranjem priča o niskoj ceni ,da vide kakve će biti naše reakcije. Još jedna činjenica koja mene više brine je što živimo u zemlji u kojoj se ništa ne zna, tako da je sve moguće. To što su kupinjaci, hvala Bogu, u dobrom stanju i što su poneli rod, nije dovoljna količina koja je hladnjačarima potrebna, tako da priče o velikom rodu ne piju vodu jer je dosta kupinjaka raskrčeno a novi nisu još stigli na rod.
 
U Srbiji mislim da postoje dve vrste otkuoljivaca voca jedni sto izvoze sveze ili zaledjeno i oni sto prave koncetrate. Nazalost malo je pogona gde od voca prave neki proizvod ili poluproizvod tojest koncetrat. Ovi u preradi mogu mnogo voca da progutaju pa nam je i otkup ove nase kupine takoreci obezbedjen samo pitanje je po kojoj ceni. Da smo dobro uredjeno i organizovano drustvo pa da se vodi realna otkupna politika, prva klasa se ledi , druga u preradu bili bismo mnogo zadovoljniji u kompletu ovako tera svako svoju politiku pa ko koga zajasi.
 
Ne znam kako je kod vas, narode, mi nikako da postignemo sve što treba, kiša pada svaki dan. Treba da kosimo, da vežemo lastare, da postavljamo mrežu, da beremo... Danas smo brali treći put kod kuće, sutra prvi put u velikoj njivi. Sutra bi trebalo da izađu sa cenom u hladnjači za koju mi otkupljujemo, mada ni to nije sigurno. Javljajte čim čujete nešto! :)
 
Ma ima posla za dva zivota mi jos beremo maline tako da kupine nismo jos kompletirali . I kad se pojavi neki bilmez i saopsti da ce da plati 30 dinara to treba odmah jurati gomnjivim motkama. Veceras sam cuo od ozbiljnog coveka hladnjacara da ce kupinu ove godine platiti 80 do 100 dinara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh