kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odužim mu se već nekako... :cao:
Mislila sam da si postavio fotke, a ti zezaš Xsala!
 
Poslednja izmena:
Jesmo par puta ovde, i jednom tamo. Danas smo postavljali neko novo crevo, ali nije bilo potrebe da ga isprobavamo jer je pala kiša popodne.
 
Posle onako poplavljenih kupina (na slikama) i ja sam jedanput ove godine zalivao.Da čovek ne poveruje. Kiše su jedino pogodovale kupinama ove godine što će se bojim se odraziti na cenu, sem ako kasnije ne bude suše. Danas sam malo kolima obilazio okolne kupinjake i mogu vam reći da su dosta dobro ponele ali ima i mnogo grešaka što se tiče rezidbe i održavanja. Videćemo za 20-ak dana.

- - - - - - - - - -
 
Berba kupina 2014

stara tema kao i svake godine, pozdrav svim kolegama i puno srece dobrog roda i jos bolje otkupne cene
 
fotografija0219.jpg

fotografija0221.jpg

fotografija0222.jpg

fotografija0224.jpg
 
Nažalost informacije koje sam dobio danas od čoveka koji je blizak hladnjačarima izgleda da će i kupina ove godine otići u bescenje spominje se cena od 30 do 40 dinara.
 
auu svaka cast ali kad prije zar ne treba jos makar 10 dana do branja,jel zna neko neku cijenu kod mene u Rep.Srpskoj spominju 1e,ali sumljam :(
 
Za desetak dana će krenuti berba, ovo su samo 4-5 kupina dnevno. Moje mišljenje je da će biti između tih 30-40 i 100 dinara, no saznaćemo uskoro...
 
Ma to su samo probni baloni trgovaca kupinom. Ko ce je brati za 30 dinara. Licno mislim da ce opet da krenu sa 60 a dalje je sve moguce zavisno od suve materije.

- - - - - - - - - -

E danas pokisoh bez kise. Grof vlasnik Podgorina Fruht izjavio da je kupina u Srbiji ekstra ali cena ce biti ŠAJZE -žalosna.
 
Ma kakva suva materija, prošle godine na kraju berbe otkupljivali polu zrele i zelene.
 
Ma opet ce lopovi da obore cijenu, jer znaju da je moras brati mada po 30 40 din ni u ludilu neka se susi ili valjda ce grad kao u spaniji pomoci da se obere..
 
Ako tebi bude trebala pomoć u berbi i ako ti tako smatraš da je bolje, neka ti se ostvare želje. Ako to čuje Bog ili neki faktor koji nam šalje te munje i gromove, molim da nas ovoga puta zaobiđe, dovoljno nam je bilo muke 2012. godine kada je umrzla. Hvala unapred.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh