Kultivatori (špartači)

Odg: Kultivatori (špartači)

ljusha je napisao(la):
Špartač za baštu ::namigivanje::
qyve6c.jpg
Nekad kad se radilo sa ovakvim spartacom KONJ je bio ispred spartaca a sada :sta: :sta: :sta: :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Da li ima neko da je na IMT spartac umesto motika stavio ''S''opruge od setvospremaca?
 
Da li neko može da postavi slike mehanizma upravljanja kod špartača . Hteo bih da pravim jer mi skupo da dam za mehanizam 200€. Razmišljao sam neki mehanizam sličan starim OLT špartačima , čiji se mehanizam kačio na donje traktorske poluge . Kako se taj sistem pokazao ? Ideja je da uzmem letvu volana od Zastave 101 i da njen kraj povežem za donje traktorske poluge . :osmeh:
 
Da li neko može da postavi slike mehanizma upravljanja kod špartača . Hteo bih da pravim jer mi skupo da dam za mehanizam 200€. Razmišljao sam neki mehanizam sličan starim OLT špartačima , čiji se mehanizam kačio na donje traktorske poluge . Kako se taj sistem pokazao ? Ideja je da uzmem letvu volana od Zastave 101 i da njen kraj povežem za donje traktorske poluge . :osmeh:
Gde si ~Kiki~ bokte?

Zar i ti sine brute da pravis off ovako u ovoj temi ??
 
Problem mi je naći točkove , jedno vreme ih već tražim . Za ovu kombinaciju imam sve delove , ali nisam siguran koliko je efikasna . Pošto vidim da je OLT posle preašao na mehanim kao kod Tupančevog špartača koji je inače OLT kopija. Sigurno ima neko iskustva sa starijim tipom OLT-a .
 
ja mislim da je tupanjac prekopirao spartace iz backog petrovog sela (ispravite me ako gresim)!a tockove uzmes obicne,iseces prsten od lima i navaris na njega!
 
Mislim da je OLT ali nisam ni ja siguran . Mislim da BPS nije radilo špartače . Ideja nije loša za točkove . Ako ne uradim sa zupčastom letvom , onda će biti tako neka kombinacija . Mada je to bespotrebna komplikacija , ono je elegantnije rešenje samo nisam siguran koliko je efiasno .
 
kiki
koristio sam Oltov a sad koristim Tupanjcev nebo i zemlja, bas zbog sistema upravljanja.Oltov je jako krut na volanu i malte ne nema smisla upravljati dak za ovaj dugi, Tupanjcev samo reci hvale kao bicikl. Moja preporuka samo i iskljucivo sistem kao Tupanjac za Oltov nema smisla trositi elektrode
 
Može i Oltov da se preradi da se lako navija. Treba na traktoru da imaš jedan fiksan nosač, koji je povezan preko jedne poluge sa kormanom. Slikaću sutra.
 
Nazad
Vrh