Kultivatori (špartači)

Odg: Kultivatori (špartači)

Špartač za baštu ::namigivanje::
qyve6c.jpg
 
Odg: Kultivatori (špartači)

da znas,sa tim sam se naradio i kao decak,bio je napravljen od zelenog bicikla pa sam ga zvao dzondir,keva me terala da sa tim radim bastu,pa sam ja taj posao zvao dzondiranje :haha:,e okacicu slike tog stroja,jos je negde u zivotu :haha:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

kloki je napisao(la):
dali stežete španere kada špartate?

Ne, osim kad radim na jakom bočnom nagibu, onda ih malčice dotegnem, al i onda kultivator ima malo slobodnog hoda lijevo-desno.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

stigao mi je špartač t j samo novi ram i jedna baterija pošto sam imao četvororedni
pa ćemo videti kako će da radi
sa četvororednim sam bio prezadovoljan

img012c.jpg



img01p.jpg
 
Odg: Kultivatori (špartači)

@ Kloli

Čestitam na prinovi i da te dobro služi. :ppozdrav:

Imam jedno pitanje: na slici se vidi da ima samo jedno crevo od hidraulike prikopčano, pa me interesuje kako spuštaš baterije, pošto je prikopčan za IMT traktor koji ima jednosmernu hidrauliku? Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

spuštaju se same od težine pošto se ne preklapa preko 90°
inače , klip jeste dvosmerni ima dva creva ali meni samo jedno treba a drugo nisam prikačio da vazduh slobodno ulazi i izlazi tj radi kao jednosmerni klip

u stvari i neznam zašto su stavili dvosmerni kad gravitacija sve radi

nije @ Kloli nego @kloki i neka neko kaže zašto ispred imena dopisujete @ :cao:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Ja skroz zategnem španere kod špartača za kukuruz, ali to moj upravljački mehanizam na špartaču zahteva da bi funkcionisao!
 
Odg: Kultivatori (špartači)

milan_spay je napisao(la):
nikola indjija je napisao(la):
kloki sta si toliko skupio te motike
Verovatno spremio čovek za međuredni razmak od 50cm

ne nego stavljam zagrtače a zadnje opruge okrenem naopako
ostaju samo prednji koji idu uže i poslednji koji je sam
Post je spojen: [time]петак, 04. јун 2010. 21:29:05 MST[/time]
_________________________________________________

ovima su dodatno ugrađene nogice na ramu radi otkačinjanja to bi i ja trebao da uradim jer bude problema hoće da se prevrne kada se otkači,ram padne do tla.

zašto imaju samo po tri opruge a razmak je 70 kod mene ima po pet?
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Jedno pitanje : koliko moze da se dobije para (kad bi se prodavao) IMT 4 - redni spartac znaci kompletan : spartanje,zagrtanje,tocak,kutije,creva i da funkcionise kao ovaj sa slike....hvala unapred svima na pomoci :ppozdrav: :bravo:
2dlm3va.jpg

rh2y3q.jpg

eiwozt.jpg
:cao: :cao: :cao:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Na sajmu firma Minav iz Beograda spartac cetvororedni kopija IMT 79000din bez kutija za djubar
 
Odg: Kultivatori (špartači)

@ pitanje za sve forumase: moze li jos koja informacija na ovo gore navedeno,hvala SasaK i Boki-VI na informacijama a i svima unapred........ :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Za tako očuvan, ako nema lufta u baterijama, može se dobiti čak i 800 evra, ako naleti prava mušterija.
 
Nazad
Vrh