Kukuruzni adapter za kombajn

Sta je sad standardna mera 70 ili 75? I zbog cega to nije svuda isto? Izvinjavam se za:off_topic:

Jedan je na youtube to objasnjavao davnih dana. Kupio je kombajn uz koji je dobio kukuruzni heder za sire redove pa je tako prosirio sijacicu jer se heder valjda nije mogao suziti. Kaze da prodje s manje sjemena, redovi budu prozracniji i klipovi budu zbog te prozracnosti veci. NO, koliko sam uspio primjetiti da ameri ne kultiviraju kukuruz kad koriste jaku kemiju i GMO sjemena ali covjek je pricao da nema problema kako sije sire redove da mu je prinos dobar...

To je kao i sa sojom kako mi se cini, netko sije na 12.5cm, netko na 25, netko na 50 a netko i na 70cm red od reda. Svatko ima "najbolji prinos" i "najbolji recept" za uzgajanje soje ali mislim da ne bjezimo puno jedni drugima sve dok se propisno pognoji i oprska...
 
Onaj sto ima plasticne poklopce,a na 75 je,tesko ga je preraditi,imam trenutno kod kucmd claas,5 redi,na 80,i ne moze se bez budzenja preraditi,
 
Pozdrav kolege,jel ima mozda neko Fantini LH3 kukuruzni adapter?
 
Poslednja izmena:
Novi tip adaptera sa seckom ispod otkidackih valjaka.Delovi dosta jeftini u Madjarskoj u Axialu.Mana sto je ta limarija teska kao djavo.
 
Stigla djunta...

IMG_20170805_121912.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20170805_121928.jpg
[/URL][/IMG]

IMG_20170805_122025.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20170805_122000.jpg
[/URL][/IMG]

IMG_20170805_121939.jpg
[/URL][/IMG]
 
Pa otprilike... Za taj novac bi se mogla naci neka solidna 98-ica... Ali sta ces, polovno dobro i jeftino nema to sam se uverio. Svi ti polovni koji su dobri kostaju bas mnogo, toliko da su mi neki trazili za adapter star 10+ godina trazili po 18-20.000e...
 
Nazad
Vrh