Kukuruzni adapter za kombajn

nisam probao sa 6 da radim,kod mene motor 150ks i 5 redni radi super,obicno teram oko 7kmh u prinosu 6.5-7 tona po jutru,nekad idem i brze ako je guzva s poslom al obicno nevolim da jurcam ako nemoram
 
Pa dobro kod nas je bilo 7t samo 2014 god,a uglavnom oko 4t. Da ide 6 km/h ja sam zadovoljan. I kod mene je 150ks,gume 23.1-26.

- - - - - - - - - -

Jel imas korpu iz jednog dela,ili iz tri?
 
Da neispadne da hvalim svog konja al mnogo bolje radi od kapela zbog polozaja nozeva secke,kapelo mnogo promasuje kad se rade uvratine popreko i gde su prljavije njive,olimak ima maksimalnu pokrivenost tarupom i ako su nozevi originalni a ne nasa mala privreda nemoze nista da mu promakne,i svidja mi se kod olimaka samopodesavanje okidackih ploca,ovo sve pricam za olimac drago adapter,starili olimac neznam kakav je.....

- - - - - - - - - -

jednodelna,ako mislis na korpu iz segmenata uzmi samo originalnu ako nadjes,nemoj slucajno da se zeznes i uzmes nasu domacu proizvodnju sto rade
 
Cuo sam da mala privreda uglavnom bude usukana po dijagonali,pa su muke napasovati. Originalnu jedino da nadjem polovnu.

- - - - - - - - - -

Interesuje me za tu iz segmenata, da li uopste vredi uzimati,ako mora da se skida grlo da bi se blinde stavile?
 
zbog toga ti i kazem jer nebudu u vinkli.....i nemoze se pravilno ustelovati zazor
vredi uzimati ako nije potrosena,sve radis na crnogorski nacin,pustis heder dole legnes na grlo i sve kroz gornji poklopac uradis,pozeljno je da na grlu bude jecmene slame pre samih radova oko zamene segmenata i montiranja blindi
 
Otkad na 98 ide korpa iz 3 dela,to imaju Mege,Lexioni....

slika iz kataloga ce reci za koji je ovo kombajn,u donjem desnom uglu pise...
14lpx6h.jpg
 
Pre par dana zovem ja Acu iz Klenka u vezi adaptera 6r sklopljivi za kukuruz,kaze mi on da ima i capela i geri i olimaca,na kraju kaze mi i cena od 12-20 000e su mu adapteri i ja ga pitam za razmaka izmedju redova pa mi on kaze da su adapteri iz uvoza i da su na 75cm (cim mi je rekao da su iz uvoza znao sam vec da su na 75cm) ali kao da ima on neke majtore koje suze sa 75cm na 70, ZNACI DA IPAK MOZE DA SE SKRATI ADAPTER SA 75cm NA 70cm.
 
Pre par dana zovem ja Acu iz Klenka u vezi adaptera 6r sklopljivi za kukuruz,kaze mi on da ima i capela i geri i olimaca,na kraju kaze mi i cena od 12-20 000e su mu adapteri i ja ga pitam za razmaka izmedju redova pa mi on kaze da su adapteri iz uvoza i da su na 75cm (cim mi je rekao da su iz uvoza znao sam vec da su na 75cm) ali kao da ima on neke majtore koje suze sa 75cm na 70, ZNACI DA IPAK MOZE DA SE SKRATI ADAPTER SA 75cm NA 70cm.

Sta je sad standardna mera 70 ili 75? I zbog cega to nije svuda isto? Izvinjavam se za:off_topic:
 
Pre par dana zovem ja Acu iz Klenka u vezi adaptera 6r sklopljivi za kukuruz,kaze mi on da ima i capela i geri i olimaca,na kraju kaze mi i cena od 12-20 000e su mu adapteri i ja ga pitam za razmaka izmedju redova pa mi on kaze da su adapteri iz uvoza i da su na 75cm (cim mi je rekao da su iz uvoza znao sam vec da su na 75cm) ali kao da ima on neke majtore koje suze sa 75cm na 70, ZNACI DA IPAK MOZE DA SE SKRATI ADAPTER SA 75cm NA 70cm.

Može da se suzi, ali kako !!!!!!!!! Ima velike razlike u radu njegovih majstora.
 
Nazad
Vrh