Kukuruzni adapter za kombajn

Hvala ti što me smatraš najpametnijim ali ja to zapravo nisam.Priznajem da poznajem i pametnije od mene.Imam Zmaj adapter u dvorištu ali je još uvek bez sečke.Poznajem člana @Jbrtku,bio sam kod njega u kući,cenim i poštujem čoveka i njegov rad.Imam strani adapter sa original sečkom pa nema nikakvu sigurnosnu spojku izmedju sekcija već pogon dobija preko kardana sa lamelom.Video sam u komšiluku i mnogo bešnje adaptere koji kostaju po 35+ hiljada evra pa nemaju spojku izmedju sekcija vec MOZDA samo jednu za komplet sečku,ili nemaju ni nju.
 
Paore,sto ljudi sto ćudi. Kao što ti ne veruješ da je nekom 50e problem,dobro možda ne baš 50 ali 150 je sigurno problem,tako je i meni teško da verujem da nisi sreo osobu koja tako razmišlja.
Brankoviću,pa otprilike ono što sam ti napisao u pp. Kontra noževi,kvalitetniji ležajevi,eto npr neka sigurnosna spojnica,limovi-usmerivači ispod svakog reda-vrste (pisano i slikano na prethodnim stranicama).... A recimo možda bi trebalo probati sa postavljanjem dužih noževa. Automatski ne treba veliki broj obrtaja da bi efekat bio isti. Možda i bolji....
 
Brtkini nozevi na secki su dosta dugacki.Kad se dovedu u pravac jako je mali razmak slobodnog prostora izmedju.Trebao sam slikati kukuruziste na istoj njivi radjeno sa seckom i bez secke.Ja sam prezadovoljan kako radi.
 
Brankoviću,pa otprilike ono što sam ti napisao u pp. Kontra noževi,kvalitetniji ležajevi,eto npr neka sigurnosna spojnica,limovi-usmerivači ispod svakog reda-vrste (pisano i slikano na prethodnim stranicama).... A recimo možda bi trebalo probati sa postavljanjem dužih noževa. Automatski ne treba veliki broj obrtaja da bi efekat bio isti. Možda i bolji....
Da,znam za kontra nozeve,u redu i za lezajeve,ali ne znam za te limove-usmerivace.Ne mogu sad da nadjem te slike...
 
Poslednja izmena:
Neki dan prosecao puteve za berač i uslikao jednu sliku sa ovratina..........prezadovoljan, što reče kolega diklofen !

fotografija0609.jpg
[/IMG]
 
Da se i ja nadovezem u vezi onih spojnica,na preko 350 odradjenih adaptera,nisam imao nikakvih reklamacija,sto se tice blokiranja kucista,barem meni se niko nije javljao,imao sam jedan slucaj da je kuciste zakacilo kamen medjas,i ovih dana je pukla osovina kod cclana diklofen,nema nikakvih tajni,i to ce biti sve popravljeno i zamenjena osovina..druge neke slucajeve ne pamtim,bar mene niko nije zvao...pozdrav za sve clanove iz radionice.
 
I meni se iskrivila osovina, ali nije bila Brtkina krivica, nego drugog majstora koji je zavario lancanik. Ali je ipak clan Brtka poslao novu osovinu.
 
Ni kod mene nije Brtkina krivica niti krivica njegovih majstora sto je pukla osovina.Ja sam tu kriv da se razumemo.Tog dana kad se to desilo dosli su uvece u deset da odmah rese.Kad se tako neko odnosi prema svojoj musteriji i svom proizvodu ja jemam sta da razmisljam nego i dalje saradjujem sa njim.
Dosao covek da mu kosim usluzno.Znam da su mu pre radili iz zadruge.Licno i u lice mi rekao da je dosao zato sto imam secku.Sutra ujutru jos jedan dodje i isto to mi rece.Tako da mislim da ta investicija uopste nije losa.
 
Ovde neka gospoda iz ko zna kojih razloga pokušavaju da izvrću moje reci pa tako ispada da kudim rad Jbrtke, sto nije ni najmanje tacno.
Jbrtka koliko košta jedna sigurnostna spojka koja bi stojala na pogonskoj osovini?
 
Nemam pojma,nikad je nisaw ugradjivao,a iskreno,ni u firmi koja pravi zupcanike nisam video te spojnice,a slobodno mogu reci da je najveci proizvodjac delova za zmaj u srbiji,a i najkvalitetniji,pod dva,jako je velika razlika od adaptera,do adaptera,neko recimo na pogonu grla ima lancanik od 30 zuba,i kaze da mu radi ekstra,a neko cak od 52 zuba!!neko ima original adapter,a neko nasklapan od 6 rednog ili ko zna cega,i opet tvrdi da je "original od 142"i tu je tesko sve iskombinovati...
Ja sam prilagodio da kucista pasuju na sve,i trudim se da napakujem sto kvalitetnije delove u cenu,evo recimo neki prave i skuplje i bez recimo spanera lanca..
 
ja sam kupio secku od janosa iz ade pre tri godine zadovolja sam na rad secke ,ali sam do sada imao dva pucanja glavne pogonske osovine.pogon secke je ispred sigunosne spojke na lanac i par udaraca u tvrdo i zvene osovina.ove godine sam odneo kod strugara da odvoji zubcanik od caure i druga caura odradjena na meru zupcanika,na kraj caure zavarena debela platna sa dve rupe f8mm i isto tako na zubcaniku dve rupe f8mm .ja smatram da u slucaju nekog udara lakse cce ocvikati dva sarafa od f8mm nego osovinu.

- - - - - - - - - -

Po meni je Najagoševa još bolja, ali o ukusima ne treba raspravljati!

izvini prijatelju,da li mozda mislis na janos hajagos iz ade,ja sam od njega uzeo.
 
Oznaka tog remena 2HC x2900 i cena ti je od 4000 do 6000 din zavisi kakav nađeš
 
KAMENI
Jesi li mogao da vratis zastitni lim sa leve strane,a da ga ne prepravljas? Ja ne mogu donji deo da zasrafim,smetaju novi lancanici,mora da usledi prepravka...
 
Nemogu da nađem oglas gde se prodaju obaraci redova sto se montiraju na kukuruzni adapter. Mislim da je čovek iz Beceja. Dali neko zna broj. Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh