Kukuruzni adapter za kombajn

Ako sme da se zameri ja bih imao za početak 2. zamerke.
1. Zašto kineski Grae ležaj na pogonsku osovinu (sestougaonu cinimi se)
2. Sta je osigurač u slučaju da blokira reduktor, bilo kojeg tarupa ?
 
Pravis mu polutekucu mast.
Ulje je nasuto pre tri godine,posle toga je dobio svake godine 10 udaraca mazalicom,sad kako izgleda unutra stvarno ne znam :osmeh:

- - - - - - - - - -

Ako sme da se zameri ja bih imao za početak 2. zamerke.
1. Zašto kineski Grae ležaj na pogonsku osovinu (sestougaonu cinimi se)
2. Sta je osigurač u slučaju da blokira reduktor, bilo kojeg tarupa ?
Taj kinez provereno izdrži 500 r.s a nije skup preventivno ga zameniti nakon određenog perioda
Ako blokira reduktor,proliza remen
 
Taj kinez provereno izdrži 500 r.s a nije skup preventivno ga zameniti nakon određenog perioda
Ako blokira reduktor,proliza remen[/QUOTE]


Neozbiljni odgovori maximalno.
 
@KAMENI
Gde si kupio ovu gumu i koja je cena?

Nabavio ranije na otpadu..... teška i debela, muka živa dok sam je iskrojio. Iz ovakve table sam sekao...
sinisa1979 Možda si u pravu ali ta visina je kad je vrh adaptera na zemlji kao što sam napisao ranije a tako nisko ga neću spuštati u radu. Na kraju to se lako rešava dizanjem adaptera...:ppozdrav:
 
Taj kinez provereno izdrži 500 r.s a nije skup preventivno ga zameniti nakon određenog perioda
Ako blokira reduktor,proliza remen


Neozbiljni odgovori maximalno.[/QUOTE]
Neozbiljni :sta:
Ja sam napisao kako jeste
Za više novaca može se dobiti i bolji kvalitet ležajeva a verujem i grebenasta spojnica za koju stvarno u ovom slučaju ne vidim potrebu
 
Kako neće biti neozbiljno tvrdeći da ce taj kinez izdržati 500 sati takvog opterećenja. Tu idu dva takva ležaja koja ukupno nisu skuplji od 50 eura i ta grebenasta spojka košta isto toliko. Jel to nešto mnogo skuplje ?
 
Ja tvrdim da će izdržati,naravno može se desiti i brendiranom ležaju da crkne nakon par sati ali sve su to pojedinačni slučajevi...
Ti ležajevi u ležajnim jedinicama su bolji od običnih kineskih ležajeva i daleko su bolje zatvoreni čak mogu reći odlično + postoji mogućmost podmazivanja
Na mom kombajnu sam zameio ležajeve na biterskoj i dobnoj osovini nakon približno 1000 r.s motora,znači ti ležajevi su došli na kombajnu a marka su CODEX koji ništa nisu bolji od WBF i sl.
 
CODEX i jeste u kvalitetu WBF i drugih jeftinih kineza (ako i on sam nije kinez), stavi ti FAG, INA, TIMKEN, SNR, KOYO, SKF, pa napiši razliku :ppozdrav:.
Negde je isplativije staviti jeftine ležajeve, pod uslovom da nisu preopterećeni (ili rade samo povremeno), i da su pristupačni za menjanje, ali kada treba par sati posla da se dođe do ležaja, tu je neisplativo stavljati "kineza".
 
Tesla,tako i ja radim....na nekim pozicijama isključivo kvalitetne postavljam a na nekim CX.... ili ako je hitno onda ugrađujem šta moram
U reduktoru pogona kose pre 4 god. su silom prilika ubačeni kinezi i nisu izdržali 15 ha zatim je ubačen KOYO koji služi i dan danas
 
Ako sme da se zameri ja bih imao za početak 2. zamerke.
1. Zašto kineski Grae ležaj na pogonsku osovinu (sestougaonu cinimi se)
2. Sta je osigurač u slučaju da blokira reduktor, bilo kojeg tarupa ?
Lezajevi nisu kineski vec fkl temerin,ko ne veruje nek proveri u firmi zivko i sinovi.a razlika je vidjiva izdaleka,
Neki ne stavjaju ni spaner na pogonski lanac,a zadovojni su judi,.ko zeli moze svasta da se ugradi,uz doplatu,.
 
Da,tražiš dlaku u jajetu.Kakvu bi ti sigurnost u slučaju blokade?Dobro je što pogon dobija preko remena,zlo bi bilo da je sve preko lanaca.
 
U pravu je i paor,ali i spajki! Na sečku može da se ugradi,dogradi još mnogo toga po želji. Ali to sve poskupljuje proizvod a ljudi su u stanju kupiti sečku koja je možda 50e na ukupnu svotu jeftinija,ne razmišljajući da ta sečka možda ima lošije ugradjene ležajeve ili sl. Osnovna verzija izgleda tako kako izgleda a ti brate mili ako želiš da proširiš "paket" ili naruči i plati ili sam modifikuj.
 
Steta koja moze biti prouzrokovana naglim zaglavljivanjem jednog od reduktora je daleko veca nego stavljanje segurnosne spojke.
Posto je Spajic najpametniji on verovatno ima Zmaj adapter sa Jebrtkinim tarupom pa zna o cemu pricam :cao:
Kad se ugradjuje jedan ovako bitan deo na adapteru ne verujem da bilo ko gleda na 50 evra. Ako neko ugradjuje samo da bi ugradio onda nemam komentar.
 
Nazad
Vrh