Kukuruzni adapter za kombajn

Navedite bar koji je model pa da vidimo da li ima u mom kompu nešto o tom modelu.Ovako da Vam pričam napamet, a ima više modela je malo mnogo.
 
Izvinjavam se,nemojte misliti da vas zamajavam,ali zaista ne znam model ili broj,plocica se skinula,ostala je samo jedna na kojoj pise made in germany i redni broj adaptera.ali evo slika,pa ako mozete razaznajte model.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Ovo je jedan od starijih modela Geringhoff adaptera.Najbitnije je da yamenite ulje u reduktoru za pogon privodnih lanaca i otkidačkih valjaka.Ispusti se staro ulje i novo se sipa do granice na menjaču i to tako kada je heder podignut na 1m visine.Količina ulja je oko 2,5 l menjačkog ulja SAE 90 API GL-4 ili slično.
Otkidačke ploče treba podesiti na reperno podešavanje i to tako da na ulazu bude 20 mm, aq na izlazu 23 mm.Ploče mogu da se otvaraju pomoću hidraulika ili ručno sa navojnim vretenom.
Privodni lanci se zatežu na prednjem lančaniku na zatezaču i to tako da dok je lanac nov rastojanje na zatezaču bude 83mm a kod istrošenog 113 mm.
Noževi na otkidačkim valjcima se podešavaju tako da na prednjem delu budu na razmaku od 2 mm a na zadnjem kraju 0.1 mm.
Kardansko vratilo podmazivati na 8 časova rada, a ostale delove koji se mažu po potrebi.Jako je bitno da se heder postavi da stoji pod uglom od 22 stepena u radnom položaju a to je kada se postavi adapter na ravnu podlogu da od vrha rotirajuće sečke do tvrde podloge bude 100 mm, a od pogona privodnih lanaca do podloge bude 393 mm.
To je uglavnom osnovno podešavanje, a ako ima još pitanja stojim na raspolaganju.
 
Ulje reduktora za pogon privodnih lanaca i otkidackih valjaka se sipa koliko sam primetio tako sto se imbus sraf odvrne(izmedju dva lncanika pogona privodnih lanaca) i sipa u kuciste-ispravite me ako gresim?e sad video sam da i na rotirajucoj secki postoji sraf dal za ulivanje ili proveru ulja,za kljuc 13,kao i odusak.a koja je namena,to ne znam,da li se tu samo sipa ulje ili je za nivo ulja?koliko ide ulja u rotirajucu secku?da li ide isto sae 90,ili mozda mesavina ulja i tovatne masti?sta je bolje po vama?
 
Iznad samog noža sečke nalazi se mazalica a iznad se podmazuje sa uljem iz reduktora.Nikada se ne koristi mešavina ulja i maziva (to su majstori izmilili način podmazivanja) nego se koristi ulje SAE 90.Ulje se sipa izmedju lančanika, a ispušta se dole kod sečke.Oduška postoji za mast koja se ubacuje iznad noža sečke.
 
ljudi,ja ove godine prvi put pripremam kombajn za kukuruz i kog nesto pitam svatko veli drugacije,pa bi vas molio da mi kazete kako vi to radite :sta:
 
kombajn je EPPLE MOBIL 940

znam da ce te mi sad rec da sam trebo nesto jace i bolje kupit
al ovaj kombajn je u srcu potpuno zdrav jedino sto ja sad moram ga sredit za kukuruz,kupio sam za njega troredni adapter gerinhoff samo ga treba pripasit i promjeni potrebne dijelove pa sad mene zanima kako vi to raditei kak to ide
 
Mislim da imam problem u najavi na zmajevom cetvorednom adapteru. Desava mi se da jednostavno oklagije i naravno tarup(roto secka) staje sa radom,i dolazi do zagusenja a pritom pogonski dvozilni remen koji je na adapteru ne proklizava... Predpostavljam da je u pitanju,nazubljena(sa ricnama) osovina i remenica koja dodje na istu,ili gresim?? Neko imao slican problem?
 
Svi do jednog u isto vreme,kao i tarup naravno,dok uvlakacki lanci vrte bez problema... Vecras sam pred kraj dana morao da vozim 1 bez varijatora da bi postigao da okida....
 
Pogledajte tu remenicu koju ste spomenuli a pogledajte i osovinu ok 27(šeskant)koja pogoni otkidačke valjke jer je moguće da je pukla na samom početku pa preskače a nekad joj se desi da uhvati pa radi normalno jer drugo ništa i nema da se desi.
 
22hvu0.jpg

20s6jdh.jpg

o9qv7c.jpg

2n72wlk.jpg
 
Molio bih za informaciju.

Zanima me tko je kod vas generalni zastupnik za Capello adaptere ili gdje se mogu pronaći djelovi tipa plastičnih lančanika kao sa slike?

DSC05483.jpg
 
Nazad
Vrh