Kukuruzni adapter za kombajn

Dukej koliko vidim noževi po meni stoje dobro i pokrivaju lepo zadatu širinu zahvata čak i imaju i preklop što tako i treba, ja mislim da je problem u stabli kukuruza koja kad se tarupira je mahom prezrela( normalno pošto se čeka idealna vlaga klipa) i tako suva ona je dosta sklona padanju tj nedaje otpor prilikom tarupiranja kao zelenija biljka kao kod berbe koja je teža za tarupiranje .Ovo se dešava i na adapterima novije generacije sa roto tarupima a ponaročito kad je biljka manja i prezrela a dešava se i kod berača iako oni idu 2-3 puta sporije od kombaja tako da mislim da nije problem samo do tarupa već i do biljke a mislim da će ove godine taj problem biti još većipošto je kukuruz dosta manji i slabiji na stabli i lako pada pa ga tarup hvata pod kosim uglom i samo ga ošiša.Nadam se da si shvatio šta sam hteo da ti kažem a i ti tarupi nemogu da stignu da potarupiraju kao ovi nove generacije (rota disk,grickalice, roto tarup sa dva i tri noža) zbog brzine kretanja u vršidbi.
Jel to Slavka D. kombaj.
 
Moje zapazanje je da na oznakama 2,3 i nemoze drukcije da se postave da bi kvalitetno radile ali na 1 i4 nisu jednako postavljeni nozevi od tarupa , i koliko se vidi i nisu bas ostri , ja bih ostricu izvario sa obicnom elektrodom za varenje i cim je varenje zavrseno odmah u vodu ubacio pa lepo naostio i tako dobio jacu ivicu koja se tesko trosi i mozda probao da malo povacam obrtaje za jebno 10%- 15% jer to jos konstrukcija lako podnosi bez dodatne dorade a zna puno znaciti .:ppozdrav:
 
Dukej koliko vidim noževi po meni stoje dobro i pokrivaju lepo zadatu širinu zahvata čak i imaju i preklop što tako i treba, ja mislim da je problem u stabli kukuruza koja kad se tarupira je mahom prezrela( normalno pošto se čeka idealna vlaga klipa) i tako suva ona je dosta sklona padanju tj nedaje otpor prilikom tarupiranja kao zelenija biljka kao kod berbe koja je teža za tarupiranje .Ovo se dešava i na adapterima novije generacije sa roto tarupima a ponaročito kad je biljka manja i prezrela a dešava se i kod berača iako oni idu 2-3 puta sporije od kombaja tako da mislim da nije problem samo do tarupa već i do biljke a mislim da će ove godine taj problem biti još većipošto je kukuruz dosta manji i slabiji na stabli i lako pada pa ga tarup hvata pod kosim uglom i samo ga ošiša.Nadam se da si shvatio šta sam hteo da ti kažem a i ti tarupi nemogu da stignu da potarupiraju kao ovi nove generacije (rota disk,grickalice, roto tarup sa dva i tri noža) zbog brzine kretanja u vršidbi.
Jel to Slavka D. kombaj.

Jeste, njegov je.
 
Lepo radi ovaj gerinhof u uspravnom kukuruzu, ali u poleglom, navrnutom to ne bi moglo da fukcionise. Okrenuo bi se i posao kuci. I usput javio zmaju koji je kreno na njivu.
 
Razmislite malo pre davanja komentara.Ipak sa malo razmišljanja neće doći do upale mozga, a to je kod nas opasna bolest.
 
Lepo to radi, Jos da se vidi cena. Ali mene vise zanimaju oni tockovi na uvlacnom grlu, koja je njhova funkcija?
 
Razmislite malo pre davanja komentara.Ipak sa malo razmišljanja neće doći do upale mozga, a to je kod nas opasna bolest.

Ovo moze da se shvati kao uvreda. provokacija, flejmovanje.

Ja sam moj post napisao u blago saljivom tonu, ali odgovorno tvrdim da ne bi mogao s takvim adapterom u polegli kukuruz, jer sam se svasta nagledao po juznom banatu kad se udruze dijabrotika i vetar olujne jacine , pa kukuruz vise lici na spagete.


I povlacim se iz dalje rasprave.
 
Zašto ne bi moglo da radi u poleglom kukuruzu? Samo treba malo pogledati i slike, a ne samo propagandni film na kojem se u suštini ni jedan bitan detalj ne vidi.

http://geringhoff.com/data/upfiles/media/Geringhoff Experience - May 12.pdf

Na četvrtoj stranici, gornjoj slici, vidimo položaj diska sa kandžama. Kandža nema špicastu već zatupljenu oštricu tako da stabljika neće biti odsečena već pri prvom kontaktu, nego će je kandža pridići toliko da je privodni lanac može prihvatiti.

Na trećoj stranici, donjoj slici vidimo da usmeravači/akceleratori stabljika (oni žuti propeleri) nemaju fiksan položaj već se mogu spustiti skoro do vrha razdeljivača redova. I ti akceleratori mogu pripomoći sa podizanjem i prihvatanjem stabljike.

U krajnjem slučaju: iluzorno je pomisliti da će inženjeri iz Geringhoff-a nakon uloženih 4 miliona dolara i 7 izrađenih prototipova dopustiti da im proizvod kiksne na poleglim kukuruzima!
 
ljudi, imate li informaciju gde bi mogao da nadem nekog ko ugraduje secke, naime u poslednjih dva dana svakog koga sam kontaktirao rekao mi je da ih je nemoguce naci za ovu sezonu , nude tek posle 1 oktombra. hvala i pozz
 
Da li neko zna gde mogu da skinem neke podatke ili katalog za Geringhofov adapter sestoredni sklopivi,posto smo ga kupili pre neki dan...
 
ne uspevam nikako da nadjem nesto...dal nisam dovoljno spretan ili sta,dali ima neko slican adapter,na sta obratiti paznju(sem naravno nivo ulja u kucistima secke,redovno podrmazivanje itd),jer za koji dan krecemo u kosenje kukuruza,ili ovo sto je ostalo od njega.svaka info je dobrodosla.
 
Nazad
Vrh