Kukuruzni adapter za kombajn

Capello na pogonskoj osovini 510-540 obrtaj..
 
Kolega vec 4-5 godina radi na 650 obrtaja. Adapter se vrti ko lud, al nije imao nikakvih problema…
 
Suncokret sam kosio na oko 400 obrtaja na adapteru sa suncokretnom adaptacijom, i lepo radi nema da trese glave prilikom uvlačenja, a sad sam im zamenio mesta, vrti se na oko 700 obrtaja, pa mi to malo mnogo, reko da ne strada nesto. Ali kad kolega kosi na 650, probacu sutra ceo dan, pa videti...
 
Poslednja izmena:
Treba da piše koliki su maks.preporučeni obrtaji.Kod mene na Fantiniju pogonski lančanik treba da ima 190/200 obrtaja i to je amin.
 
Izračunaš prenosni odnos pa menjaš lančanik/lančanike na glavnoj pogonskoj osovini na adapteru.Mi to nismo uradili prve godine pa adapter i sečka propišali.
 
Ми, смо косили залепљен кукуруз за земљу, кукурузни адаптер није могао па смо житним. Иде добро али мора се ићи уз длаку и то само на ту једну страну смо косили. Кад га кренеш онда све скупља витло ти ни нетреба дигнеш га изнад можда само пика жице да помало чешљају одгоре. Ми смо Змајем радили и мањи варијатор јер гута целе стабљике.
 
Nazad
Vrh