Kukuruzni adapter u suncokretu

Gume nemoj stavljati, barem meni su pravile problem, htelo je da gusi ali neka se izjasni jos neko:sta:.
 
@danger:eek:vakve ploče bi bile sigurno rješenje,probao sam vam poslat poruku privat al sanduče puno :osmeh:
Za uslužno nemam kome platit,niko nema suncokret u mome kraju..
Adapter jest olimak,dakle ako bi mogla pomoć,što bi mogao uradit u domačoj varijanti da bude donekle dobro??
Malo mi nije jasna ova ploča što zatvori otkidačke ploče..Na olimaku se te ploče šire i skupljaju,dal kad se stavi taj dodatak,dal su onda ploče fiksne pošto treba stegunt šrafima te ploče,i onda to sve postaje fiksno??
Recimo moja ideja,da zatvorim okidačke ploče takvim flahovima,na početak navarim nož od kose,i lance složim da l
Probaj tako pa ces videti dal ide,jedan prijatelj iz Borova je probao sa olimakom samo sa tim flahovima i imao je problema jer se zelenija stabljika tesko kidala,kad je stap crn i zreo onda bi islo ala tada je vlaga mnogo mala a i prinos se smanjuje jer prezri
 
koje sito koristitie u suncokretu??

ja planiram staviti 13mm, a govore mi da je bolje 11mm????

9 sam išao u pšenicu, 11mm u ječam i tririkal, a 13 u zob, imam još na raspolaganju 15mm
 
Da se izvinim i odmah ispravim.Rad sa kontra nozem i obicnim uvlakackim lancima je los.Ide lepo u suvom ali cim ima zelenog suncokreta nastaje problem.Stavio sam lance sa svakim drugim navarenim nozem od zitne kose.E to se moze reci da je pravi posao.Jos jednom se izvinjavam na svojim pigresnim tvrdnjama.
 
Zmaj 112.x7 novi tip sa tarupom
ioexrr.jpg
[/IMG]



Capello 886 ...
33cp44m.jpg
[/IMG]


5affc8.jpg
[/IMG]DBF

rix3zb.jpg
[/IMG]
2ih6zwp.jpg
[/IMG

Duro djakovic

14jyeyp.jpg
[/IMG]
 
FORUMASI POZDRAV SVIMA ,lepo su objasnjena iskustva sto se tice adaptera ali me zanim na Zmaju 143 sta je potrebno sve dograditi dabi se radio suncokret,mozete li malo pojasniti ,kao i podesavanja bubnja ,sita ,koji podbubanj treba za suncokret moze li univezalna, dali treba blokada neke podbubnja i redom sta treba, Hvala svima
 
Ne moras nista da menjas na kombajnu. Bubanj treba da se uspori, vetrovi zatvore, sita presteluju za suncokret. Sto se tice hedera, stavljas kljunove, usporavas puz (menjas lancanik).
 
Poslednja izmena:
FORUMASI POZDRAV SVIMA ,lepo su objasnjena iskustva sto se tice adaptera ali me zanim na Zmaju 143 sta je potrebno sve dograditi dabi se radio suncokret,mozete li malo pojasniti ,kao i podesavanja bubnja ,sita ,koji podbubanj treba za suncokret moze li univezalna, dali treba blokada neke podbubnja i redom sta treba, Hvala svima
Obrtaji bubnja što je moguće manje da ne drobi glave. Da, ostaje ti univerzalna korpa (podbubanj) samo što se raspusti što je više moguće isto da ne drobi glave i stabljiku. "blokada podbubnja" verovatno misliš na blind-limove ? oni ti ne trebaju za suncokret. Vetar OSTAJE ISTI!! Ono što izbaci je nenaliveno zrno. Ne znam kako drugi ali ja za suncokret u nastavku gornjeg sita skidam onaj "češalj" i stavljam graepel sito. Ostaje ti samo da podesiš sita da ne ide previše čisto ili previše prljavo.
 
2i8kej5.jpg


@jbrtka, Samo mala sugestija za ubuduće, ploča iznad zupčanika treba da se okrene kontra da ravna strana ploče bude levo (na slici crna strelica), a onaj šlic na donjoj strani (crvena strelica) treba skroz u desno da se pomeri.Inače montirane su te adaptacije sa slike i odradile su odlično ovu sezonu :cao:
 
Sremac88 ,ova sugestija je po tvojoj slici sa strelicama namenjeno za Zmajev kukuruzni adapter ili???

- - - - - - - - - -

Posto vec na podbubnju ima blinde limovi znaci moram ih skinuti,posto radim samo sa 143 kukuruz,ne skidam adapter kukuruzni sa njega ,sa d moram da odvojim adapter i elevator hedera i skinem blinde???'
 
Ljudi treba da skidam jedno 30ha suncokreta, godisnje. Pa se pitam da li kukuruznim ili zitnim hederom? Da ne bude mnogo 30ha suncokreta godisnje za kukuruzni, da ga ne upropastim. Mada se I zitni trosi.
Kombajn je 142. Imam I kljunove za zitni, a imam I lance za adapter. Sta mislite cime?
 
Bio juče do našeg člana @jbritke i uzeo ploče za suncokret za kukuruzni adapter.

i3sy7r.jpg

Pitanje za jbrtka
Jel postoji mogucnost da se napravi drugacija varijanta, tako da se ne moraju skidati otkidacke ploce, kao na npr. Capello adapter?
Ovo je po meni za*ebancija, treba pola hedera da se rastavljla, skida ploca, postavlja nova, i posle sve ponovo vraca za kukuruz. Znam da je problem kod Zmaj adaptera posto na kraju otkidacke ploce postoji navareno parce gvozdjeta/armature, sto kod capella nema.
Mislio sam da to ubacimo ako moze sa ovom varijantom, posto imam adapter sa roto seckom, pa da ne moram terat tarup posle sa traktorm, vec ovako iz jednog prohoda sve.
 
Pa druze, ti ako teras i sa kukuruznim, ostace stapovi da stoje. Ne kao za zitnim hederom, ali ce ostati.
 
Nazad
Vrh