Kukuruzni adapter u suncokretu

^^ Jesu ovo za Zmaja?
Ako nisu @jbrtka ako nije problem da okačiš koju iz vise uglova za potencijalnog kupca :osmeh:
 
Ako nije problem par potpitanja
1 za čega sluze i šta se tu kači?
2 2x rupe?
3 dali duzina pokriva valjke da se ne moraju skidati?

Da vidim dali je jednostavnije staviti to ili onako navarene prste......

ipZ6aku.jpg
 
Na:
1 se kačecguskovi
2 španer privosnog lanca
3 pokriva dovoljno da se nemoraju skidati lanci.
 
Dal ima svrhe postavljat ploče da se zatvori pola otkidačke ploče,bez onog zupčanika sa noževima koji ide na lanac ??
Znači samo neka ploča,na koju bi navario neki nož na vrh,ili bi to moglo samo štopat??
 
Zatvoris nekim pljosnatim gvozdjem otkidacke valjke,na vrhu zavaris jedan noz od kose kombajna da bude kontra noz,na privodne lance na svaku kasiku zavaris jedan noz od kose i radis tako suncokret.Kada se prebacujes na kukuruz,ili poseces nozeve sa privodnih lanaca,ili stavis druge lance.
 
Nema sanse da gusi bez nozeva na privodnim lancima.Prosle godine tako radjeno.Samo stavi plocu sa kontra nozem i upari privodne lance da zubi zajedno idu.
 
Ja sam probao bez nozeva na lancu mrzelo me da varim i nisam mogao da radim jer je gusilo.
 
Nema sanse da gusi bez nozeva na privodnim lancima.Prosle godine tako radjeno.Samo stavi plocu sa kontra nozem i upari privodne lance da zubi zajedno idu.
Ja prenosim moje iskustvo.Najbolje da čovek proba pa vidi kako mu bolje ide.Ako seje ove novokomponovane sorte suncokreta sa "stay green" efektom gde je zrno zrelo a stablo zeleno, je.aće sam sebe bez noževa na lancima.
 
Prosle godine mi je radilo dva kombajna.Jedan sofisticiran ni godinu dana star i jedan zmaj.Oba su imali samo ploce sa kontra nozevima i obicne privodne lance.Uparili su lance da im lopatice idu zajedno. Nikakvih ali ama bas nikakvih problema nije bilo.
Bilo kako bilo ja sam uz kombajn dobio i osam privodnih lanaca sa navarenim polu nozevima od zitne kose.Sutra cu to dovariti i proveriti pa lako ce se zameniti ako ne bude islo sa obicnim privodnim lancima.
 
Nema nešto puno za brati,malo manje od pol hektara,pa da ne kupujem sad ove dodatke za branje,nešto bi doma složio da bude dobro..
A kak je branje bez ikakavih dodataka,znači normalan adatper ?
 
Nema sanse da gusi bez nozeva na privodnim lancima.Prosle godine tako radjeno.Samo stavi plocu sa kontra nozem i upari privodne lance da zubi zajedno idu.

Brez ljutnje al od te rabote nema nista ako mislis da ga skines u normalno vreme,ako prezri i pocrne kao ugalj stapovi tada ti netrebaju ni privodni lanci......

- - - - - - - - - -

Nema nešto puno za brati,malo manje od pol hektara,pa da ne kupujem sad ove dodatke za branje,nešto bi doma složio da bude dobro..
A kak je branje bez ikakavih dodataka,znači normalan adatper ?

Posto nemas puno bolje nekom plati da ti ovrsi,ako dobro pamtim imas olimak adapter i bez ovoga na slici nemoj ni pomisljati da radis,to da kupis nemas racuna za tu povrsinu.......
99ksav.jpg


- - - - - - - - - -

r7p1n7.jpg
 
Radili smo tako i problema nije bilo ni u suvim ni u zelenijim delovima.Ja mnogima ovde verujem ali najvise svojim ocima.
 
Tako sam I mislio nego sam pogresno napisao. Ako ti nije problem postavi snimak iz rada ili makar neku sliku....
 
To kako Diklofen kaze uvek vredi probati,ne kosta nista,samo ubrzate privodne lance malo.Ipak se sacuvaju lanci ,ne mora se kupovati drugi par ako se radi kukuruz.
Sto se tice ploca sa nozem na kraju koje se stavljaju preko otkidackih valjaka,koliko prekrijete valjak sa njima ?,kod mene se cini da su stavljenje predugacke,tj sece stabljiku suncokreta prerano,i ponekad glavica padne ispred adaptera pre nego sto ga lanci uvuku.
 
@danger:eek:vakve ploče bi bile sigurno rješenje,probao sam vam poslat poruku privat al sanduče puno :osmeh:
Za uslužno nemam kome platit,niko nema suncokret u mome kraju..
Adapter jest olimak,dakle ako bi mogla pomoć,što bi mogao uradit u domačoj varijanti da bude donekle dobro??
Malo mi nije jasna ova ploča što zatvori otkidačke ploče..Na olimaku se te ploče šire i skupljaju,dal kad se stavi taj dodatak,dal su onda ploče fiksne pošto treba stegunt šrafima te ploče,i onda to sve postaje fiksno??
Recimo moja ideja,da zatvorim okidačke ploče takvim flahovima,na početak navarim nož od kose,i lance složim da lopatice idu jedna uz drugu...
 
I kod mene na adapteru se ploce otkidacke sire i skupljaju iz kabine.Stavio sam ploce sa kontra nozem i onda ukljucio da skupi otkidacke ploce.Onda sam stegao ploce sa kontra nozem i gotovo.Za svaki slucaj,posto je to sad fiksno,sam iskljucio kabal od struje koji ide na heder.

- - - - - - - - - -

Arkadije ostalo mi je ne prekriveno nekih 15cm od samog spica valjka ka kabini.Razmisljam da danas stavim i one gume sa obe strane na ulazu .

- - - - - - - - - -

Sad sam uvideo gresku.Ne 15cm od spica nego od pocetka noza na otkidackom valjku.
 
Nazad
Vrh