Kukuruzni adapter u suncokretu

Ja ne vidim sta je tu bolje u odnosu na klasican heder sa kljunovima! Mozda sto je ovaj kukuruzni duplo tezi pa se lakse mota volan :sjasi:
 
Izvin'te, nisam strucan po ovom pitanju ali zar se za zetvu suncokreta ne okrecu lanci "naopako" tako da ravna strana hvata astabljiku i privlaci ju nozu? Vidjao sam po internetu dosta clipova i neki imaju plasticne dodatke sto idu na "prste" da se eliminira kosina istih a neki okrecu lance u rikverc da prvo ide ravna strana i tako pridrzava stabljike??

Logicnije mi izgleda nego ovako kao sto je na slici. Ako grijesim, molio bih objasnjenje...
 
jesi li siguran koliko je teži :osmeh:
Ne znam za ostale ali kod mene će početi da se radi soja a suncokret nije završen,
znači od adaptacije žitnog hedera nema ništa već bi morao kupiti još jedan heder i za njega njajverovatnije napraviti šupu da ne stoji napolju
drugo kukuruzni adapter istarupa dobar deo stabljike dok iza žitnog mora da radi tanjirača
a verujem i da su manji gubitci
 
Bassss verujem sto kaze lala :osmeh:... Ako hoces da lepo istarupira mora da se spusti dosta nisko a onda ulaze stapovi od metra u bubanj, pa ako su jos zeleni sa liscem hoce i osovine od bitera i truma da iskrivi i jos sto sta. Bar je to moje misljenje i ne bi kacio kukuruzni ako bas nemam potrebe.
 
Vidi se lepo na snimku kolika je visina suncokreta i koliko visoko držim adapter i koliko je visoko istarupano
tebi ako se ne sviđa to je tvoja stvar,ja sam ovo postavio da podelim iskustvo sa ljudime koje interesuje
po meni je jako dobra stvar....
 
Vidi se lepo na snimku kolika je visina suncokreta i koliko visoko držim adapter i koliko je visoko istarupano
tebi ako se ne sviđa to je tvoja stvar,ja sam ovo postavio da podelim iskustvo sa ljudime koje interesuje
po meni je jako dobra stvar....

Fala bogu... svako ima pravo na svoje misljenje. Mozda i ja gresim sto ne probam, ali cu za sada ostati pri svom misljenju :ppozdrav:
 
Još jedna prednost, je što polegnut suncokret može odlično da odradi, dok klasičan sa kljunovima baš nemože :ppozdrav:
 
Bassss verujem sto kaze lala :osmeh:... Ako hoces da lepo istarupira mora da se spusti dosta nisko a onda ulaze stapovi od metra u bubanj, pa ako su jos zeleni sa liscem hoce i osovine od bitera i truma da iskrivi i jos sto sta. Bar je to moje misljenje i ne bi kacio kukuruzni ako bas nemam potrebe.

Malo vise ulazi stapova,sreca je sto su samo crni i zreli inace nebi se bas veselio zmajcek,sto se tice tarupanja samo lepo izgleda.......kad bi skinuo 100-tinak jutara i da su stapovi zeleni i kad budes video na cega lici adapter brzo ces menjati misljenje,ja sam dve godine racunajuci i ovu tarupirao al vise ne,nagodinu bez tarupa......
 
Jel sad hoces reci da je za gumu zdravije ici po tarupiranom nego za klasicnim kljunastim adapterom koji povije komplet stap ka napred......:sta:
 
Montoya, a jel bi mogao da radis bez one mreze sto imas na adapteru? I ja sam uzeo ploce od brtke. Ali ja nemam tu mrezu....
 
Po istarupiranom al visoko da ga guma obori,teras kako hoces napred nazad...

Moram da ti okacim par slika od guma na kombajnu da vidis kako im nije nista od tarupanja,a usput i od zmaja koji ima gume fabricke iz 88 god. i tera kljunasti adapter,naravno da teranje na rikverc nevalja za mnogo stosta al na gumama nema oziljaka kao iza tarupiranog...
 
Ako tarupas nisko da,nisam dzabe ja ugradio papuce za obaranje capura kad radim kuruze.

netarupam nisko,jedino sto ove godine se mora malo nize jer ima oklembesenih glava a treba svaku pokupiti,nagodinu necu nikako tarupati svejedno,skidam nozeve,za dve godine rada mi je propao adapter uzasno od zelene usitnjene mase koja nema gde se nezabije,kao da sam silirao kuruze.....danas sam grecao i cistio adapter,6 punih vreca od uree 40kg smeca od usmrdele zelene mase koja se nalepi a adapter samo rdja
 
Moram da ti okacim par slika od guma na kombajnu da vidis kako im nije nista od tarupanja,a usput i od zmaja koji ima gume fabricke iz 88 god. i tera kljunasti adapter,naravno da teranje na rikverc nevalja za mnogo stosta al na gumama nema oziljaka kao iza tarupiranog...

Hehe, sjecam se iz davnih dana (od prije 2-3-4 godine) slike jednog zmaja 142 uteranog u garazu u rikverc s otkopcanim hederom i da se pricalo kako je kombajner rasjekao prednju gumu na kombajnu i da je kupljena samo ta guma nova a da druga nije mjenjana. Jos je bilo komentara kako prednje gume nisu jednake ;)

Inace imam slabu memoriju al se ovog sjecam kao da je jucer bilo ;)


Nego, nitko mi ne odgovara nista na pitanje o okretanju uvlacnih lanaca za vrsidbu suncokreta? (komentar 82 u ovoj temi)
 
Hehe, sjecam se iz davnih dana (od prije 2-3-4 godine) slike jednog zmaja 142 uteranog u garazu u rikverc s otkopcanim hederom i da se pricalo kako je kombajner rasjekao prednju gumu na kombajnu i da je kupljena samo ta guma nova a da druga nije mjenjana. Jos je bilo komentara kako prednje gume nisu jednake ;)

Inace imam slabu memoriju al se ovog sjecam kao da je jucer bilo ;)


Nego, nitko mi ne odgovara nista na pitanje o okretanju uvlacnih lanaca za vrsidbu suncokreta? (komentar 82 u ovoj temi)

tako je,leva je stradala drugim povodom i greskom mog kombajnera al desna je jos uvek na felgi:osmeh:,pricamo o ostecenju od stapova,taj zmaj od prvog dana radi suncokret i na gumi nema nikakvog ostecenja od stapova dok sam sa klasom poceo da radim kuruze pre 3god. a suncokret prosle i ove godine isto sa kuruznim adapterom i unistio sam gume do besvesti,jest da se i naradio al ni gume nisu bas jeftine(23.1-26),greska je jedino sto umesto gume nisam napisao gumu ako si vec hteo da mi smestis nesto.....
 
Još jedna prednost, je što polegnut suncokret može odlično da odradi, dok klasičan sa kljunovima baš nemože :ppozdrav:
Kad spustis kukuruzni heder da skuplja taj polegnut kako uvlaci suncokret unutra?

Da bi tarupirao nisko ,ima dodaci koji se naknadno ubacuju u roto secku da bi disk i noz bili sto nize a ne na skoro 1m od zemlje i da se samo zove da je istarupirano.
Ove godine sam i ja odradio kukuruzni adapter za suncokret i dobio vecu potrosnju goriva i neuporedivo vise prohoda tako da sam se posle par jutara vratio na standardni.
 
tako je,leva je stradala drugim povodom i greskom mog kombajnera al desna je jos uvek na felgi:osmeh:,pricamo o ostecenju od stapova,taj zmaj od prvog dana radi suncokret i na gumi nema nikakvog ostecenja od stapova dok sam sa klasom poceo da radim kuruze pre 3god. a suncokret prosle i ove godine isto sa kuruznim adapterom i unistio sam gume do besvesti,jest da se i naradio al ni gume nisu bas jeftine(23.1-26),greska je jedino sto umesto gume nisam napisao gumu ako si vec hteo da mi smestis nesto.....

Nisam takav da idem podvaljivati, samo sam se sjetio te slike i morao sam napisati ovaj komentar...

Ne znam kako u suncokretu ali vidim kod kolege na D-F 23.1-26 gume kupljene prije 2-3 godine i radi dosta kukuruza s kombajnom (geringhoff heder s grickalicama) i na gumama se bas vidi kako ih kukuruzovina otkida malo po malo. A stare gume su se i poderale izmedju ripni a ripne bile jos dosta "mesnate" ali dzaba kad su gume bile za baciti...
 
Nazad
Vrh