Kukuruzni adapter u suncokretu

ne mo9ze takva nikako.zato sto ovaj capello sa slike ima ravnu otkidacku plocu,a zmaj ima navarenu onu sipku po obodu ploce,pa mora da bude drugacije odradjeno jer ovako bi noz zapinjao u tu sipku na otkidasckoj ploci.nadam se da razumete na sta mislium.
 
ja sam novi forumas,hteo bi da priupitam konkretno za zmajev adapter 4reda sa roto seckom ,kako se ponasa secka u suncukretu posto je kod nas suncukret dosta visok i ima podeblju stabljiku.planiram da radim adaptaciju za suncukret unapred hvala.
 
Evo uredjaja za suncokret koji se stavlja na zmajev adapter za kukuruz,skida se desna otkidacka ploca,i vodjica privodnog lanca,i na to mesto se zasrafi ova adaptacija.
1z2ofpc.jpg
[/IMG]
2604jeg.jpg
[/IMG]
2j0nrrr.jpg
[/IMG]
 
Isprobano,covek od koga sam uzeo uzorak ,ima na zmaju 171 stari tip adaptera i radi vec tri godine bez problema,ovde su samo neke stvari doradjene na koje mi je on rekao da treba da se doradi.cena je oko 120 e po komadu.
 
Imam jedno pitanje u vezi ovih adaptacija za suncokret,sto se postavljaju na kukuruzni heder,da li neko zna da mi kaze,zbog cega se one adaptacije prave leve i desne?recimo ako je adapter 5 redi,4 komada su na jednu stanu,a 1 komad je kontra,da li je to samo zbog brze montaze,da se skidaju samo limovi u sredini,i da se ne skidaju bocni limovi,ili ima i drugi neki razlog?unapred hvala
 
Imam jedno pitanje u vezi ovih adaptacija za suncokret,sto se postavljaju na kukuruzni heder,da li neko zna da mi kaze,zbog cega se one adaptacije prave leve i desne?recimo ako je adapter 5 redi,4 komada su na jednu stanu,a 1 komad je kontra,da li je to samo zbog brze montaze,da se skidaju samo limovi u sredini,i da se ne skidaju bocni limovi,ili ima i drugi neki razlog?unapred hvala

Gledajuci s desna na levo iz kabine, postavljaju se desne ploce samo zadnja se postavlja leva. Sve to zbog smera okretanja nozeva, leva ide zato da ne bi noz izbacivao odsecene pogace u stranu van hedera nego tezi da ubaci prema unutrasnjosti istog.....
 
Takav sistem sam i ja ubacio,dobro je,tarup istarupa do kolena,secka na kombajnu razbaca,ma milina kao sneg da je pao.
 
Nazad
Vrh