Kukuruzna silaža

Nije imala dovoljno tereta od gore, zato se i kvari da je bio pesak ili cigle od gore nebi bilo tog kvarenja.
 
Mozda je nisi odmah po zavrsetku zatvorio.. Nego ostavio par sati pa tek tad pokrivao... Nije potreban neki extra teret preko, ali je bitno da se odmah po gazenju zatvor i kad se otvara da se postavi nesto da vazduh se ne provlaci ispod najlona i siri prema silazi kao sto su kolege napisale...
 
Nije bas par sati ali gazio sam do kasno uvece,pa sutradan nastavio i onda pokrivao posle jedno dva sata,ali definitivno treba vise tereta.znamo za ubuduce...
 
Ostala neiskorišćena do kraja od prošle godine, malo sam natrpao zemlje preko folije sa čeone strane i tako je preletila. Juče sam je ponovo otvorio, odlična je i fino je jedu.
fd5091287d64d150c88fabd3453950f0.jpg
75e8dcc3aaba229e37bc95bfafe228f5.jpg
2fc3049f020cebfafbe4ebc188fd6b51.jpg


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
I kod mene bude silaze preko celog leta, pa cak nekad sastavi sa novom.
Sto se tice budji, najbitnije je da nema vazduha, i kad se otkriva najlon, treba otkriti tek toliko koliko moze da se potrosi za par dana (dva-tri) i tako opet.
Inace nema porebe stavljati veliki teret, debeo sloj zemlje ili redjati cigle itd...
 
Mlecna kiselina koja je konervans u silazi je isparljiva, kao i sircetna koja takodje nastaje. E sad za ocekivati je kad se ne pokrije da ce one ispariti i masa se brze kvariti. I kod umereno toplih dana (do 20stepeni), gde silaza nije izlozena suncu je tako. Medjutim kad je silaza izlozena suncu ili je dan jako topao zbog efekta plastenika masa se zagreje i predstavlja idealnu podlogu za rad mikroorganizama i kvar silaze. Pratite vremensku prognozu i pokrivajte ili nemojte

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
Par slika naše silaže. Poslušao sam kolegu prof.dr. Seljak i nisam kvasio silažu, dobra je ispala, nema kvara ni zagrevanja kao prethodnih godina. Hvala na savetu ! :ppozdrav:
 
Vilama izuzimam a lopatom ubacujem u kante. Nije baš da ga ne oštetim, izbockam ga malo. Najlon je stari, ionako ga bacam posle. Ranije sam seckao naoštrenim ašovom ali sam izgubio volju, lakše mi ovako.
 
Poslednja izmena:
ja iskreno u silazi nisam video nista .samo sam video veliko ulaganje dok se napravi.ja cu za te pare kupiti u moravu 1 ha deteline i kositi.samo stedi ranu i naista vise.i treba i objekat za to nemoze to na ledinu da se pravi . neznam mozda gresim ali imam tako neko misljenje.
 
Nazad
Vrh