Kukuruzna silaža

Kod vas su Kinezi i Indijci bas zastupljeni.
Kada sam išao na more čini mi se da sam u Prijepolju video zastupnistvo Solisa.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Kineza ima najvise, posto smo navikli na losu udobnost, bolje ne trazimo, bitno da se ne kvare, mene moja dva sluze odlicno za sad. A ima covek koji ih prodaje, ima dobru pricu pa je prodao dosta i dosta je podeljeno sad uz ovaj povracaj no meni se ne dopadaju neke stvari kod njih tako da ih ne bih uzeo, no nije tema pa da ne idemo vise u off.
 
Ovo sam pomagao rodjaku. Taj kukuruz je u Brodarevu, ako poznajes ovaj kraj, ka Crnoj gori. A pre dva dana sam radio kod mene ali nisam imao vremena za slikanje jer sam ja radio sa silokombajnom i isto je bio super kukuruz, prosek oko 3,5m, imalo ga je i od 3ma i od 4 zavisno od dela parcele. Na 30 ari sam imao 7 gazenih prikolica imt sa povisenim kanatima sto jr po meni ekstra, za jednu prikolicu vise nego prosle godine.
 
Da na prvoj slici moj je crveni traktor sa kabinom na njoj su kanate 110cm i vukao mi je rodjak sa fotonom sa slike kod njega su 1m kanate.
 
Sas ja ne znam koliko izadje u jednoj prikolici ali ja sam prezadovoljan, s obzirom na nase uslove, klimu i nadmorsku visinu.
 
2.5 tone do 3 su maximalno u ovim prikolicama i to gazene. i ja sam mislio da ima dosta vise dok nisam natovario 3,6 t sljunka i fino zaskakuje traktor dosta vise od silaze.
@alen1972 kako sluzi pottinger kolegu? smeta li mu trava ?
 
Prskamo od trave oa ne bude vrlo malo, na pojedinim mestima bude ali ne smeta mu. Imao je nekih problema do sad: kidao je lanac koji pogoni vertikalne bubnjeve i ne znam jos sta pogoni taj lanac, kidao par put, menjao lezajeve na tim valjcima, lopatice na turbini pokidao bio svaku skoro, one elipsadte nozeve je lomio isto, koji odsecaju kukuruz, pa to nije mogao nigde da nadje pa vario i opet nije dobro, nekako predju jedan preko drugog i zamene mesta, kako to uspeju ne znam. Sad je to nasao negde 100e dva, mnogo skupo ali kad nema nigde mora.
 
Naravno da poznajem Brodarevo :).
Rovcanini su moji prijatelji. Brojna porodica, no necu javno na forumu. Svaka cast jos jednom, veliki pozdrav
 
Trosimo silazu vec mesec dana i konstantno mi je gornji sloj,oko 10 cm pokvaren i greje se.zatvorena je i sa folijom za krecenje i sa redovnim najlonom.Sta moze biti uzrok?gazio sam dosta dugo,jedino ako traktor nije prelagan.
 
Trosimo silazu vec mesec dana i konstantno mi je gornji sloj,oko 10 cm pokvaren i greje se.zatvorena je i sa folijom za krecenje i sa redovnim najlonom.Sta moze biti uzrok?gazio sam dosta dugo,jedino ako traktor nije prelagan.
Sta ti je bacenvo preko najlona? Moze da bude da ulazi vazduh pod nailon od kad je otvorena i siri se po vrhu.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh