Kukuruzna silaža

Poceli za dnevne potreba pre 7 dana.........

2z8pzmg.jpg
 
Kad je sijan taj kukuruz,i ja treba da pocnem imam napretek sprzenog kukuruza pa da iskoristim bar nesto samo me brine da ne potrujem krave jer nikad nisam tako rano poceo da koristim svjezu silazu.
 
Sa srećom....:ppozdrav: Danas sam imao hrabrosti da odem da obiđem samo silažni kukuruz. Iznenadio sam se, dobro se drži još uvek ali bojim se da neće još dugo. Da se razumemo, ćale stoji malo u kanalu, kukuruz jeste visok ali nije baš toliki.... Inače u pitanju je LG Helen...





 
Poslednja izmena:
Nadam se da neću skoro :ppozdrav:, jer ako bude nazor zrelio i siliranje uskoro bojim se da kvalitet takve silaže neće biti adekvatan. Inače ovo nam je najksnije sejana njiva 2. maja... Imamo 3 ha sejana sredinom aprila, bio je odličan al mi komšija kaže da je dobro podgoreo, strah me i da odem da vidim...
 
Ja moje siliram u petak i subotu,nema se sta vise cekati,nadao sam se da ce pasti kisa ali nista,kukuruz obesio klip,na 1/3 vostanog zrenja a podgoreo do iznad klipa,nece imati vlaznosti da se ugazi kako treba............
 
stanje sa kukkuruzima je lose zrna skoro da nema , dali je dovoljno djak mekinja po dubravi sa stranicama da se izazove vrenje silaze
Ja sam bacao mleveni kukuruz.Evo kako izgleda silazni AS160.Prvi sejan od svih 4 aprila.250kg NPK i 300kg KAN po H dobio.Nije se ni oplodio kao svet.Svaka 5 stabljika ima klip.Slika je od juce kad je siliran.
04082015577.jpg
04082015576.jpg
 
Mi smo krenuli pre 2 dana, radi se u optimalnom roku, hibrid je Pionir Colomba (FAO 400 i nesto)...
f6c8d452841a4470ef633470f4dbfcfe.jpg

e8f47ab5be8010dc7229e0a897906aa9.jpg

7822efb9496de220df78b54db529d62b.jpg

990d5e10ce4dce08667e6179fb426756.jpg


Danas zavrsena jedna jama, sutra da se ugazi, zatvori i odmor oko praznika, u medjuvremenu da se iskopa jos jedna jama (cetvrta), pa od ponedeljka bi trebali FAO 500 (Agrimax Dian i Pioneer K67), pod uslovom da su i oni usli u roku, pa se prelazi na 600 (AS 160, Mikado i B23) i time zavrsavamo. Planirano je oko 5,5 ha manje vise, jer je ostalo od prosle godine i trebala bi,da traje do sredine oktobra i plus jos toliko usluzno.
Bice jos slike i klipova, ali tek za koju nedelju..
 
Lijep kukuruz bogami.Kod mene kukuruz katastrofa izgorio do pola a mlijeko jos u zrnu,planirao sam 3ha u silazu a moracu 5ha da bi namirio ono sto sam imao prosle godine sa 2,7ha.
Kako ide Hesston.....koja uzivancija cas posla prikolica puna,nema prosijecanja puteva i rucnog zalaganja...
Zasto si podijelio silazni kukuruz tako po grupama...
 
Kukuruz je super, u mom ataru bile redovno kise, najduze suvi smo ostali poslednje dve nedelje aprila. Od tada je uvek bar jednom nedeljno palo koji litar, dok samo 7-8 km istocnije od mene je ljudima izgorelo sve..
Hesston ide kao lud, prikolicu puni za 6 min, od problema za tri dana smo imali samo sponu na desnom tocku, probuseno prednju levu i iskrivljen levi kljun jer kad je ispustila guma, otac nije video i krivilo kljun.. A uzivancija sa samohodnim nemoze da se uporedi sa radom sa jednorednim i prosicanjem ,odmorila nam se kicma..
Kukuruz je iz FAO 400 sejan iz razloga da bi se ranije radila silaza i dok se zavrsi sa poslednjim da ova provri i otvori se, ali pretekla je prosla tako da ideja pada u vodu, ali opet je super sto radis 3 dana pa malo odmor pa opet radis, pa odmor, bas nam prija tako, nema zurbe..
 
Nazad
Vrh