Kukuruzna silaža

evo koja slika i snimak od siliranja nije jos zavrseno ostalo je jos oko 4kj postrnog kukuruza :bravo:
fotografija-0141.jpg
fotografija-0141.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija-0142.jpg
fotografija-0142.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija-0143.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija-0144.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija-0149.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija-0150.jpg
 
I tako nema nam ga kolega Zmaj ali sad znamo sto heheh :) Silaza je odlicna svaka cast, kod mene blato za izvoz :)
 
fotografija-0151.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija-0220.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija-0221.jpg


- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

i mi smo radili u petak i cetvrtak po kisi i blatu jer smo zapoceli u utorak pa nismo hteli da prekidamo a atarske puteve sutra ravnamo posto smo ih raskopali na svu srecu nema puno svega 80 metara a ulicu su vatrogasci oprali :haha:
 
Sta mislite, da li je pametno silirati kukuruz koji je pre 3 nedelje jako ostećen od grada, a sada mu klip napada buđ gde god je pogođen gradom?
 
Ta skidaj ga ako misliš da neće biti dobar za zrno bar tu nema štete.
ja sam moju malo prije načeo i prvi utisci su fantastični
 
Sta mislite, da li je pametno silirati kukuruz koji je pre 3 nedelje jako ostećen od grada, a sada mu klip napada buđ gde god je pogođen gradom?

Siliraj sto pre. Kod mene isto tako pre 4 godine grad urnisao kukuruz. Moja povrsina je bila oko 2.5ha. Odlucio sam se za branje i napravio veliku gresku. Prinos je bio umanjen i do 80% a zrna sto je imalo na klipu tamo gde je graduska udarila bilo je budjavo. Kod mene je u trenutku nepogode zrno bilo u mleku. To je bio najveci razlog sto nisam isekao u silazu. Uz dodatak inokulanata tu ne bi bilo problema.
 
Covece ja ga upakujem kao poklon i dobijem od 5prikolice 3 na djubre, a vidi ovo na zemlju :) Znaci odusevljen sam :) svaka cast Kombajner :)
 
Dvodecenijsko iskustvo mog caleta govori da je najbitnije pravo preve kada se silira, ni prerano ni prekasno sve ostalo je manje bitno. Kad se potrosi silaza ne sme biti vise od 2 3 rucna kolica otpada.
 
Svi tako radimo(bar kod mene) u nedostatku hrane, i plus lakse se ore kad je stablo nize nego kad je na skoro pola metra....
 
Imam gnjecilicu alim je nisam montirao na kombajn,doduse nema ni potrebe svako zrno nacne odnosno nacnu ga transportne spirale koje dovode masu na turbinu za izduvavanje.Diznu za inokulante sam stavio na sredinu lule i prska odozdo prema gore,vidi se na snimku nosac i dizna na 0.02

24c5ohw.jpg
 
Nazad
Vrh