Kukuruzna silaža

Neznam zašto toliko kudite SIP silokombajn, mi ga imamo več godinama i odlično sječka, zadovoljni smo s njime! Ali mora biti skroz utegnut, sada radimo s traktorom 95 ks i to sječka nenormalno dobro!

Slike od lane, ove godine još nismo silirali, plan je oko 15.9 da se krene ako bude vreme dopustilo, sad je takvo blato da ni prazan traktor nemože proći kroz kukuruze!







 
Radjeno je potingerom,i nije tako krupna silaza,mozda si cini na slikama,jer je malo i kukuruz podgoreo od poplave,pa ga bas i ne sitni najbolje u tom delu,ali je sasvim ok gde je kukuruz bio zeleniji,,,,:osmeh:
 
Jugi pobratime nemoj videćemo uzmi te noževe i nosi na magnetnu brusilicu pa da vidiš kako siječe a taj trošak ćeš nadoknaditi smanjenom potrošnjom
 
Evo sta radi Lifam(Kemper) posle ostrenja, stelovanja nozeva, i kontra noza!!! Ja prezadovoljan jos malo pa kao masina za mlevenje mesa:osmeh: . Zazor kontra noza 1mm
cam02054.jpg
 
15 ako baš moraš a sa dvadeset bez po brige
Pa mozda cu morati da otvorim ranije, mada mozda i sacekam do 20-tog dana. Prosle godine sam otvorio tacno mesec dana od zatvaranja, ali lucerka mi dosta podbacila ove godine, jedan deo je bio plavljen a i nesto su vec stara lucerista. Tako da cu morati ranije da otvaram, svaka ustedjena bala ce dobro doci.
 
Nazad
Vrh