Kukuruz 2024

Isto kao kod mene 1096 5kg vreca ne mrda. Jeste da sam ga i ja malo usporio povaljao krmbridzom pa posle pljusak stvorio pokoricu ali ne mrda ovo sto je izaslo.
Isto i kod mene je problem 1096 kao bajagi iz Francuske seme a od prosle godine sto mi ostalo za jedan hektar duplo veci a kasnije sejan a 0217 je ok a bilo tesko 10,5 kg

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
ne znam da li izbacim terbutilazin, jer je zvanično do trećeg lista, a nezvanično ide i do sedmog.

Calaris Pro од Syngenta-е је регистрован до осмог листа кукуруза. Има 50 g/l мезотриона и 326 g/l тербутилазина. Препоручена доза је 2,3 l/ha. Значи, иде 113 g/ha мезотриона и 749,8 g/ha тербутилазина. То је ~ 0,235 l/ha мезотриона и ~1,5 l/ha тербутилазина.

У упутству на Syngenta-ом сајту се каже:

Mogućnost mešanja: CALARIS® PRO se može mešati sa preparatima na bazi dikambe, S-metolahlora, nikosulfurona i rimsulfurona
У упутству на Агромаркетовом сајту (који исто промовише Calaris Pro) се каже:

PREPORUKE I NAPOMENE:

izuzetno fleksibilan u pogledu mogućeg mešanja sa drugim herbicidima u pre-em tretmanima (S-metolahlora…), odnosno sulfonilureama u post-em tretmanima (Nikosulfuron, Rimsulfuron).

Комбинацију мезотрион 50 g/l и тербутилазин 125 g/l са истом препоруком од 2,3 l/ha али до седмог листа продаје и Агросава под именом Tvister.

У упутству за Agrodimark (дикамба), Агромаркет каже:

Visoku efikasnost, a radi proširenja delovanja na širokolisne i uskolisne korove, iskazuje kombinacija Terbis 500 1 l/ha + Agrodimark 0,7 l/ha + Rinico 50 g/ha odnosno Terbis 500 1 l/ha + Agrodimark 0,7 l/ha + Hemonik 1,25 l/ha do razvoja 5. lista kukuruza.



Ово сам написао да остане референца због питања да ли тербутилазин после трећег листа.
 
Ne gledajući uputsva već iskustveno mezotrion i terbutilazin mogu dokle god možeš da uđeš traktorom u kukuruz.
 
Nisam uzeo terbutilazin, ali mislim da mi neće ni biti potreban jer jedino semenca malog ima i po koja širokolisna travica.
 
Јели доста 0,5л/ха Пламена за попонац, планирам у 6-7 листу да радим Хирошиму, а попонац право напредан па да га бар мало ошамутим до хирошиме!?
 
Ja sam prosle godine sve normirane kolicine za sirokolisne korove namerno smanjio na dve trecine.
Pokazalo se fantasticno...stim da je sve tretirano totalom posle setve
I tako cu ove godine da radim..dok za uskolisne mora full doza
 
Evo gore navedeno Agrodimark 0,7 i Terbis 1 litar.
Zasta je to namenjeno ja stvarno neznam.
I vise nego dovoljno 0,5 Agrodimarka u ovoj kombinaciji.
 
Da li u Monsun moze da se ubaci niko i rimsulfuron. Imam parcelu koja ima i dosta trske jer je podvodna parcela ali nevwrovatno rodna pa da ipak malo uspori trsku. Da li moze da se smesa to sve? Nebitna mi je isplativost pa mozda jos i terbis? Da ne eksplodira to sve

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
Ajd pomoć i savet...
Kukuruz uglavnom 7mi list ponegde i 8mi al tek tek(računam i onaj u točiru i prva dva)
Poponac lepo krenuo,rađena hirošima u 5om listu puna preporučena doza...
Šta sad? Za fluroksipor i dikambu kasno...
 
Nazad
Vrh