Kukuruz 2024

a za uskolisne rimsulfuron+nikosulfuron.
Сам их мешаш или користиш готово "2у1" хербицид попут "Агромаркетовог Риника"?

Ако сам дозираш те две активне материје, колико чега стављаш по хектару/јутру?
 
A ovo?
Liči na puževe, i dosta toga nalazim....
Skroz šuplje zrno, ostala samo opna a oni unutra.
2ab2f751ab4f04a7440a47840a8b02ce.jpg
c8f59c069635ef4cb5148120a397ecf4.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Zicnjak..
 
Сам их мешаш или користиш готово "2у1" хербицид попут "Агромаркетовог Риника"?

Ако сам дозираш те две активне материје, колико чега стављаш по хектару/јутру?
Stavim 30 gr rimsulfurona i 1,2 l nikosulfurona po hektaru.
 
Благодаримо! (y)

Него, ја данас пазарио хемију за кукуруз и не беше оног "Риника", па реко' дајте да сам смешам. Спаковаше ми оба хербицида да их имам у пуној дози. ОК, никосулфурон у пуној дози, али да л' има практичне сврхе да замешавам више од твоје препоручене дозе од 30 грама по хектару?
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavljao 30gr rimsulfurona i 0,8l nikosulfurona po hektaru. Ciljan je isključivo muhar i semeni sirak, a rizomca ima jako malo, al' sve jedno, i da ga ima više njega je i ovako i onako u kukuruzu teško suzbiti. Radim dvopolje, smenjujem soju i kukuruz pa onda u soji čistim rizomac.
 
Isprskao jednu malu njivu u selu zatim otišao da isprskam neku travu oko muzeja hleba Jeremija,zakačio prskalicu o drvo i slomio diznu i počupao crevo. Namestio prskalicu,otišao na njivu i uhvati me kiša u prskanju. Nekada je bolje spavati nego raditi.
 
Ja sam stavljao 30gr rimsulfurona i 0,8l nikosulfurona po hektaru. Ciljan je isključivo muhar i semeni sirak, a rizomca ima jako malo, al' sve jedno, i da ga ima više njega je i ovako i onako u kukuruzu teško suzbiti. Radim dvopolje, smenjujem soju i kukuruz pa onda u soji čistim rizomac.
Jel odradi u toj dozi muhar?
 
Nazad
Vrh