Kukuruz 2024

Ostalo mi u prskalici malo hemije od zastite pšenice, da li mogu da sipam hemiju za kukuruz bez da ispiram i ispuštam hemiju , da li ce smetati ako pomesam, ima nekih 20 l a pdskalica je 880 l
 
Ja danas uradio oko 2-3 sata 4,5 kj sa laudisom i nikosavom, ful doza oba. U 6 sati naisao pljusak 15 litara, nadam se da ce uspeti prskanje valjda je dovoljno usvojilo...
 
Moja rabota. Mezotrion 0.25l, Terbutilazin 1l, Nikosav1.2l rimosulfuron 50g, Dikamba 0,5l i lepak 0.1%. Hektarske su doze. Kukuruz 5-6 list.
 
@coci064 da nije to malo prejako? Mezotrion, terbutilazin i dikamba još i ok, ali nikosava puna doza a i rimexa... Kako izgleda kukuruz nakon prskanja? Kod mene se vidi po kukuruzu mesta gde sam morao preklapati i ići sporije a doze se bile 0,8lit/ha nikos. i 40gr/ha rims.
Inače, na jednoj njivi sam i ja išao ovu tvoju recepturu ali slabije doze i nešto se izdvojilo tj nije se dobro izmešalo. Usisni filter je bio zamazan kao sapunom, a i u prskalici je svuda bilo nekakvih belih naslaga. Rekao bih da je terbutilazin uzrok.
 
I kod mene neki pioniri katastrofa,neko sitno seme 5 kg vreca I taj ne mrda a ono sto je bilo krupni seme 10,5 kg dupli veci

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
ocigledno da pionir na ovoj njivi iz nekog razloga ne usvaja fosfor,ljubicast je

nisam vidjao kakvi su na repistu jer je ovde gotovo i nema ali to je normalna pojava posle uljane repice

za 3-4 nedelje videces odjednom nevidjen porast
 
Meni da nije bilo ZPa prošle godine počeo bih kupovati hranu za stoku odmah posle nove godine.
Pionir 0725 šuveljiv i buđav ko đavo ,pako sitan sami čavoljci ,kws uhvatilo crvenilo tako da....
 
Ovakvu ja imam jednu njivu gde su dkc i pionir. Pionir 9757 mi je isti ovakav.
 
I kod mene neki pioniri katastrofa,neko sitno seme 5 kg vreca I taj ne mrda a ono sto je bilo krupni seme 10,5 kg dupli veci

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Isto kao kod mene 1096 5kg vreca ne mrda. Jeste da sam ga i ja malo usporio povaljao krmbridzom pa posle pljusak stvorio pokoricu ali ne mrda ovo sto je izaslo.
 
Treba da radim korekciju kukuruza posle kopije Merlin Flexxa. Kukuruz je pun peti list, radiću hirošimom, ali ne znam da li izbacim terbutilazin, jer je zvanično do trećeg lista, a nezvanično ide i do sedmog.
Od trava ima po koji poponac, sitni sirak semenac.
ea60f19d5bf31ebf29e3de699c93afba.jpg
880b6e5e6f2c9322042e81b6f825e96a.jpg
 
Nazad
Vrh