Kukuruz 2024

Pa kod mene u kraju je 95% posejano radim i usluzno pa znam ako zute svi neka zute i moji mada mislim dda ovo nije ni mslo strasno evo pocinju topli dani brzzo ce da napreduje

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Pa kod mene u kraju je 95% posejano radim i usluzno pa znam ako zute svi neka zute i moji mada mislim dda ovo nije ni mslo strasno evo pocinju topli dani brzzo ce da napreduje

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Nikad više taj neće dobro da napreduje. Napredvaće ali daleko će to biti od dobrog. Napravi sebi experiment, posej par zrna kukuruza prvog maja (kad otopli) negde sa strane, na njivu gde ima već iznikli onaj žut. Pa nas obaveštavaj šta se dešava.....
@Farmer II
Ja sam lično imao slučaj da se klica uvila 2 kruga oko semena, porasla par cm tako u krug i nikad nije izbila iznad površine zemlje. Klica raste prema toploti pa kad je ispod toplije nego iznad ode ona dole. Kad ugrije napolju opet krene gore i tako u krug....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nikad više taj neće dobro da napreduje. Napredvaće ali daleko će to biti od dobrog. Napravi sebi experiment, posej par zrna kukuruza prvog maja (kad otopli) negde sa strane, na njivu gde ima već iznikli onaj žut. Pa nas obaveštavaj šta se dešava.....
@Farmer II
Ja sam lično imao slučaj da se klica uvila 2 kruga oko semena, porasla par cm tako u krug i nikad nije izbila iznad površine zemlje. Klica raste prema toploti pa kad je ispod toplije nego iznad ode ona dole. Kad ugrije napolju opet krene gore i tako u krug....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Mnogo si naporan sa tim tvojim teorijama,nema tu nikakvog pravila niti neko zna sta ce I kako da bude, meni se rana setva u 99% slucaja pokazala bolja nego kasna pa I kad ga ovakvo vreme zakaci,desavalo se da onima sto seju posle 1.maja kao sto ti kazes posle zapece i kukuruzi ostanu metar i frtalj i budu samo pabirci

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
@BARBULA vidim da ni ti nisi ništa manje naporan sa preranom setvom...
I ti probaj ono sa par zrna pa javljaj rezultate.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ne treba mi par zrna ima velikih povrsina za pracenje

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ja nikad pre 7 aprila ne sejem sada sam 10 posejao iskreno sto kazu kolege rano pile rano kukuriče, kukuruz kad kod mene upekne a kasno sejan tesko bude posle 25 aprila sam sejao jednom za probu nista ostao niska i ostali praporci opet zavisno od godine ovo je kratko bilo hladno vreme da bi mu smetalo kod mene nije bilo mraza i po napredovanju prirode ova godina je 20 dana ranije sve tako da to je razlog rane setve kod svih

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
2017 је била сушна као 2012 или 2022 ја сам имо 15 метара по јутру
 
Nazad
Vrh