Kukuruz 2024

Ja sam doziveo da vidim kukuruz obrijan do zemlje u 4tom listu. Led ga je izmasakriarao do te mere da nije bilo moguce prepoznati sta je posejano. Posle je krenuo i dao odlican rod.
Што се леда тиче то сам и ја доживе али у 5-6 листу. Али за снег, се не би сложио оно пре пар година када је у априлу пао снег, мени је кукуруз и сунцокрет фасовао само тако. Принос је био језив највећа моја грешка што сам слушао друге и нисам га пресејао. Сви викали ма неће му ништа бити добро је то, а месец дана су боловали и кукуруз и сунцокрет, поред третираног семена још га и жичар почео је.бавати. Принос је био трагедија те године потпуни фијаско кукуруза 3 тоне/кј, а сунцокрета 1,3т/кј док други који су сејали после тог снега се усрали са приносима.
 
Kukuruz toliko je zut(limun) od hladnoce da je i korov u kukuruzu koji je totalisan zeleniji. 😀
 
Што се леда тиче то сам и ја доживе али у 5-6 листу. Али за снег, се не би сложио оно пре пар година када је у априлу пао снег, мени је кукуруз и сунцокрет фасовао само тако. Принос је био језив највећа моја грешка што сам слушао друге и нисам га пресејао. Сви викали ма неће му ништа бити добро је то, а месец дана су боловали и кукуруз и сунцокрет, поред третираног семена још га и жичар почео је.бавати. Принос је био трагедија те године потпуни фијаско кукуруза 3 тоне/кј, а сунцокрета 1,3т/кј док други који су сејали после тог снега се усрали са приносима.
Ako ga je žičar čačkao mož da bude u sahari nema mu pomoći mora da podbaci a što se tiče hladnoće pa svi jari usevi su osetljivi u fazi nicanja i tek iznikao i to je normalno i to leči vreme i toplota i taj što je iznikao ima veću šansu za opstanak nego onaj što je u zemlji (hladnoj) 2-3 nedelje i ne izlazi.Ako posle tri nedelje usev (pod uslovom da je seme sa dobrom energijom) ne nikne onda treba reagovati i brinuti, tu onda ide najčešće presevanje ako je sklop ispod neke granice.Samo polako niko nam ne garantuje da polovinom maja nebude mraza i snega, zima se nije izvurala kad je trebala ali no.
 
Ja danas obilazio njive..kukuruz sejan bas pred zahladjenje i kisu poceo da klija.
Zemlja je akumulirala dosta toplote i bez obzira na atmosferu stvorila nekakve uslove za klijanje.
Ipak mu je trenutno bolje u zemlji nego nad zemljom.
 
Kod nas danas opet dobra kisa pala ja sejao 9 do 12 aprila i juce jos dva hektara nisu nikli na vecinu odradjen adengo a 2 hektara su bez crnog nadam se da cim otopli kukuruz ce da se uredi to jest da se vide redovi

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
E vidiš pokojni ćale mi je pričao da su jedne godine u bundama vrli pšenicu ali no, mene ovo vreme uopšte ne zabrinjava, bilo je svašta i biće.
znaci neke 70'koje kad je ulog u istu bio da izvuces djubre iz korlata,uzores,posejes pa i uziskano seme sa tavana i cekas da je ovrses za petrov

a dal je bila bunda il ne otom potom,jer niko nije mario
 
Kod mene završeno sijanje za ovu godinu, oprano, podmazano, spremljeno.... Za vikend idem obići sve da vidim šta se dešava 👋
Evo videa iz sjetve 🍺

 
Dugačke gaće mu trebaju
20240422-165314.jpg
20240422-165446.jpg
 
Ja danas obisao jednu njivu sejanu pre 9 dana, polako izlazi. Isao sam da obidjem najvise zbog divljih svinja koje znaju haos da naprave da se preseva. Nista nije dirano do danasnjeg dana, samo da izadje napolje onda ga ne diraju toliko...
 
Korif? Šta je to i gde može da se nabavi? Od prošle godine su i kod nas vrane počele praviti dar mar.
 
Ja danas obisao jednu njivu sejanu pre 9 dana, polako izlazi. Isao sam da obidjem najvise zbog divljih svinja koje znaju haos da naprave da se preseva. Nista nije dirano do danasnjeg dana, samo da izadje napolje onda ga ne diraju toliko...
Takodje danas obilazio, setva pre 9-10 dana i krece polako. Eto njega za 3 dana u vrstama posto temperature idu gore ;)
 
Nazad
Vrh