Kukuruz 2024

Kukuruz 2024 u zemlji…
Sjetva 21.03.2024

Pajdas, Kashmir, 31.415, Gloriett i (nazalost) DKC 5016

Nije bilo glorietta koliko sam narucio, pa je usao 5016 tj ono sto mi se cinilo ‘najbolje’ od onoga sto je bilo na stanju i ranih grupa..imao sam ga prethodne 3g i od ovih nabrojanih uvijek najlosiji…susne 2022 i 2023 debelo ispod ostalih

07ae2c0d3baf241bd3efd8e895016cdd.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo da izgura do Djurdjevdana,da ga ne obrije neki mraz.Posle nema jeda.
mene više strah suše i oluje nego mraza...

Plan je bio 3-4.04 al pošto su ukinuli padaline za jučer i prekjučer (najavljenih 15l nije pala ni kap), odlučio posijati
A vidim da su sad ukinuli padaline i za idućih 10dana -_-
 
Polako sa sušom i olujom,za to ima vremena da brinemo.
Mraz je prvi na redu.
2017 je kod nas bilo 4 mraza i kukuruz je preživio.
 
Kakva su iskustva sa Mas hibridima i koji je po vama najbolji?Mi smo ga sejali dosad nekoliko puta i uvek smo bili prezadovoljni,pogotovo njegovim pocetnim porastom i nicanjem.
 
Kod nas u lokalnoj polj. apoteci dkc 5092 50k za 15400din prema onome sto ste pisali da je 80k 32h ovo mi deluje jeftino
 
Jel seje neko ?.Po prognozama ide jos toplije u narednim danima.Nzm jel bolje sad sejati dok jos ima kolko tolko vlage ili cekati,mozda,neke kise pa posle njih krenuti u setvu ...
 
Hvatao sam par puta vlagu i uvek dobio cajpera. Ako ne padne valjana kiša neću ni da sejem. Barem seme da ne bacam džaba. Sejaću u maju ako treba....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jel seje neko ?.Po prognozama ide jos toplije u narednim danima.Nzm jel bolje sad sejati dok jos ima kolko tolko vlage ili cekati,mozda,neke kise pa posle njih krenuti u setvu ...
Danas poceli, biramo njive za sjetvu gdje je zahvatila neka kisa od 4 lit nocas a prije toga 7 lit prije 4 dana....
Tu gdje je izostalo zaboravimo na sjetvu dok ne padne makar 10 lit u komadu....
Susa strasna u cijeloj godini palo 6 7 puta kisica tipa 2 do 7 lit..... Uzas..... prave kise jos nismo imali.
 
Nazad
Vrh