Kukuruz 2024

I ja posejao danas, neplanski i sasvim slučajno, pa šta bude...
Nikad lošije se nije spremilo neg' ovog Proleća...
Krenuo spremačem, pa odustao, na kraju radila samo drljača...
Početkom Februara je potanjirano...

 
Uzeo sam za 13 kj 13 litara laudisa, sta jos predlazete da mu dodam? Imam jedno 5 kj ima i pomalo matorog sirka jer je kukuruz na kukuruz.
 
Je l sirak otporan na sulfuron akt materiju? Ja idem prvo hirošimu koja ga malo zaustavi, i onda pre nego što se sklopi kukuruz oprskam Laudisom. Tako ga koliko toliko kontrolišem, ali kod mene o ubijanju sirka u kukuruzu nema ništa. Otporan je na sve, i nastavi da raste posle delovanja herbicida.
Jedino što na mojim njivama rešava sirak je total posle pšenice.
 
Nemam pojma da li je otporan, ali sam primetio da posle psenice i totala bude prve god cist kukuruz, radim nikosav ili nesto slicno plus pik i jos nesto za sirokolisnato. A vec sledece ga ima matorog sirka sto me granici da sejem 2x kukuruz za redom...
 
Ima dole vlage ide sve u tvrdo. Spremacem sam isao plitko i sad drljaca samo finis.
Nazalost nikad lepsa priprema u kuriruzu i nikad losija u soji.
 
Sudeći po raoniku na prvoj slici dubina setve ti je oko 6cm? Nisi hteo dublje ili nema potrebe?
 
Sejem sebi već nekih 13 godina,i ovo mi je prvi put da se raonici i nagazni metalni točkovi sijaju,da se ništa ne lepi na njih...a i markiri se sijaju...
Nisam juče posejao sve,nekih 30 posto sam ostavio za kraj aprila ili početak maja,što zbog kiše za koju se nadam,što zbog sirka za koji se nadam da će krenuti pa da ga opalim totalom...
 
Danas treci dan od setve, krenula klica
a6a3df960c96e1a5c0d84cfead9a6b81.jpg


Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh