Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene nervira to njegovo ponašanje ko retardiran a i naočale kad metne za grobara dušu dale ,ružne do boga.
Onaj milenian farmer je nekako mnogo bolje ta videti,a i Rajan je dobar,a ima još jedan samo sam zabovario kako se zove.
 
Odslusao sam bubuljicavog 80% , nisam do kraja , evo sto imaju na farmi njihovo vlasnistvo
7 traktora
kombajn
4 terenca
4slepera
2 kombinirke
samohodnu prskalicu
10 vozila ali tu izgleda spadaju ti terenci i sleperi , ili bez slepera , nije se izjasnio
skladisni prostor , silose
i jos dosta sitnica

a recimo uracunao je u troskove da palaca kredit za 1200 akri zemlje na 20 godina , a ne placa
5000 dolara za telefone troskove godisnje hipotetiski troskovi
10000 dolara godisnje struju i vodu
i 2 prskanja svih povrsina pod sojom i kukuruzom ali ovo da mu drugi rade uslugu , sve moguce i nemoguce amortizacije i kredite , advokata , savjete itd.
sve normalno hipotetski , a radi navodno 1100 akri svoje zemlje i 600akri rentira.
S tim sto je racunao cijene kukuruza i soje 25% manje ako nema skladisni prostor i prodaje odmah.

Ne ide im bas tako lose kako mali naprica;)

1 akra je 4046 m2
 
Poslednja izmena:
Mene brine da struju vodu placa 10k dolara. a gorivi na godisnjem nivou 41k ,a recimo poreze na imovinu 36000 dolara.

Dakle kod nas gorivo jedna od vecih stavki!
 
Snimak bubuljicavog od prije 20 dana kupili smo veci kombajn nije nov ali skoro nov jeste ;) to je od onog gubitka od 300000 dolara;)
 
Mene brine da struju vodu placa 10k dolara. a gorivi na godisnjem nivou 41k ,a recimo poreze na imovinu 36000 dolara.

Dakle kod nas gorivo jedna od vecih stavki!

Ne placa , to je hipotetski dug koji je izracunao neki fakultet, svi njegovi dugovi su hipotetski , koje nije platio ali koji je neko u kalkulaciji na nekom fakultetu izracunao.
 
A silose im je porusilo koji su bili prazni , oni su pravljeni da izdrzavaju silu izutra prema vani , a ne obratno.

A vodu imaju vjerojatno svoj bunar , ipak su oni farma:)
 
Jedino se nebih slozio da imaju velike subvencije . Kolko znam farmeri ratari nemaju skoro nista .Imali su ove godine sto sam napisao i imaju ako daju kukuruz za etanol odnosno nedobijaju direktno nego drzava subvencionise kupovinu tog etanola na pumpama i to ne svake godine . Imaju jos nesto ako ne obrade zemlju tj ostave tzv cpr ako se nevaram. Znaci subvencija skoro i nemaju . znaci ko i mi
 
Da nije u americi sve veliko i skupo, i da ima malih porodicnih farmi koje se bore za mesto pod suncem, govori ovaj YT kanal. Inace covek je arhitekta a zena mu medicinska sestra. Oboje su 2011. resili da se iz grada vrate na dedinu farmu i pokrenu samoodrzivu proizvodnju bez banki i kredita. Kaze da je par godina bilo tesko ali su uspeli da pokrenu proizvodnju jaja, mesa od svinja, junetine i zivine. Robu nude lokalno i sve se rasproda po extra ceni jer je kvalitet vrhunski. Kako covek kaze, moras biti sve, mehanicar, fizikalac, prodavac, komercijalista, mesar... i sve odraditi sam.
Ima na YT vise ovakvih kanala ali nisu poseceni u tolikoj meri ko ovi tipa MN farmer i Cole the corn star. Meni su ovi mali puno interesantniji jer mi je njihova borba za zivot u americi fascinantna.
 
Radi 687 hektara , odnosno toliko je radio 2018 a toliko radi pretpostavljam i u tekucoj godini snimanja videa. Drugo prica sve hipotetski , uzima neke cijene koje je objavio neki univerzitet itd. Trece nisam imao zivaca da slusam do kraja ali ne spominje drzavne subvencije koje su ipak malo vise od onih u Srbiji. Ne placa zakup zemlje.
Trece zivio i radio i placao porez u zemlji gdje se prica anglosaksonski 7 godina i mislim da dobro razumjem sta prica;)
Spominjao je državne subvencije samo možda slabije čuješ, možda ti je to veći problem?
Odgledaš 5 % snimka i komentarišeš?
 
Де стварно, ман'те се калкулација: ко је за то да Радослав ипак наручи онакве наочаре и појави се у неком свом клипу са њима на лицу?

Meni su ovi mali puno interesantniji jer mi je njihova borba za zivot u americi fascinantna.
Такође! Скидам капу тим америчким "сециушикрпидупе" фармерима. Некако ми је лако да се идентификујем са њима и правим поређења како они тамо решавају проблеме и како ми овде.
 
A silose im je porusilo koji su bili prazni , oni su pravljeni da izdrzavaju silu izutra prema vani , a ne obratno.

A vodu imaju vjerojatno svoj bunar , ipak su oni farma:)
Kakve veze ima jel su prazni ili puni, oluja mu je uništila silose...Jesi ti siguran da ti je dobro? Prvo nije plaćao arendu, pa ne radi 700 ha nego 687, odakle tebi ideja da je kupio za keš kombajn? Jel ti uopšte čitaš i gledaš? U međuvremenu je uduplao arendu, radi blizu 1300 ha, hipotetički je i prinos, uzeo je prosek Ajove, kakve to veze ima...
 
Poslednja izmena:
Jedine subvencije koje su dobili kolko znam su ove godine od trampa kao nadoknada za gubitke zbog trgovinskog rata sa Kinom. Kasnije se ispostavilo da nisu nista izgubili , jer Kinezi sto nisu kupovali od njih dok su bile carine , nadoknadili su kasnije , jer od koga ce drugog kupiti kolko im treba ,.
Ovo je iz 2018 g, što komentarišete nešto što niste gledali. Imaju 1 cent po bušelu za kukuruz i nešto dobro za bušel soje, ne mogu sad da se setim, gledao sam davno ovo...
 
Da se vratimo temi, kakav vam je bio tomasov hibridi ove godine u odnosu na druge kuce. Da li da jurim to seme?

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Jedino se nebih slozio da imaju velike subvencije . Kolko znam farmeri ratari nemaju skoro nista .Imali su ove godine sto sam napisao i imaju ako daju kukuruz za etanol odnosno nedobijaju direktno nego drzava subvencionise kupovinu tog etanola na pumpama i to ne svake godine . Imaju jos nesto ako ne obrade zemlju tj ostave tzv cpr ako se nevaram. Znaci subvencija skoro i nemaju . znaci ko i mi
Mislim da je rekao 1,5 ili 1,7$ dolara za kilogram soje i nesto simbolicno po kg kukuruza , takodje imaju za povrsinu ali moguce da to zavisi od drzave do drzave.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh