Kukuruz 2018

Ona presrećna.Ovakvog momka nije mogla nigde naći,za te pare.Bio mlad, lep,školovan,odslužio JNA i to kao graničar,zaposlen,u punoj snazi,a ona nije pazila pa joj počeo stomak rasti.Spasio je bede,jednom račju.
 
Zavrseno prskanje za ovu godinu. Sejan pre mesec dana punih 7 listova.
c09602efd2ba0a03a2844bd0c58ebb67.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Koji je hibrid? Sklop nije bas dobar...
 
Možda će mu biti to sreća...Džabe i dobar sklop kada nema kiše...ako ostane ovako vreme kao kod nas otićemo u "out" svi...:ppozdrav:
 
Stanje kod mene, prvi pionir ogled, odlicno nicanje, za sada bas zadovoljan, drugi ZP 427 takodje odlicno nicanje i jednoklasno.
Treci Kws Konfites tu vec bas nisam zadovoljan, bas puno fali biljaka, nejednoklasan, slaba energija semena, bas puno propali, razocarao se. A lane nosio pobedu. Nesto su promuvali sa semenom :/

Pionir - setva 15.04, sejano na 21cm-22.5cm i 24.5cm


windows 7 screen shot

Zp 427 - Setva 14.04 sejano na 28cm



Kws Konfites - Setva 14.04 sejano na 24.5cm




 
Danas prosao pored parcele gde mi je p i dkc u istoj njivi. P skoro za 2 lista veci od dkc,a sejani isti dan.
 
Jel ne skodi ako ciklonom prehranjujem kukuruz, planiram veceras ici sa kanom 300kg/ha, posto za sutra najavljuju navodno kisu

Otprilike ovako ja ti lupim samarcinu al ti kupim pljeskavicu:ppozdrav:Djubrivo ce ga ispeci ali ce se oporaviti.Sigurno neko ima dodatak za ciklon koji baca u redove mora da ima neko kod tebe pa mozda tako da bacis i ostaje opcija sa paracem ,radili su to kod nas i bude posle dobar kukuruz ali gadno ga videti onako oprljenog dok se neoporavi
 
Poslednja izmena:
Otprilike ovako ja ti lupim samarcinu al ti kupim pljeskavicu:ppozdrav:Djubrivo ce ga ispeci ali ce se oporaviti.Sigurno neko ima dodatak za ciklon koji baca u redove mora da ima neko kod tebe pa mozda tako da bacis i ostaje opcija sa paracem ,radili su to kod nas i bude posle dobar kukuruz ali gadno ga videti onako oprljenog dok se neoporavi

Hahaha lepo receno. Nema to druze ovde kod mene niko sitni smo mi. Ja sam bacio pa ce mo videti, tu oglednu parcelu samo tako rekla promoterka. Imacu mozda malo srece sto je Kan bio krupan a kukuruz u 5-tom listu i bas bas retko da se nadje granula u biljci.
A i nocas javljaju bagi kisu

- - - - - - - - - -

Cini se kao da ti je zicar sredio KWS, mozda i gresim.

Moguce da je i to, prvi put se susrecem sa ovakvim problemom
 
Kod nas na rasipac prihranjuju kukuruz samo oni kojima je mrsko ziveti,tacnije oni koji bi da nesto urade i zarade a da se ne muce.Ostali zakace kultivator / spartac pa puste djubrivo u red.
 
Ja godinama lakšim putem , ali kao što reče Srdjan , An ostavlja manje posledice od Kana , a urea najmanje još ako je neka krupne granule i po mogućnosti da pokisne uskoro . Najviše oprlji djubrivo koje ima prašine.
 
5 kj kukuruza mi počelo gubiti tlo pod nogama.Tj sejao sam po vlaznijem i zemlja puca po brazdama a kukuruz pada.Juce ujutro ga oprskao sa pola doze laudisa,a popodne ospartao.Sva sreca pa su s opruge na spartacu pa sam ga malo zagrnuo i zatrpao rupe
 
Ja sam juče presejao 1.5kj kukuruza, sirak je podivljao, zaprepastio sam se pre par dana kad sam prolazio pored te parcele i na kraju presekao. Kukuruz u drugom listu, a sirak i preko 20cm, onaj rasni. Svaka "normalna" borba sa tim sirkom bi bila uzaludna, samo bih se u špartanju i na jesen kajao, tako da bolje sad. A zanimljivo, sejao sam oko 25.04 i bilo je tek ponekog sirka prema međi, ništa posebno. E sad, možda sam malo zajebao stvar, bolje da sam prvo oprskao totalom i posle toga sejao. Dakle posejano po istim tragovima, prešao parcelu totalom i sad čekam kišu, iako sam pratio da unesem seme u vlažnom. Evo par slika:







 
Враћам се данас са вашара у Сенти и гледам уз пут,мало меркантилног кукуруза,а "семенског"колико хоћеш.
Два реда никла четири нису и обратно,то мора да је "отац" "мајка"како оно већ иде!?
 
Jao menne nešto zeeznula sejalica a video sam tek kad je niklo. Jedna baterija mi sejala plitko. Naravno to ostalo u suvom i nije niklo. Ostalo nikllo super ali sad imam četiri nikla pa jedan ne pa dva nikla pa jedan ne pa četiri da i tako redom. Seme i dalje strpljivoo čeka kišu
Tako mi i treba kad sejem noću
 
Nazad
Vrh