Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZP 684 je proveren hibrid,dosta je i star.
Sto bi rekli rodan je, klip je veliki,debeo,masivan.
2014 sam ga sejao,stablo je bilo visoko,debelo,po dva klipa na stablu.
ZP 606 je uz 684 jedan od najboljih iz FAO grupe 600.
I u susi daje lepe prinose.

Imam 1,40ha za kukuruz. meni obicno za jedan hektar odu dva dzakceta semena kukuruza, pa mi je potreban jos jedan za tih 40 ari. Kako su se pokazali hibridi ZP 366 i ZP 388, za ranu berbu u klipu ??
 
Baš kao što kaže Matić. Polegne da ne znaš šta ćeš. Pretprošle godine sam ga imao, muku sam imao da oberem. Prilično je ostalo po njivi. Zp606 mnogo bolji hibrid.

E uvek se nasmejem kad pročitam i čujem "proveren".

S obzirom da si iz Šumadije probaj Zp555. On je u mom kraju uzeo maha, čak su na njega prešli i verni i zakleti sejači Ns-a 640.
 
Kod nas se 684 bolje pokazalo od 606. To su nasa iskustva, znam da kolegame iz Backe imaju druga iskustva, ali jednostavno probao sam vise puta uporediti ova dva hibrida i tako je. Suludo bi bilo dalje raditi eksperimente.
 
E cuo sam za taj ZP 555, kazu da daje vrhunske prinose u dobroj godini.
Kako se bere taj hibrid ??
Mi ovde sejemo na 27cm, zemlja 4-5 klase.
Ehh taj NS 640, imao sam ga ove godine, jeste dobar i stari hibrid, ali hteo bi nesto od ZP-ovih hibrida.

- - - - - - - - - -

Taj sto ima zrno,retko koji hibrid iz Fao grupe 600 ima takvo zrno.. :ppozdrav:,mislim na ZP 684
 
E cuo sam za taj ZP 555, kazu da daje vrhunske prinose u dobroj godini.
Kako se bere taj hibrid ??
Mi ovde sejemo na 27cm, zemlja 4-5 klase.
Ehh taj NS 640, imao sam ga ove godine, jeste dobar i stari hibrid, ali hteo bi nesto od ZP-ovih hibrida.

- - - - - - - - - -

Taj sto ima zrno,retko koji hibrid iz Fao grupe 600 ima takvo zrno.. :ppozdrav:,mislim na ZP 684
Mladi kolega bitno je sta kamtar kaze na krau,a ne ko ima koliki i koliko debeo....
kod nas u kraju najbolje se pokazali 606,555 i 427:ppozdrav:
 
Nisam do sada sejao ZP 555 i ZP 606.
Da li bi mogao da ih kombinujem, dve baterije ZP 555,druge dve ZP 606 ??
Tako sam radio sa 684 i 704.
ZP 427 je odlican iz Fao 400, sejao ga deda 2015-te, sa 18 ari puna prikolica klipa.. :ppozdrav:
 
Zp 555 je vrhunski hibrid. Sejte ga slobodno. Pretprosle godine bio dosta bolji od zp427 I nekih BC hibrida a prosle kod mene bolji od sy heliko I dekalalba. Na 2,5kj prinos preko 18t sa vlagom 17,8-18%
Ne sejem ga jedino zbog vlage posto mi sve ide u zrnu!

Preporuka za zp555!
 
Sto se mene tice za stoku ja 606 ne menjam..lako se bere dobro rodi i od drugih tipa 684 666 pogotovo 640 ima vecu specifičnu tezinu zrna..dzaba nekim klipina ko flasa kad sve ode u cokanj..poredjeno više puta..a i sam sam bio zagrizeni sejac ns a 640 6030 itd..koje kj sigurno ide pod 606..resto cemo pioneer..ne bih menjao 0725 i 1114 osim ako neko nema neku preporuku..
 
Imao sam prosle godine 555,ubedljivo najbolji i na losijem zemljistu.Mnogo bolji od 666.606 je po prinosu bio u rangu sa 555,ali malo teze se bere.427 odlican,ali naravno mora ranije da se skida u klipu.684 nikad vise u njivu,crv ga pojede,popada po njivi,a o muke sa njegovim branjem znaju najbolje oni koji imaju jednoredne Zmajeve berace. Isto tako tezak hibrid za branje je i Agrimax Duna.
 
ima ja 5276.. prinos je kao kod pioneera iste grupe ali vlaga veca za 1,5 posto isti dan na istoj njivi sve radjeno
 
Kod mene je 5031 dao najviše ali je i najviše bio plijesniv..bilo je 7862kg na 6100m2,znam je sam prikolicu koju sam napunio direkt na silos vozio..vlaga je bila 21.3%...
5222 je na jutro dao malo preko 6 tona,vlaga 22,1%..
 
Imao li ko DKC 5031 i DKC 5007 ili DKC 5222 prosle god? Kako ste zadovoljni

sva ri su dobra hibrida, ali 5007 po meni traži njive u kondiciji, tj malo je zahtevniji od ova dva... Prinosi su relativna stvar, zavise mnogo od terena, ali dilo koji DKC da poseješ imaće vrhunske prinose za dat uslove, i ono što ću ti napomenuti da poštuješ sklopove koje preporučuju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh