Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Puko bi ali manje.
Ako za duplo smanjis beoj bipjaka duplo manje treba i b
Vode.Peet preterao si ti sa gustinama stariji si sta ti bi....verovatno si bio zanesen proslom godinom?
 
Zasto preterao? Sav je posejan na 21 cm, a to je redje od preporucenog!
Samo 2012 sam posejao sve na 19, od tad sejem na 21 a od sledece smanicu setvu pod kukuruzom na samo nekih 10-15 kj. Razmak mozda na 24.5 pa da vidimo, do daljnjeg!
 
E takvi smo mi...svako odustaje od nečeg i seje nešto drugo i na kraju opet dođemo na isto...a zemlje ima toliko,koliko ima...:haha:
 
A u mom kraju ove zime kravice ima da ručkaju silažu dok im na nos ne iskija.

Siliraju ljudi i najbolje useve.

Nema sena, nema lucerke, nema ni trstika. Živela silaža.

Dvojica, trojica svinjara vidim ostavili za berbu, drugo sve silirano.

Na nekoliko mesta su ljudi silirali i suncokret pa mešaju sa kukuruzom.
 
Merena vlaga danas 0023 i 0423 16%.
Sve razmilsjam ovih dana da vu imati prinos nesto kao 2015 medjutim odem u temu 2015 i vidim da smo skidali oko 18.9 sto ce znaciti da ove godine idemo min 2 nedelje ranije odnosno da je kukuruz drasticno losiji a hibridi su slicni.
Ali ostaje da vidimo, dok ne udje kombajn nista ne znamo.Bitno mi je da nema jalovih biljaka sto koliko toliko garantuje iole neki prinos.
 
Danas malo probao berač i omlatim neku malu parcelu 43 ara i mogu reći da me prijatno iznenadio, ima tu dobra zmajevka klipa na kj kad se preračuna da se obralo celo jutro, nadam se da će i drugi hibridi imati bar toliko po kj sem zp606, inače ovo što sam obrao zp 366, vlaga odokativno 18-19%.
 
Ajoj ima toga kod nas,ima do vršidbe da nestanu ovratine i krajnji redovi,pogotovo gde su soje bile u komšiluk...::lose::
 
Špediteri već uveliko špartaju po ataru. Juče mi bilo žao konja, vitlaju ga kao besni, a komplet špediter prekriven kukurzovinom. (Šta je ispod nisam zagledao. :osmeh: )
 
Evo malo za one koji su samo čuli da je suša pa se uživili a nisu vidjeli uživo . Moj kukuruz 2ha . Najdalje od kuće . Prinos 0 . Dao sam nekom čovjeku koji je blizu da silira sebi šta ima besplatno . Kaže da mu paše , nema šta kravama davati . Isto za one koji navode statistiku i kažu da ova godina nije najgora. Meni jeste.

20170830_120356_zpsvjrm5puc.jpg
 
Najgora je sigurno do sada. Mozda je neke tamo bilo manje padavina ali su ove godine temperature bile paklene i to sunce sa nekim posebnim fotonom koji je bukvalno goreo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh