Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Terbis je išao na crno, jednostavno na ovoj njivi sam pre par godina ovršio trećinu suncokreta zbog čička. Bio je debeo kao ruka i veći nego kabina 558. Ubio sam se tarupirajući, posle i skupljao i palio, nije se drugačije moglo tanjirati. Tako da takav scenario nikad više ne želim da vidim. Pa cemo sledece godin kukuruz na kukuruz da prskam hemijom koja ubija čičak. Da napomenem nije tada bilo girasolina. 2018 kada bude suncokret na ovoj njivi ide girasolin obavezno. Inace moja najveća njiva 5,75 kj.
 
@Aca74
Pa mozes resiti taj cicak za par stotina dinara po hektaru,verujem da mislis na obican cicak (Xanthium).Posej hibrid suncokreta otporan na Tribenurol,koristi split aplikaciju i to je to.
 
Kako se pokazao adengo,je l zavrsi poso?

Kod adenga malo problem u koliko se seje na jesen psenica, ako se zastiti full dozom trebalo bi oranje, zbog tienkarbazon metila.

- - - - - - - - - -

Mezotrion + nikosulfuron jeste jako dobro, jos bolje od toga je mezotrion + terbutilazin + nikosulfuron. Sa 100e kostalo bi oko oko 125e/5ha ili 25e/ha.

Jel si probao i sa terbutilazinom i u kom listu i kojim dozama? 0,2+1+1?
 
Poslednja izmena:
Ja sam svoje kukuruze prskao sa cambiom i motivelom..pojedine njive nisu bile dovoljno ciste i pored ove mozda i najskuplje kombinacije pa sam ponavljo sa laudisom.Poslije su njive bile ciste al je i kostalo momacki
 
Kod adenga malo problem u koliko se seje na jesen psenica, ako se zastiti full dozom trebalo bi oranje, zbog tienkarbazon metila.

- - - - - - - - - -



Jel si probao i sa terbutilazinom i u kom listu i kojim dozama? 0,2+1+1?

Terbutilazin sam poceo da koristim 2015 probno, a 2016 na pola povrsine gde sam imao ambrozije. 0.17 mezotrion + 1l terbutilazin + 0.7 nikosulfuron - uzrast je oko 3-4 lista (otp kada i dikambu primenjujem) + 2 split 0.7 nikosulfuron - 6-7list.

10kj sa 1l intermezza, 6l rezona + 8l nikosulfurona Hemovet Backi Petrovac (verovatno PRC, a samo pakovanje je nase). Terbutilazin je za popanac i mama i tata, dok Laudis, Calisto, Monsun su jako slabi za njega.
 
Petar 90 nisam probao Adengo već sam pratio situaciju kod jednog drugara koji ga je koristio u 7-om listu.Stvarno je odradio posao.
Bojčetiću kako je ta kombinacija potamanila korove?
 
Ta kombinacija je jedna od najkompletnijih u mojoj agro karijeri:osmeh: Mana joj je zemljisno dejstvo mezotriona na brokoli, kupus, karfiol i secernu repu dogodine, a ako se radi soja, psenica itd onda je odlicna.

Singentin Klearis je upravo mezotrion + terbutilazin koji i u praksi i u ogledima sa 98-99% uspesnosti na sirokolisne korove.
 
Prskao sa adengom kada proizvodjac preporucuje , stvarno dobar , jedino sam poslije medje jos prosao kad se pojavio sirak iz rizoma sa drugim preparatom.
 
Danas nešto kosio uslužno
20161125_125452.jpg
[/URL]photo hosting[/IMG]
20161125_125439.jpg
[/URL]free upload image[/IMG]
20161125_125514.jpg
[/URL]upload pics[/IMG]
Prinos 1,5 t/ha.

Oce ti mozda platiti kosenje:sta:
 
Juce bio da prevezem drugaru par prikolica. Skidao AS 72 cekao je I cekao ali jedva spustio vlagu na 18,5%. Prinos je bio oko 11t/ha vlaznog. S obzirom da je jun bio sa svega 30l kise I to u prvih 10 dana, I prva polovina jula bez kise vise nego dobar prinos mada na toj zemlji I u susi radja.
Nije los hibrid moze da se nosi sa dosta stranih hibrida iz svoje grupe zrenja bar u nasem kraju ali ja zbog vlage verovatno necu da ga sejem. Dosad sam sarao sa grupama ali cu verovatno dogodine ici samo 400 I 500.

A setili se ja I drugar da je prosle godine Pionir vec pocetkom decembra izbacio katalog I ponudu hibrida, a ove godine mozda nekome I za vrsidbu ostane u to vreme :osmeh:
 
Terbutilazin sam poceo da koristim 2015 probno, a 2016 na pola povrsine gde sam imao ambrozije. 0.17 mezotrion + 1l terbutilazin + 0.7 nikosulfuron - uzrast je oko 3-4 lista (otp kada i dikambu primenjujem) + 2 split 0.7 nikosulfuron - 6-7list.

10kj sa 1l intermezza, 6l rezona + 8l nikosulfurona Hemovet Backi Petrovac (verovatno PRC, a samo pakovanje je nase). Terbutilazin je za popanac i mama i tata, dok Laudis, Calisto, Monsun su jako slabi za njega.

I ja sam počeo da koristim terbutilazon pre par godina. Po preporuci ljudi iz Chemical Agrosave, koji inače na zimskim predavanjima uvek ostave najjači utisak na mene, koristio sam kombinaciju dikambe 0.6 l/ha + 0.8 l/ha terbutilazon + 1.25 l7ha nikosulfuron i to mi je bila najbolja kombinacija ikad. Ove godine mi je kukuruz bio u 5. listu pa nisam hteo da rizikujem sa dikambom pa sam radio sa 0.25 l/ha mezotrion + 0.42 l/ha terbutilazon (uskolisni tretman sam izostavio ove godine). Dobro je bilo i ove godine ali je kombinacija sa dikambom bila brža i na izgled uspešnija...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh