Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
P1114 FAO 670 je dao najveci prinos a vlaga mu je juce bila 19 - 19.2%

P0725 FAO 640 totalno razocarenje. Video si ga bio je kod farme i bio je kukuruz za primer. Prinos na kraju nikakvih 6500 kg/kj sa vlagom od 21%

Najmanju vlagu sam imao na P0216 ali je to bilo jos krajem oktobra pre ovih kisa.

P0412 FAO 500 i nesto je bio samo par stotina kg slabiji od 1114 vlaga mu je bila oko 19%. Imao sam ga na nekoliko parcela i svugde je bio jako dobar.

DKC 5276 je bio dobar sa vlagom 18-19%. Taj hibrid ne moze da da rekordne prinose ali je dobar.

Sve hibride sam sejao za 10-15 % redje nego sto se preporucuje i to je bila greska ove godine.
 
Poslednja izmena:
Meni je bilo najbitnije da imam više ove godine nego prošle "plativog" kukuruza po ha ili kj.I bilo je...:ppozdrav:
 
Koji se Pionirov kukurz pokazao dobar za branje u klipu? Vidim da vecina skida u zrnu. Ja sam ove godine sijao bc 418 i 678 za silazu. Imao sam solidan prinos ovog u klipu kad se preracuna u suhom zrnu oko 9t na ha, ja zadovoljan ali sam skoro naletio na njivu kod komsije kaze neki pionirov. Ma to su klipovi ko flase debeli , sigurno preko 20 redova, dugi sve top.
 
I mene inzeresuje pionir za branje u klipu koji je dobar? Imao sam ove god v74 mnogo se trosio u branju, ipak je on za crno...ali sam taj nasao i njega kupio...
 
Juce skinut kukuruz,AS hibrid je u pitanju,prinos 7t/ha s obzirom da je kisovito proljece odradilo svoje,da dosta nije niklo,da se nesto i presijavalo,zadovoljan sam,ali izuzetno losa godina,puna problema i nedaca,prinosi si uglavnom dobri ali slazno zrno,vlazna zemlja,nadamo se boljem sledece godine
]image share[/IMG][IMG
]adult image upload[/IMG]
20161120_125648.jpg
[/URL]picture uploader[/IMG]
 
Svaki hibrid je bolji od onog kojeg ne nadjes na njivi, u subotu zavrsili i zadnji lanac kad sam otisao NEMA, ovrseno jos pre kise tragovi slabo vidljivi samo se vidi da je 6redni pokosio!
Nemamo problema sa kradjom verovatno greskom, e sad il jos nije svestan da je pogresio il bolje da precuti pa sta bude, a bice da ce inkasirati CISTIH 100000din nit sejo nit koj moj, lepa je to matematika...
 
Što je najgore on je zadovoljan.I nije mu u planu da seje pšenicu.Bolje da zaore pa da pripremi u proleće i prska totalom pa na jesen pšenicu kad je već tako zapustio sto sam mu predložio.
 
Poradi se sve to. Samo da je prskao na vreme suzbio bi korove. U 3 lista maton, u 5-7 mezotrion + terbutilazin i njiva je cista.
 
Maton,najjeftiniji i najgori,malo ako se zakasni ode mast u propast,a u 3 listu i nemam korova.Ove godine sam bratu prskao matonom u 4 listu,na ovakvoj kisnoj godini nije imao nista kukuruza,pola jalovo a pola krezavo,sejao sam mu Pako zajedno smo ga kupili,kod mene je rodio odlicno i njiva je bila cista ali ja sam prskao dikambom.Kod njega je osisao travu ali je kasnije ponovo krenula.Ja ga vise necu koristiti.
 
Kod mene njive radjene monsoonom i pored kisne godine ekstra izgledaju,a mogu reci da su pojedine njive koje sam uzeo u zakup izgledale poput herbarijuma
 
Ja na jednoj njivi nisam zadovoljan kako je hemija odradilo. Ostalo malo čicka, iako je išao mezontrion, a sirka poprilično iako je išao i rimex i nikosulfuron. Moraću probati split aplikaciju i to baš calisto po preporuci čoveka koji mi je vršio. Čičak mi je na toj njivi noćna.mora.
 
Mezotrion + nikosulfuron jeste jako dobro, jos bolje od toga je mezotrion + terbutilazin + nikosulfuron. Sa 100e kostalo bi oko oko 125e/5ha ili 25e/ha

Cicak u secernoj repi se jako lako unisti cak i povelicak. Ne znam koji od Betalana, Lontrela ili Safarija ga smlati ali ga razbuca da nesta. Laudis protiv cicka je isto za desetku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh