Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde svi redom beru prezreo kukuruz.Nakon kiše jasno se vidi rastur koji je nakon nicanja ravan tepihu.Tu su gubitci astronomski a svi se vode izrekom ko je još u Avgustu brao kukuruz kada je još zelen a vlaga se ne meri.
Tako je ja sam na dve prikolice od po 6t imao 9 punih dzakova zrna sto sam pokupio ispod elevatora,trake i komusaca,a verujem da je isto toliko ostalo na njivi i kada sam preracunao to dosao sam do neke cifre od najmanje 5t zrna dok bi napunio i veliki cardak e sad ako to nekome nije nista jbg meni je i previse.Jbg kod nas kada je covek poceo prvi da bere mi mu se smejali sad on se smeje nama.
 
Kolege kako ide branje iskrivljenih kukuruza? Na jednu stranu ide ok, a na nakrivljenu odmaknem traktor na poteznicu da negazi ali ne vidim pravac toliko je umrsen i pokrivljen. Bukvalno pratim po obranoj dzombi. Brao sam na jednu stranu dva reda na drugoj jedan. Kada naidje kljun samo pada pod berac neulazi medju ploce,mnogo mi ostane za pabircenje.
 
Tomo VS i kod mene ista situacija mozda moze da prodje za klip. Tj. uradio sam P0725,a kerbanisa cu videti kada se ukaze prilika. Bas sam juce izmerio vlagu kws 20,9%. Radio sam isto ZP-555 jako sam zadovoljan sa kvalitetom zrna i klipa i sa prinosom:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Danas prodao jednom prijatelju malo kukuruza za zeceve pa sam proveravao tezinu 120 klipova 45kg to je neki prosek kukuruz je zreo moze da se bere u pitanju je Konsens bice dobar rod.
S8000317.jpg
 
Kod mene P0725 i kws kerbanis zeleni i list i kukuruzovina,a klipovi presuvi poceo da berem i katastrofa se krune posto nemam skupljac zrna na beracu batalio sam branje i sve ce morati u zrnu da ide!

A ja sam bar 5 puta napisao da ko je u mogucnosti da bere, i da ne ceka (neko se javio sa 28, a neko da je 25% vlaga... pa taj kukuruz sa 25% vlage je na granici, t.j. da li moze (da li se isplati) brati). Ja stvarno ne znam sta su ljudi (koju beru) cekali do sada. Poznajem ljude koji su imali i priliku i vreme da beru, a nisu. A kukuruz zreo za branje. Sta ce biti dok se osusi zemlja (zavisi koliko dodaje jos ova kisa), videcemo.
 
Evo Tomo onog pionira 725,krunio se malo ali mislim da nije strasno s obzirom na "krunjenje" sa lagera,juce smo napunili cardak od nekih 60-tak kubika,nije moglo vise,kisa pocela,na njivi nije bilo nekog rastura zrna koliko sam primetio
Sami start
9utc46.jpg

24b4ylk.jpg

34eomsi.jpg
 
Da li smeta kukuruzu da se bere ako je noc pre pokisao (al moze da se udje traktorom u njivu) i stavlja u cardak? Imao u petak vlagu 25% i ne isplati se vise cekati ako mu ne smeta sto je malo pokisao?
 
Berite ljudi. Samo ako moze u njive... Dok moze i otkad moze. Kukuruz sam brao i po kisi (po ceo dan je paduckala kisa), dok blato (i kukuruzovina) sa tockova ne lomi red ne stanem.
 
Vladimire sta je sa tvojim KWS-om. Nikako da postavis neku sliku :osmeh:. Ja sam pre 3 dana merio vlagu i malo mi je cudno za hibrid koji je namenjen za zrno, da vlaga bude od 28-30%. U pitanju je KWS Kolumbaris, vreme setve 13.04. Imam jos i ZP 427 ali nisam merio kolika je vlaga.
 
Bata87,nije zanimljiva ova godina kad je svima dobar kukuruz.Ma rodilo ko nikad,ne znam kud cu ga.:osmeh:
Imam u telefonu samo jednu trenutno.Ubacucu jos neku kad bude branje krajem meseca.
Kerbanis,slikan 27.8.Setva 13.4,razmak oko 24cm.Zaorano 250kg/ha 3*16 i u spartanju 200kg/ha KAN-a.Jedno prskanje sa Laudisom.
Zemlja 6 klase.
how to take a screenshot on a pc
 
Poslednja izmena:
U nedelju merena vlaga na ZP 427 i bila 16,6 a na BC klipan plus 19,2.Jedan od DKC 4?? imao 16,1.
 
Vladimire sta je sa tvojim KWS-om. Nikako da postavis neku sliku :osmeh:. Ja sam pre 3 dana merio vlagu i malo mi je cudno za hibrid koji je namenjen za zrno, da vlaga bude od 28-30%. U pitanju je KWS Kolumbaris, vreme setve 13.04. Imam jos i ZP 427 ali nisam merio kolika je vlaga.
KWS hibridi su poznati po tome da tesko spustaju vlagu.
 
Prvi pokusaj berbe je bio u nedelju,ali smo odustali jer jer kukuruz toliko izgoreo da je to strasno,celo stablo je bilo suvo i kruto kao cips,berac nije mogao da ocisti jer sve je islo sa kukuruzom u bunker.Inace kukuruz je as-507,as-404 i ns 6102.

I drugi pokusaj sutradan u 4 sati ujutru,taman malo i prskala kisica,ma kakvi islo ko po loju :osmeh: i kukuruz cist.Prinos sam imao na 1,2 ha 3 pune prikolice jednoosovinke sa nastavnim stranicama i jednu do pola.Imao sam oko 3 dzaka okrunjenog kukuruza uglavnom je od asa.Ja sam zadovoljan s obzirom kolko dugo nije bilo kise.E sad ostalo mi je jos 90 ari zp-606 i on je za vec gotov za berbu,za koji dan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh