Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta je na toj parceli bilo prošle i 2014-te godine?

Prosle godine na toj parceli psenica...na drugoj parceli nije bilo nista,kupio je ove godine odmorna zemlja.I tu je isti takav..ove godine mi samo soja perfektna za sada.Evo proslo je 5 dana i nemam volje ici da vidim hoce li biti sta,sve cekam 10-15 ti pa kud puklo da puklo
 
Kod mene u selu bolje izgledaju kukuruzi koji su kasnije sejani, rana sjetva je dobila mraz po nosu, hladno vreme, nikako nisu napredovali, dok su kasnije sejani imali kontinuiran rast i obecavaju bolje prinose.
 
Kukuruz u mom ataru,nijedan hibrid nije pošteđen,bez obzira na semensku kuću:
9b9039ee3abffa4e51b19a8de3ecc558.jpg
Jel to crv? Ja danas bio u ataru dobar kukuruz ali ima dosta ovakvog.
 
Za berač smo patriote, sajemo samo NS, doduše samo 2 kj beremo, a ovaj će verovatno biti ostavljen kući.
 
Mom kukuruzu samo danas da padne kisa,i do berbe vise nista. Sve beremo u klipu. Nemojte da se jedete zbog kukuruza, bice sve ok, i niko nece brati ispod 4-5t po ha. Ova godina je povoljna za kukuruz. Malo su raniji hibridi propatili zbog nedovoljne kise,dok su kasni dosta dobri. Sto se tice nalivanja,kod mene je 100% zavrsen klip, ZP moze da se kuva,dok NS je malo kasniji. Jalovih biljaka nema, sve u svemu svi cemo dobro da prodjemo, kod nekih ce biti veci klip,kod nekih manji,ali je vazno da ga ima...pozdrav.. :)
 
Đorđe,uvek je tako,kod nekog je veći a kod nekog manji.Kaže moja baba,to je tako od kad je gavran pocrneo.
Što volem kad forumaši postave slike kukuruza,jedan ispod drugog a onda kažu za hibride "s leva na desno" da ga j...m,znaj koji je koji.Ali svaka čast na slikama,to je za savku pohvalu.

Inače sam stigao sa GO,bio malo u CG kod naše braće i otišla jedna uzvišna Dubrava žita.Rodilo pa se može.
 
I kod mene ce biti poneki sitniji,a poneki krupan,ali mi je ponos kada cale i ja vozimo po pune prikolice. Ove godine je dobar potencijal za rod od 5t po hektaru. Bice slika iz berbe dosta, za sada je stanje dosta dobro..Ja nikako ne bi zanemario nase hibride, kao sto ih drugi izbacuju...
 
Auuu,gore nego prosle godine.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Zeznuo sam se...
Auu covece,jel ovo za branje ili kombajniranje, ipak je tamo mnogo malo kise palo, jel bar nalio zrno dobro,ako jeste,imaces bar nesto da oberes ili ovrses. Tu parcelu ostavi kod kuce... Kad kazu elementarna nepogoda,onda znajte da jeste.. :/
 
Nadam se.Prošle godine u ovo doba bili su zeleni.Kiša se nameštala kao i danas ali nije palo ni kapi do Septembra pa su popušili fest.
 
Mada imate i masine za to. Nama bere komsija sa Bourgoin MD8, i on nije los. Kod nas u selu svi beru u klipu,niko ne kombajnira. Nisam na forumu video njive potpuno ciste,u svakoj ima malo muvara,ali nista nije strasno...
Stize kisa iz BiH, tako da nema brige..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh