Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod mene je konsens prošle godine u ovo doba izgledao bolje neko recimo dkc 6101, a kad je na jesen kombaj prošao kod njih dkc 5700 kg/kj, a konsens 5200 kg/kj, s tim što konsens nikako nije mogo da skine vlagu ispod 20% a 6101 u vršidbi imao 16,5%, i ovršen 2 nedelje pre konsensa
 
slike.php
[/URL] [/IMG]

Evo diabrotica u punom zamahu(druga godina kukuruz zaredom posle zita,sad i nikad vise)Elem samo mi jos fali i niska cena kukuruza kao sto se izokola i najavljuje i mogu u slobodno u Kovin.Pregurah i pokoricu i oluje(za sad) i evo diabrotiku(na srecu kisna je godina i zahvatila mi je pola parcela) ali imam neki gadan osecaj za cenu.Sta reci nego fabrika pod otvorenim nebom i neizvesnost finansijska cak i kad rodi...Osecam se ko ova bubica ispod druge bubice :haha:
 
Nemojte biti smešni,navući ćete neko teško zlo_Ovo je bolja godina nego 2014.jer ima i sunca,a kiša je padala na 7 dana.Ko nije zadovoljan ovom godinom što se tiče količine i rasporeda padavina,nikada neće biti zadovoljan.Nemam nameru da brišem post zato što sam potpuno u pravu.
 
Kod tebe je možda padala na 7 dana.Kod mene nije.Od Juna do dana današnjeg palo je 34.5 l u tri ture.Prva 8 l na početku žetve,druga u prošlom talasu od 25 l i treća ovih dana od 1,5 litara.Kukuruz je podgoreo do klipa i uopšte nije sjajna situacija tako da sem komentarisanja stanja svog atara nisi kompetentan za ostale.
 
Nemojte biti smešni,navući ćete neko teško zlo_Ovo je bolja godina nego 2014.jer ima i sunca,a kiša je padala na 7 dana.Ko nije zadovoljan ovom godinom što se tiče količine i rasporeda padavina,nikada neće biti zadovoljan.Nemam nameru da brišem post zato što sam potpuno u pravu.

Nisi u pravu zato što su u nekim krajevima Srbije padavine izostajale ili su bile zanemarljive pa su kukuruzi počeli da podgorevaju.Mi recimo od ovih zadnjih padavina smo dobili 10 kapi po metru za razliku od vas u Bačkoj.
 
Nemojte biti smešni,navući ćete neko teško zlo_Ovo je bolja godina nego 2014.jer ima i sunca,a kiša je padala na 7 dana.Ko nije zadovoljan ovom godinom što se tiče količine i rasporeda padavina,nikada neće biti zadovoljan.Nemam nameru da brišem post zato što sam potpuno u pravu.

Vidis druze i nisi u pravu,meni je ovo gora godina od ranijih,sto nakrivljenog kukuruza,sto izbusenog i najgore lose oplodjenog...ovo nisam nikako ocekivao,ima dosta njih koji vise i nemaju kukuruz od grada tako da...nije uopste smesno
 
E moj kolega kod vas je kisa redovno padala dok kod nas je dosta promasila, svaka druga je promasila atar dok u selu druga prica, i ova zadnja od 10lit pala u selu i oko sela tako da mozes samo za svoj atar da tvrdis da je redovno kisao, nekazem da su kod nas usevi losi ali kisa je mogla malo vise da pada, zahvaljujuci ovoj nasoj zemlji usevi lepo izgledaju ali rezerve vlage nemamo, godila bi nam jos jedna dobra kisa za vinis ali ko zna zasto je to dobro.
 
Mi videli kisu 7-8 juna pa tek posle 17 jula i jos jedna dobra 25 jula. Da nisu pale one bila bi gora godina od 2012, a nije ni blizu 2014 godine. A verovatno ce gde je zalivala svakih 7 dana biti rekordi, sto ne znaci da ce na teritoriji cele drzave, a ima nas na forumu iz svih krajeva.
 
8344b8635d10ef1942ccb148e6550a55.jpg
acd06a9bef5cc3eba244751d45b12871.jpg
ad18a9078204fab056288712d7796830.jpg
78dc3852c0dc39ac3623421c2c288006.jpg

Počeo da sečem pa reko da okinem koju, pionir p0725 sejan na 21 cm.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Od tebe čovek na ovome forumu naviko samo da kukaš,ne znam ni za jedan post da si napisao,e sada mi je sve potaman i da mi je dobro.

A od tebe covek samo slusa o vanzemaljskoj godini,mozda sto ti buraz skladisti kukuruze...evo ti mojih od pre 5 dana,vidim da nisi listao unazad..prosle susne rodio mi pionir 6800 po kj a koja je godina bila a sta sad da kazem kad ni sam ne znam koji mu je..rekoh ti nemoj nervirati ljude po forumu

9jn2nt.jpg

33d8h8y.jpg

bfjcdi.jpg

2iu2d4y.jpg

8wf7mo.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh