Kukuruz 2014

@Krajisnik
Kog datuma si posejao kukuruz koji si slikao?



Izvinjavam se,nisam video da pise datum...


Ja sam posejao 9.4.,poprskao 12.4. Sutra cu u obilazak da vidim sta se desava posle ovih 37 l kise...
 
Poslednja izmena:
Ocel biti presevanja kukuruza sta mislite pitam ozbiljno?S obzirom kakvo se vreme najavljuje.Dali ce jadnik izdrzati ovu vlagu ili ce bolje proci onaj sto je u dzaku................Ja imam i jednog i drugog.
 
Poslednja izmena:
Ovde kod nas nocas i jutros opet dobra kisa, a i ovo nicanje kukuruza se nekako oteglo, prvo suvo, pa cas hladno, cas toplo, pa sad kisa i temperatura niska.::lose::
 
Kod nas pada kisa ne staje samo dodaje nikako da malo prosusi tako je vec 3 nedelje zato pitam,Kisu najavljuju do kraja meseca pa i u Maju e sad koliko to cemo videti.Trebalo bi da nas malo ogreje sunce jedno 5 dana pa onda opet da pokvasi kisa ko kadgod sto su bile godine.
 
I ja delim mišljenje kolege Krisa, nicanje će biti dobro temperatura zemljišta je zadovoljavajuća. Možda bude problema samo tamo gde je pre ovih kiša setva odrađena na desetak centimetara i nažaost tamo gde su parcele pod vodom.
 
Na zalost,povucen dosadasnjim susnim godinama sam posejao svu povrsinu pre ovih velikih kisa i mislim da ce nicanje biti polovicno.Pale su rekordne kolicine kise za nekoliko dana koliko nije palo za 12 meseci unazad.Skoro da su svi posejali kukuruz u mom kraju,pre 10-15dana.Najvece probleme ce imati oni koji su sejali pasulj.Njive su prenatopljene i veoma je hladno vec vise dana i to je jako lose.
 
Vreme sada suncano.Idemo sutra bar do 22 stepena ako bog da

- - - - - - - - - -

Na zalost,povucen dosadasnjim susnim godinama sam posejao svu povrsinu pre ovih velikih kisa i mislim da ce nicanje biti polovicno.Pale su rekordne kolicine kise za nekoliko dana koliko nije palo za 12 meseci unazad.Skoro da su svi posejali kukuruz u mom kraju,pre 10-15dana.Najvece probleme ce imati oni koji su sejali pasulj.Njive su prenatopljene i veoma je hladno vec vise dana i to je jako lose.
Hladnije jeste ali temperatura zemlje je 11.5 stepeni.Sada ako onaj instrumenat tacno meri ali i neka laze za dva stepena opet nije jad
 
Jbg pioneer daje i gratis 10% semena (ja sam dobio doduse a24 sitan , sitniji od kokicara ali dobio) a od dkc moša!!
Bolje da oni malo vise povedu racuna o proizvodnji semena,ceni,kvalitetu istog,a ne da muvaju narod sa tim kao + semenom koji vode kao gratis,jer em ne mogu da dobijem sta ja hocu,nego cega imaju viska(poturivali godinama florenciju,colombu,i A24),pa da ociste skladista,i kad otvorim taj gratis ili loma ima u izobilju,ili moras nositi masku od prasine iz kesa,ili je seme staro 2-3 godine.ako pogledate realno,time smo opet mi na gubitku,jer konkretan sklop sa tim semenom retko kada da je ispunjen...
 
Vreme sada suncano.Idemo sutra bar do 22 stepena ako bog da

- - - - - - - - - -


Hladnije jeste ali temperatura zemlje je 11.5 stepeni.Sada ako onaj instrumenat tacno meri ali i neka laze za dva stepena opet nije jad
Видећемо за неколико дана али моје искуство говори да ће бити катастрофа у ницању.Није ми први пут да ми се дешава тако нешто,или настрадамо од суше или од воде,средина је никад нема.
 
Znate šta su semafor i macho za furadan?Golo govno.Danas obiđem njive i zamalo se ne šlogiram.Fazani povadili dva reda do komšijskog žita skroz.Moram usevati čim prosuši.
 
Juce obilazio moj pionir 9911,sejan 31.marta.Uvrstio je skroz redove,Jako lepo je nikao.Moje misljenje je da ko je posejao do 03.aprila taj je napravio dobar posao jer je kukuruz uspeo da nikne u dva dana sav.Ovih 15-ak litara kise mu je doslo ko poruceno,medjutim kukuruz posejan posle 5.aprila jos nije nikao i nece skoro po mom misljenju.Ovo ladno vreme ga je preseklo.Ceprkao sam po komsijinoj njivi i takav kukuruz je pustio klicu,koja mi se cini da ne ide uspravno prema povrsini nego pod nekim uglom ,maltene vodoravno.iskusniji clanovi verovatno znaju to bolje od mene.Slike cu postaviti drugom prilikom posto sam punjac zaboravio.Sretan vam Uskrs kolege.
 
Ala ste se nakrkali pečenja, pa odjednom ajde u obilazak, nemoze drugacije da slegne... Hristos voskrese prijatelji!!!

Vaistinu Voskrese! Ja sam sinoć obišao moje kukuruze sejane 14. aprila. Evo u kom su stadijumu, kao i temperatura zemlje...


imgupload


imgurl

- - - - - - - - - -

Bolje da oni malo vise povedu racuna o proizvodnji semena,ceni,kvalitetu istog,a ne da muvaju narod sa tim kao + semenom koji vode kao gratis,jer em ne mogu da dobijem sta ja hocu,nego cega imaju viska(poturivali godinama florenciju,colombu,i A24),pa da ociste skladista,i kad otvorim taj gratis ili loma ima u izobilju,ili moras nositi masku od prasine iz kesa,ili je seme staro 2-3 godine.ako pogledate realno,time smo opet mi na gubitku,jer konkretan sklop sa tim semenom retko kada da je ispunjen...

Ja imam pozitivna iskustva sa gratis vrećom (Pioneer). Promoter se uvek trudio da mi da najpribližniji hibrid (od onih koje ima za gratis) hibridu koji sam kupio, tako da nikad nije bilo problema u oprašivanju. Nisam primetio ni da je to seme lošijeg kvaliteta od onog iz redovne prodaje (ber ne vizuelno).
 
dukej koje pionir hibride si sejao i na koji razmak ,istog datuma smo posejali:osmeh:
 
Nazad
Vrh