Kukuruz 2014

Danas merena vlaga AQVA MAX-a ( ručno krunjeni)
9911 ----18,37 %
412 -----18,76 %
Pre 8 dana vlaga bila 17% kod oba hibrida
Mereno na GAC 2100 kod Sotone
Koliko će ovi da odbijaju All su naštelovali vlagomer ......::jako_besan::
 
malo pre i ja isto tako okrunio 9911 i kazu 20,5% a pre kisa bila 18,3 sad lepo idem da trazim berac i skidam u klipu,nadam se da nece puno da se kruni
 
Verovali ili ne ja cu prekosutra da berem 427 sa 18% vlage vise ce mi ostati nego dok mi gamad odbije vlagu primese i ne znam sta sve,to sto ostane zrna na njivi ona ce pojesti a mnogo je manje nego što će ove aždaje...Kad pogledam onu tablicu imam osecaj da su dosle Osmanlije!
 
Jel mozemo da cujemo koja agrotehnika je primenjena?
Agrotehnika je standardna ali su padavine bile obimnije .
Map ...80-90 kg/kj
Oranje.............
Zatvaranje brazde oko Nove godine........
Ureja oko 130 kg/kj......
Priprema sa setvospremačem.......
Setva hibrida za vršidbu na 19,3-20,3 cm.....
Prskanje posle setve ,Acetohor+terbis.Korektivno prskanje sa Pikom....
Špartanje ,uglavnom 2 puta...
Redovno praćenje vremenske prognoze i gledanje u nebo ..:osmeh:
 
Isto ko što ovde čovjek pita iskusnog mehaničara : "Kakav je inače kao auto ,recimo , Mercedes ? ! , a ovaj mu kaže "Zavisi od broja reg tablica :" Sto posto u pravu .
 
Predusev ,pšenica i jedna parcela krastavac za seme.Tu gde je predusev krastavac imali smo nabolji prinos koji je 83 metra /kj jusa.
Sejali smo Dekalbove hibide 4795 ,5276 ,5007 kao i jednu vreću 5222 za probu.Od Pionira smo sejali 9911.
 
Ja danas skinuo 2ha 5276 , prilično suva njiva , e da su sve takve . Bilo samo jedno poluzapadanje . Prinos solidan , al za ovakvu godinu moglo je i bolje . Negdje oko 10t/ha suvog kad se preračuna. Do ove godine nisam nikad vidio da 5276 može izbaciti i 22 reda zrna .

DSC04948_zps1465de0a.jpg


DSC04951_zps0ee1e917.jpg

[video=youtube_share;Rly1Yre0xsU]http://youtu.be/Rly1Yre0xsU[/video]
 
Nazad
Vrh