Kukuruz 2014

Pa kako da izgledaju loše kada je svuda primenjena puna agrotehnika :ppozdrav:
 
U prevodu, svakome ce sada uspeti kukuruz posle ovih kisa. Ostala agrotehnika (ako izuzmemo kisu kao agotehnicku meru koja pada svaki dan) skoro da nece imati uticaja na prinos, sem mozda resavanja od korova prilikom prskanja. Ostalo - da li je uzorano na prolece ili jesen, svejedno. Da li je posejano na 18 ili 20cm svejedno. Itd...
 
I ako je kiša za sve kriva, lepo je gledati polja kukuruza kako se zelene i skoro svaka biljka je poterala po dva ili tri klipa. Sad su se već i pojavili majstori i gazde, koji se hvale pred prodavnicom svojim kukuruzom a ne shvataju da su mnogo od njih imali sreću jer je ova kiša ispravila sve propuštene agrotehničke mere. Mislim da čak ni korovi neće imati mnogo uticaja jer vode i sunca će biti dovoljno za sve...
 
Na onoj parceli sto sam presejao nisam nista bacio ni pred oranje ni pred pripremu.. Jbg mislio sam da cu u spartanju da ubacim SAN-AN ali me poplava zafrkla pa sam ga presejao ja se nisam ni nadao da ce tako brzo da preraste (nisam obilazio zbog Zetve) i sad ostade bez djubriva... Nikad nisam ostavio Kukuruz tako i neznam dal ce biti tu nekog roda bez vestackog djubriva!!???

Izgleda da ce da rade kolica sa vestakom!!!!

Biće roda, ne boj se. Povoljni su uslovi za razvoj kukuruza (kako gde). Nemoj se zezati sa tim razbacivanjem ručno, to može da prođe za manje parcele i nije nimalo lako. Imaš ti drugih poslova a ovom kukuruzu šta bude.
 
Malo obišao deo atara,ZP 560 ,sejano na 23 cm,dobio u prihrani 260kg Urea po ha, predusev soja i pšenica.Za sad extra izgleda,vlage ko u priči,a početkom nedelje javljaju nove padavine.

2dw802g.jpg



51cz8p.jpg



2rfu36b.jpg



o5pe85.jpg
 
Da li imate plamenca u kukuruzu ove godine? Kod mene je prosle godine bilo dosta slomljenih stabljika bojim se da je upravo plamenac bio uzrok.
 
Код мене на једној парцели ближе србобранском атару има пламенца подоста. пре неки дан када сам обилазио видео сам и ове моменте као код колеге f.e.a.r. шта ће то до краја бити не знам.
 
Nazad
Vrh