Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zar se ne seje na međuredni razmak od 70cm?Ovde većina ljudi a i ja među njima seje na 28-30 pa nije bilo nikako što se prinosa tiče a ko god nije bacio ni grama đubriva nabrao se kukuruza.Luda godina skroz.
 
Mi smo ove godine dosta usluzno brali,ne pamtim da smo skoro toliko brali.
Svi koji su imali 6030 u bilo kojoj rudini,svi su imali iznad prikolice od 3t.klipa po kj.
Tako da se on kod nas odlicno pokazao za susu.
 
Sledece god standardno Pionir na najvecem povrsinama samo nize fao grupe nego do sad,DKC 5276 i nesto od 6xxx i malo Sindjentinih hibrida.
 
Za zrno: NK Helico, LG 25.33 i Agrister
Za klip: AS 72 i Pionir T56 i za probu NS 6043
Za silažu: AS 160 I LG Helen ako uspem nabaviti
 
Zar se ne seje na međuredni razmak od 70cm?Ovde većina ljudi a i ja među njima seje na 28-30 pa nije bilo nikako što se prinosa tiče a ko god nije bacio ni grama đubriva nabrao se kukuruza.Luda godina skroz.[/QUOTE

nije nigde obavezno da se seje na 70. ja sam se do pre par godina smejao ljudima koji seju na 80cm i na 33 u vrsti, a oni u kisnim godinama beru isto kao i ja iako bace manje djubriva,60% stabljika im ima po 2 klipa a u susnim beru vise od bilo koga drugog. kazu tako im je otac radio pa sad i oni
 
pionir (n01,r10 ako nabavim) v52,n43 cu isto posto njega vec imam kuci 6 kesa,i bice Ns 6030,povrsina ce biti oko 45 jutara ...
 
F58 i N-01 sam već dobavio i ima ga još u Bispromu. Sjeme iz francuske dobavljeno za ribnjak i nisu preuzeli tako da ne sumljam u kvalitet a i cijena -10% na ovogodišnju tako da F58 i n01 iz prve cjenovne grupe izlazi oko 35e za 25000 zrna

- - - - - - - - - -

koje vi to hibride sijete na 33cm u redu,kod mene naj ređe 21 cm
 
Ja posto posedujem vise klasa zemlje,negde bregovi,negde dolje i tako to,moracu malo vise hibrida da posejem,ali neki okvirni plan je Dkc 5276 i 4964 ili 4590,Pako,Colomba,As 51,Raiffaisen Gasti i Labelli.
 
Nikako se ne bih slozio sa kolegama iz Sumadije da je NS 640 dao dobar rod ove godine!Kod mene u selu i selima u opstini to je hibrid koji je najvise podbacio!Ja sam sejao pretezno KWS sve na 23cm i sa prinosom sam oduvao sve koji su sejali 640 na 30,32 pa i 37cm!Imao sam i NS 6030 bio je solidan kao i AS 72!
Ove godine probam Pako i Pionir f38,D12, ostaje KWS Kitty,Mikado,NS 6030,as 72,ZP684 ultra
 
Isto i ja mislim,samo bih dodao da se syngenta drzi suncokreta

suncokret No1...
samo bih jos dodao pako, sycora, colombija, heliko, turtop...koji su rame uz rame sa pionirima u svim grupama zrenja, a DKC je malo iznad njih...


sta se desilo ove god. u nasem ataru tokom suse...
na izgled pionir i singenta su jako dobro podnosili susu i recimo dekalb je naspram njih svaki dan suse sve losije i losije podnosio i izgledom je delovao da ce se potpuno osusiti!!!
al na srecu 24-25.07 pade 100l kise i situacija se potpuno okrenula(u korist dekalba) a da mi toga nismo ni bili svesni, sve dok nismo usli sa kombajnima u njive i kukuruz presao preko vage.
 
Vidim da niko nije napisao ni jednu lošu reč za AS 72 a ja sam ga sejao od samog početka čim se pojavio i nikad nije izneverio a naredne godine pošto neću brati u klipu nego samo u zrnu najverovatnije ću syngentin Helico i probaću Raifajzen Ulihe ili nešto novo od syngentinih fao grupe 500-550.
 
Koja sijačica može da sije na 37cm uopšte ?
E druze... stric godinama seje sve na 37cm, uz to baca 600kg/ha vestaka i povremeno stajnjak.Sustina je da je najveci klip u njegovoj njivi!Naravno seje 704.Ove godine razorao luceriste i kaze hoce da seje NS444 al' mu i na 37 cesto pa bi malo redje.Ima nas "raznih".
 
za krunjenje as 54 i nk pako i mozda jos neki za probu...za cardak pionir d11 i t56... smanjuje se povrsina pod kukuruzom,moram zbog plodoreda!
 
kakav je taj t56?na sajtu ima jako malo informacija,visina,kako se bere?ja cu da sejem b23 jako se dobro pokazao,d12 i mozda p1114.kws kity i nesto od ns-a 6010 ili zenit pre sam ih sejo i bili su jako dobri za razliku od 6030 i radana,zp izbacujem skroz jako lose podneli susu i MNOGO budjavog je bilo.
 
Pioneer V52,V74,F38 i za probu P0216 Optimum AQUAmax,bice nesto DKC 5276 i 4590,u manjim kolicinama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh