Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdravio sam se sa ns hibridima ove sezone definitivno,sejacu za silazu AS 160 i ZP 735,i ove 2012 godine sam ih imao i nisu me razocarali,za branje as 72,63 i 41,pionir F73 . I probacu sa kws hibridima,verovatno kermess i luce,a probacu i neki silazni njihov,cini mi se da se zove mikado. Pa,sta bude. Ovde je kao i svuda u Sumadiji najvise zastupljen NS 640,i uopsteno ti hibridi. E,ja sam to menjao i zadovoljan sam. Sto bi rekao moj deda,sipaj djubreta na vreme,posej na vreme,poprskaj i ne boj se. Tako i radim,samo sto radim analizu zemljista,koju ove godine necu raditi,uglavnom bude ista preporuka ili malo povoljnija,pa cu raditi po svom.
 
Od setve,gde se i sam predstavnik kws za nas rejon,uverio da je seme na nekim mestim jednostavno istrulilo i jako jako lose nikao.
Bez obzira sto je bilo prolece idealno za nicanje kukuruza.
Do berbe,gde je i tako katastrofalan sklop dao katastrofalan rod.
Rod sa 1.5kj,inace je u pitanju korimbos.
img0736.jpg
 
Pravi problemi za semenske kuće tek slede u predstojećoj sezoni, kako obezbediti kvalitetno seme sa ovakvim rodom kukuruza 2012.Dešavaće se još "korimbosa" po atarima, problema u nicanju, itd.
 
Nakon par razgovora s ljudima uglavnom su sledeca misljenja aktuelna:
-domace sorte ce malo vise da se seju, prvenstveno zp
-as se prilicno dobro pokazao i ostavio mnogo zvucnija i skuplja imena iza sebe
-pionir takodje moze da ocekuje dobru prodaju, ne sto je toliko superioran, nego sto je dekalb lose prosao(a to mu je glavni konkurent)
-kws bolje da se drzi repe
-lg bolje da se drzi zita

ovo je iskljucivo na osnovu misljanja nekoliko srednjih i vecih paora, ja jos nisam odlucio sta ce se sejati, ali recimo znam sta nece.
 
Samo DKC (5276 i 5783), Pionir (F38 i K67) i NS (6030), a možda i probam još nešto ako naleti...
 
ja idem sa 6030 to je bez price bc klipan
zp606 666
i retko na 30 cm ove god na 25 i zlo i naopako a prosle isto 25 i preko 5t po kj
i najraniji pionir nabavito ispod ruke sa kombinata jace od po kj na 23 cu ga metnit
i na savetovanju pitati prezentere koji hibrid u redak sklop
ove god 8.5kj 9.5t
 
Nakon par razgovora s ljudima uglavnom su sledeca misljenja aktuelna:
-domace sorte ce malo vise da se seju, prvenstveno zp
-as se prilicno dobro pokazao i ostavio mnogo zvucnija i skuplja imena iza sebe
-pionir takodje moze da ocekuje dobru prodaju, ne sto je toliko superioran, nego sto je dekalb lose prosao(a to mu je glavni konkurent)
-kws bolje da se drzi repe
-lg bolje da se drzi zita

ovo je iskljucivo na osnovu misljanja nekoliko srednjih i vecih paora, ja jos nisam odlucio sta ce se sejati, ali recimo znam sta nece.

Isto i ja mislim,samo bih dodao da se syngenta drzi suncokreta
 
Nakon par razgovora s ljudima uglavnom su sledeca misljenja aktuelna:
-domace sorte ce malo vise da se seju, prvenstveno zp
-as se prilicno dobro pokazao i ostavio mnogo zvucnija i skuplja imena iza sebe
-pionir takodje moze da ocekuje dobru prodaju, ne sto je toliko superioran, nego sto je dekalb lose prosao(a to mu je glavni konkurent)
-kws bolje da se drzi repe
-lg bolje da se drzi zita

ovo je iskljucivo na osnovu misljanja nekoliko srednjih i vecih paora, ja jos nisam odlucio sta ce se sejati, ali recimo znam sta nece.
Farmer II...slazem se delimicno...stim sto je LG sa zitom prosao ko bos po trnju...dosta je bilo obolelog...kws-neka zlatna sredina,pionir takodje,kao i as,dok je dekalb na jednoj njivi bio solidan,na ostalim katastrofalan.za 2013 za branje nadam se da ce biti ns6030,pionir b23 i jos jednom probacu manju povrsinu poncha.
 
AS 73 - odlican hibrid, izuzetno dobro podneo susu ove godine, veoma lako i cisto se bere...
NS 6030, ZP 684, i mozda cu da probam ZP 606, hvale ga kod mene u kraju oni sto su ga sejali, a ZP 666 prilicno lose se pokazao...

A posto planiram da pocnem i sa krunjenjem od sledece godine, sejacu najverovatnije Pioneer N01 i F73...
 
Brao sam uslužno ove godine ZP 606 i za njega imam samo reči hvale.Odličan je bio mada je ta parcela dobila jednu kišu u žetvi.
 
sta god sejao prvo cu dejalicu rasiriti na 80 cm. a u vrsti 28 do 30 cm. mozda ce neko reci da je to retko ali to mi je siguracija od suse
 
Jedino mi nije jasno zasto su toliko hvalili 666 i zasto je bio skuplji od ostalih semena kad je kao hibrid nula??,Stabljika slaba koren nikakav. Bar se ovde lose pokazao, neznam kako je bilo u drugim krajevima.
<BR><BR>

cim ga trgovci hvale,bezi od njega. znaci da ne mogu da ga prodaju pa biju po marketingu pa ko se upeca. mozda probam na 50 ari zenit ili radan,cuo sam lepe reci o njima ali od ratara ne od trgovaca

- - - - - - - - - -

Varate se.To nije sigurica od suše.

mislite da je bolje da ostane na 72cm i na 25 cm? sto cesci kukuruz lakse se potpali
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh