Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prepisuješ , osim , umjesto 5783 koji je ovde bio katastrofa na suši 5276 i još Pionirčića dabome.
 
@MOMOSARIC,
5783 samo 2 vrece za probu, ne uliva mi neko poverenje ako zapece opet, takodje 5401.
5170 je zamena za 5276 i uzeo sam ga dosta mada ga sejem prvi put, al po ogledima ne bezi mu 5276, al opet necu da se kunem u njega pa da me izneveri!

ove Singente su kod mene standard, veoma pouzdani hidridu i u zajebanim uslovima.
 
Sorta ns 6030 bačeno 170kg tri 16-ice + 50 kg maloga map (sve po kj) dobiće još 150 kg ureje predsetveno. Posejaću na 28 i šta mu bog da.
 
Sorta ns 6030 bačeno 170kg tri 16-ice + 50 kg maloga map (sve po kj) dobiće još 150 kg ureje predsetveno. Posejaću na 28 i šta mu bog da.
To je odlično đubrenje po K.J. i koliko sam upoznat vaša zemlja je dobrog kvaliteta tako da sve preko 24 cm je šteta sejati. Isti hibrid sam prošle godine sejao za berbu u klipu na razmak 22.5 cm i prinos je bio odličan za godinu koja je bila sušna jedna prepuna zmajevka klipa po K.J.:ppozdrav:
 
U poljoprivrednim apotekama moze da se nadje jeftinije...ja sutra uzimam NS 6030 po 3250 din s.j.
 
Zemlja mi je gornji teren (lesna zaravan "telečka") i tu su biljke mnooooogo ostljivije na nedostatak padavina.Ljudi su ove godine blizu moje njive sejao na razmak od o28 i imali su 1200 kg po kj.Agrotehnika im je bila jako slična mojoj.Kažu da će ove godine sejati na 32.
 
Mirko posej slobodno na razmaku maksimalno 25. Kakva gos da je god. sa tom agrotehnikom bice sve ok!
Ipak je to nasa plodna Vojvodina. Batali taj razmak od 50 cm ko sto seju u juznoj Srbiji.
 
ja cu ove godine jednu njivu da posejem na 25cm,al samo jednu...ostale na 30cm pa sta im bog da..akobude kisna godina imace a ako bude susna obrao sam bostan :)
 
ljudi nemojte da ga bas oredite jer ni seme nije bas ko zna kakvo i kad jos nenikne bice jako retko,radite kao sto ste i do sada.Ako se po jutru dan poznaje bice rodna godina....
 
Samo po preporuci!! Ni mm vise!!
Ako nebude kise nece roditi ni na 20cm ni na 25cm!

- - - - - - - - - -

Ove godine:
DKC 5276
F38
K67
N61
P1114
B23

Samo me nabavljac navukao, obecao bice P0216 oce oce bice!
Sad pred setvu kaze nema! A sad ga naci tesko!

Sve njive dobile 100kg/kj MAP pod brazdu. Vecina ide 150 kg/kj uree predsetveno samo cu par jutara probati predsetveno sa 100kg i onda oko 5 lista jos jedno 60kg iz druge ture!
Folijarno jos pojma nemam, ni sta ni koliko!
Setvena norma samo po ps-u
 
a te preporuke iz kataloga jesu li one za kišnu -umereno kišnu -sušnu -ili izrazito sušnu godinu moje skromno seljačko mišljenje je da ako se poseje npr.na 22cm i na 26cm neće biti isti prinos ako je sušna godina a ako je izrazito kišna godina ovaj na 22 cm će dato dobar klip a onaj na 26cm će imati jedan dobar i po jedan manji a sve pod uslovom da je agrotehnika na visini
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh