Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U mom ataru se mogu nabrojati na prste ljudi koji su imali preko 3 t. klipa...strasno.Kvalitet zrna uzasan....
 
@od svih kultura naj vise volim kombajnirati kukuruze...@ A[ta kad je ovako kao kod jednog gayde juce.
2cr25ox.jpg
1zqq88n.jpg
30c9ezp.jpg
Trava pola metra ,kuk. polegao ,a tek putevi ? Srasli se bagremovi da sav kombajn mora[ oguliti. Iygleda da je vreme da se parkira jer je ostalo sve naj gore.I jos nesto,stabljike su abnormalno debele a ja suzio ploce jer u svakog normalnog domacina ove godine ko mali prst samo kod ovoga mimo sveta.:sta:
 
Poslednja izmena:
Zavrsena zetva kukruza pre 3 nedelje.Ovako imao sam 45ha.Prinosi su sareni,ali sam zadovoljan 7t po ha.Najlosije je bilo 5t na jednoj parceli zadovoljan sam za ovu godinu.Sav kukuruz u silose.Sledece godine ako bog da prosiricu proizvodnju i u planu imam da kupim jos 30ha zemlje.Tako da ce kukuruz biti sejan na 50ha.Toliko od mene. Poz
 
Kukuruza mi je preostalo jos 5kj. Dkc 5783 u Iberland, nadam se prinosu od nekih 2500 do 3000 kg/kj. Sve sam skinuo u zrnu. Do sad prosek 1600 kg/kj. Najbolji za sad Dkc 5783 oko 4500 kg/kj ali parcela je bila samo od 57 ari (prva parcela s leve str. kad se prelazi most DTD). Najgori As 72 i As 54! Na ovo skinuto sam imao odlicnu procenu proseka po kj, pogresio sam sa nekih 150 kg po kj. Ipak drago mi je sto ovih 150 kg su u plusu!:osmeh:
 
Juce i danas sam radio kukuruz u nasem ritu gde su prinosi 6 - 6.5 t/KJ. Bunker skroz pun u jednom krugu. Oko 19h sam otisao u jednu parcelu gde je laka zemlja i trebao sam okrenuti 3 kruga da se napuni bunker.
e CICI...zavisi koliki je bunker!kod nas u ataru najvise bilo 37 metara kukuruza po jutru...a u gredi kako sam pricao sa nekoliko ljudi-kazu niko nema ispod 35...a udaljeni vazdusnom linijom svega nekoliko km...i sto me najvise cudi,ima jako malo kvarnog kukuruza kod njih...
 
Kukuruzi su mi bili maksimalno zdravi i nekvarni iako su ove godine mnogi imali problema sa kvarnim zrnima. Vrsio sam komsiji 3.5 jutara neki domaci hibrid i crnilo se u prikolici kada sam iskipovao. Prinos je bio oko 5.500 kg na tih 3.5 jutara. Tastu sam vrsio 4 jutara i prinos je bio na ta 4 jutara 500 kg +100 kg gusenica. Najgori kukuruz u Barickom ritu ( preko Moravice ) gde sam letos mislio da nece biti nista dao je 1500 kg/KJ.

Oko sela se prinosi kretali oko 3 tone i kako se islo prema gredi sve veci i veci prinosi. U jednom delu atara gde sam imao puno kukuruza prinosi su bili od 6300 - 6530 kg.

evo slike o kvalitetu Dekalb hibrida:

339irlw.jpg
 
perfektan kukuruz...e sad da i vas bacim u razmisljenje-dkc hibrid,kupljen na jednom mestu,ista sarza,obe njive isto spremane,isti dan posejan,identicno je sve radjeno kasnije...razlika nebo i zemlja u skidanju,kako kilazno,tako na izgled i kvalitet zrna...a vazdusnom linijom njive udaljene 1 km...zasto?
 
srdjane sta je komsija imao pored tebe posejano? Tako je i kod mene f38 na svim njivama bio zdrav i dobrog kvaliteta a na jednoj njivi 3 kj sa jedne strane mi komsija imao tritikal i tu je sve ok a sa druge kukuruz neki domaci hibrid, za odprilike nikih 10-ak vrsta (negde sire negde uze) katastrofa, crn, uhvatio ga gar, maltene kukuruz identican njegovom, kakav u kvalitetu takav i u izgledu i velicini klipa, cak je bio i po koja stabljika zahvacena crvenilom, dok ostatak moje njive perfektan... mislim da to ima neke prilikom oprasivanja.. nemam pojma..:sta:
 
Ta zemlja je najbolja koju radim srednji deo se ne obradjuje zbog podzemnih voda jel traktor upada do kabine.Tu koji god hibrid fao 600 da sam sejao uvek je rodilo a donji deo te njive se obicno bere na prolece.
 
Čovjek je potpuno u pravu i 100% se slažem snjim ,čak i da zna koji je hibrid odličan mu je odgovor jer tip zemlje je tu zaslužan za takav rod , a potpuno je nebitno koji je hibrid . I kad bi naveo koji je tu bio hibrid samo bi neke zbunio . Ima i ovde nekih parcela koje imaju neku vrstu "podzemnog navodnjavanja " , to su neki poklopili da rade i ne puštaju . Niko nepamti da je ikad bilo ispod 10t/ha koji god hibrid da se posije čak i dok su pijandure iz bivšeg PIKa radile tako je bilo . Bogom dano i to je to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh