Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taj je i mene obišao,skidam kapu,a tako bi opsovao a ne smem
 
Generalno sam zadovoljan sa prinosom kukuruza koji sam brao beracem...7-7.5t/kj u klipu,ali sa prinosom skidanog u zrnu nisam...od 2,7-4,8t po kj suvog zrna.Razlog je taj sto su kukuruzi sejani u monokulturi i napala ga zlatica sve do jednog(kazem za one za zrno)U klipu rekorder je NS 6030 koji je presisao pionire i zp hibride....
 
To je otprilike neki prosek sa 350ha... Ali kad gledam ovde koliko ljudi prijavljuju, čini mi se da je malo?
 
Počeo sam da berem AS 72 i batalio. Jako se kruni. Danas sam ga ovro i pokazao se kao najbolji kod mene. Prinos je 7043 kg/kj sa vlagom od 16.3%.
 
Zavrsen kukuruz za ovu godinu. Okrunjeno 22kj, prosecan prinos 5723kg/kj jusa. Najveci prinos je bio 7950kg(dkc 5276), najmanji 3500kg (bc418 ). Na 8 kj koje je obrano prinos ce se znati na prolece kad se okruni. I jos da dodam da je povrsina oko 0,5kj nestala preko noci
 
Ne može biti 8 kj obrano i smešteno u kotarke.Oko 0,5 kj je okrunjeno pri probiranju ( to je računato u okrunjeno) za berač ,u klipu je prodato 1 kj ili 9300 kg klipa.Možemo dodati pola jutra Zone koje je naknadno stavljeno u kotarku.Znači u kotarke je stalo 7 kj.:osmeh:
 
Sta znaci ovo da je 0.5 kj nestalo preko noci? Lopovi rucno ili neki mehanizovan lopov s kombajnom?
 
Mi smo imali poljocuvarsku sluzbu, trebo je svako da da valjda 10 kg kukuruza po kj, i uredno smo placali svake godine...a lopovi su mi isto tako uredno sredili neke dalje parcele, po 2-3 vrste...mi prijavili, nikom nista.
edit: Vise ne placam te poljocuvare, jer su mi isto krali , a te dalje njive posejem rane kukuruze, i to ovrsem cim vlaga dozvoli.
 
Mi imamo poljocuvarsku sluzbu, ali ne mogu oni pokriti ceo atar, ima ih dvoje. Cak i da uhvate nekog, ne mogu mu nista
 
Mi imamo poljocuvarsku sluzbu, ali ne mogu oni pokriti ceo atar, ima ih dvoje. Cak i da uhvate nekog, ne mogu mu nista[/QUOTE]

I kod nas su hvatali lopove izađe i policija, i ništa. U ovoj državi se ne smatra za krađu ako je vrednost manja od 20 000 dinara.Možeš da ga tužiš privatno.
A ako ga nabiješ dobićeš prekršajnu prijavu i platićeć 25 000 dinara.
 
Tacno, ako uhvate nekog ne mogu mu nista...ako neko ukrade kukuruz, gazda moz samo da prijavi, opet nista. A i ti poljocuvari se izbezobrazili pa obilaze samo parcele koje su nuz asfalt, nece da se struckaju sa kolima po mekom putu, ne daj boze da ih isprljaju
 
Evo mi smo danas skidali pokuse dekalba prinosi od 10-13t/ha standarda , a vlaga se kretala od 16-18%

evo i malo slika ovaj u bjeloj majici i prsluku sam ja :face:

SDC13934.jpg


SDC13933.jpg


SDC13935.jpg


SDC13936.jpg


SDC13937.jpg


SDC13942.jpg


SDC13944.jpg


e sad neznam točno u kilu ovako je nekako bilo

5170 -preko13t
4964 -12,5t
4888 -12,5t
4490-preko10t
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh